Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

О аз въобще не говоря за екстремно каране. В моя случай Мишелин Примаси си проявяваше негативите в най-нормални ситуации - абс и аср си светеха систрематично, а на жълтите павета се качвах винаги с едно на ум. То аз като ги усетих, че не са стока си ги карах внимателно, докато прежаля парите и ги сменя :)

 

Иначе относно шума - аз за себе си съм установил, че колкото повече една гума ми допада като поведение, толкова е по-шумна. Като сложиш и "прекрасната" шумоизолация на О2. И като мина по едрия асфалт на Русе - Бяла - София, после все едно съм висял 5 часа в дискотека, оглушал се чувствам. Бях с един приятел - каза, че Октавия никога няма да си вземе, след това пътуване :) Кво да праиш...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    127

  • niki

    56

  • Izolini

    53

  • The Best Forman

    41

В София пътищата са доволно омазани от трафика, представляващ "перфектни" дизели, пък и всички останали, доливани с масло и не е особено проста работа да се кара с летни гуми, устойчиви на износване. Така съм се пързалял сред лято, че като знам върху какво карам на места вдигам ръцете встрани като балерина.  :nea:  Особено върху жълти павета, маркировки и места с постоянно голям трафик. На места асвалта е като импрегниран с нафта и масло, а маркировките са като с филм от него. Защо като...

Гудиър стъпва определено по-добре на такива терени. За лятна суха гума говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

 

Наистина в Пазарджик пеш.пътеки и др. хоризонт. маркировки лъщят от гланц! Все едно са боядисани с автоемайл лак. гледам, че си от Пз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е само в Пазарджик.

Случвало ми се е да пробуксуват колелата на 3-та и 4-та уж без ясна причина и да полагам усилие да вкарам колата в пътя сред лято на Шипка, и от Орлов мост до катерушката над Яворов и без да настъпвам маркировки. Обикновено по-предпазливо трябва да се кара при изкачване, понеже на тез места всички настъпват газта и бълват облаци хлъзгави сажди, голяма част от кюнците са надолу. Така че, с каквито и да си гуми - винаги се крият рискове, дори такива, които няма как да бъдат предвидени.

 

п.с. на такива места рядко стъпва човек с краката си и може би затова не се знае особено. Но стъпиш ли там- зле е като на лед.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да поясня за пътеките в Пз. Жълти са на червен фон.  Няма ивици асфалт. Всичко е боя, плътно наслоена. Не знам кой го е измислил това. Пързалят се яко. На мокро да не говорим. Вярно е, че преди пътеката трябва да си спрял, после е късно.

Обаче, при завой на кръстовище и при по-рязко спиране заради спазване на дистанция може да има изненади.

Между другото в Пазарджик си карат бавно и спокойно, чак изнервящо. Пътеките са нацвъкани през 20м. Пешеходеца е на почит. :running:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ лято почвам с Dunlop Street blu response и като цяло съм доволен. Никога а ма никога не взимам еко гума /моето мнение е че гума която пести гориво не залепя за пътя добре/. Относно тестовете използвам ги за да се ориентирам коя гума е най-малко гориво пестяща и най-бързо се износва/. Съответно гледам и мнения/цени/марка. 

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой карал ли е с MICHELIN Cross Climate - всезеноки и на хартия изглеждат доста добре.

Също така и мнение за Vredestein Ultrac Sessanta?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всесезонките не са за нашата държава. Тук си имаме и лято и зима. Ако ще я караш в Италия или Гърция където превалява много рядко сняг си

заслужава.

Иначе за Vredestein Ultrac Sessanta

http://www.primex-bg.com/gumi/leki/Vredestein/Ultrac-Sessanta#euroticket

 

 

За мен е слаба гума. На хубавата гума и двата параметъра трябва да са поне "С"

Редактирано от maisuda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението за всесезонните гуми. Аз бих заложил на Бриджстоун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз винаги съм давал мнение в полза на Бриджстоун.Карам РСката с лятни Потенца и зимен Близак .  235/35/19 и при двата комплекта. Що удари отнесоха ,въпреки че внимавам,но то по нашите пътища малко да се разсеяш и бам. Нямал съм нито крива джанта нито гума,никакви проблеми въпреки че са нископрофилни.Много им е здрав борда,но са по-шумни от Пирели например.Всесезонки не ти трябват.Това е глупост.Евтино излиза,но не си сигурен с такава гума, нито през лятото, нито през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година си взех новички. Същите като от клипът и размера е същия . Малко се спъна обаче, все пак е малко по - голяма от стандартния размер или може би заради скоростния индекс V. На дъжд са супер, прави огромна мъгла отзад. Ако трябва да ги сравня със всесезонките goodyear eagle vector 2..... тези са по здраво стъпили на асфалта. Например на един същ завой (доста остър) с 50 км/ч всесезонката преплъзва, а тази куча марка от клипа влиза супер с 60 км/ч и май има мегдан за още. :)

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец и нещо и 2000км съм се обул с Унироял Рейнексперт 3 и са доста добре. Сериозна увереност на мокро в сравнение със зимните ми, които макар и чисто нови ме е срам да назова по име :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец и нещо и 2000км съм се обул с Унироял Рейнексперт 3 и са доста добре. Сериозна увереност на мокро в сравнение със зимните ми, които макар и чисто нови ме е срам да назова по име :D

Не може да сравняваш лятна със зимна гума по поведение на мокро. Не е коректно. Това е все едно да напишеш, че една зимна гума е зле, защото при 30 градуса не държи в завоите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второ лято почвам с Dunlop Street blu response и като цяло съм доволен. Никога а ма никога не взимам еко гума /моето мнение е че гума която пести гориво не залепя за пътя добре/. Относно тестовете използвам ги за да се ориентирам коя гума е най-малко гориво пестяща и най-бързо се износва/. Съответно гледам и мнения/цени/марка. 

Ако не се лъжа такава гума няма. Има Dunlop SP Street  response или Dunlop SP Sport Blu response. Втората се води еко и е много добра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам РСката с лятни Потенца и зимен Близак.

При мен решението е същото - Potenza през лятото, Blizzak през зимата. Изключително съм доволен, особено от зимните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да сравняваш лятна със зимна гума по поведение на мокро. Не е коректно. Това е все едно да напишеш, че една зимна гума е зле, защото при 30 градуса не държи в завоите.

E защо да е некоректно? Зимата не се ли случва да е мокра настилката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се, разбира се. Но силата на зимната гума не е в изпомпването на вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бюджетните решения, мога горещо да препоръчам fulda ecocontrol hp. За цената си, качеството което предлага тази гума е на много високо ниво и със сигурност е конкурентна на гуми в по високия и скъп клас... Мисля че това на което ги подложих на събора е неоспоримо доказателство за това  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва колегата BLADE - Fulda Ecocontrol е пушка. Не знам колко е бюджетна, аз мойте (195/65/15) ги купувах на 95 лв. парчето в началото на лято 2014. Не е най-добрата гума с която съм карал, но е най-добрата цена-качеството с която съм карал. Вече имам около 17 000 км. с тях и нямам никакви проблеми. На вода са страхотни, загравят бързо. Също така съм целил доста прилични дупки, но да чукна на дърво - нищо им няма за сега.

За Октавията ще ми трябват нови за на зима и се чудя дали да сложа Fulda cristal montero 3 или Alpin 5 на Michelin. Последната я дават с много добри резултати на мокра настилка, но не обичам да се доверявам на тестове и евро етикети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като шарката на последния модел Гудиър УГ 8 е подобна мисля че няма какво повече да хвалим Фулдата, която е на пазара от 3-4 години. Като за зимна гума с тез качества откъм сцепление и здравина също е тиха. Моята преценка е, че е добър избор за всякакви зимни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Ecocontrol е много сериозна гума. На Фабията в размер 185/65/14 изкараха над 35 000 километра и си имаха бол хляб в тях, когато я продадох. Тази година, когато сменях летните се чудех много, дали да не взема пак Фулда. Спря ме разликата от само 15 лв/бр до DUNLOP SPT BLURESPONSE и предпочетох тях. Оказаха се по-тихи от Фулдата, при нея имаше едно виене при висока скорост. За друго не мога да дам сравнение, разликата между размерите и колите е прекалено голяма.

 

:plate_offtopic: Колега ogich, малко си в грешка. GoodYear UG8 е стария модел, новият е UG9 и двете гуми нямат база за сравнение.UG8 си беше провал от всякъде - шумна, твърда, без да изхвърля хубаво снега от грайфера. UG7 беше по-добра, а UG9 е светлинни години пред нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето бе хора за зимните и летните и спирането на вода. Всеки сам да си прави изводите. Няма да обобщавам, да не нараня някоя нежна душа.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Oi-o_njQW34

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя тест вероятно е верен, но не трябва да се взима като чиста монета. Лятната гума която ползват за теста е една от най-калпавите за тия пари, която съм пробвал. За сметка на това зимната е отностилно добра като за парите си. Това за личните ми впечатления.

 

Между другото се получава точно това което и аз изпитах с тази гума (лятната) - като напречно сцепление е относително добра (т.е. спира), но странично е гола вода. Няколко пъти ме е изнервяла с недозавиване отпред. А веднъж успях да ми изпусне леко и задницата на баир с натоварена кола, което просто ме изуми как го постигнах. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много показателен тест. А, разликата от 7метра при спиране и равна на удар с над 32км/h !!!

 

stoppingdistances-dry-conditions2508.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.