Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1 (и 2) : обезшумяване интериор - Mission possible!


Redline__

Recommended Posts

  • 5 месеци по-късно...
  • Отговори 254
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    37

  • димон

    37

  • bega4kata

    30

  • chavdarlk

    20

Най-много писали в темата

Здравейте.

От известно време ми се появи шум в багажника (направо е скърцане), проявява се само когато минавам през неравности (дупки - не като да ги няма по нашите пътища). И се засилва скърцането сега когато времето застудя. Ходих по майстори за окачването, но казаха, че всичко е наред.

Разглобих мокетената тапицерия в багажника (частта при под калниците). Откъм под калниците има сложено по едно парче (нещо като студиопор) предполагам да изпълва кухината между под калника и тапицерията (за да не се счупи последната). След разглобяването, сглобих пак и скърцането изчезна, за няколко седмици и после отново се появи. Предполагам, че скърца именно от това уплътняващо парче. Не искам да го махам, за да не се счупи тапицерията когато слагам нещо по-обемисто в багажника. Въпросът ми е, какво мога да залепя или върху под калника или върху това парче, така, че като се търкат едно в друго да няма този скърцащ звук.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Привет, някой има ли наблюдения над  Фабия  1 , и дали се  нуждае от подобна  процедура?

Опитах да прегледам цялата тема, но не видях никой с  Фабия  да  е споделил мнение ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.04.2020 г. at 22:48, shibumi написа:

Привет, някой има ли наблюдения над  Фабия  1 , и дали се  нуждае от подобна  процедура?

Опитах да прегледам цялата тема, но не видях никой с  Фабия  да  е споделил мнение ?

 

Поздрави

Според мен има. Въпреки че може би е една идея по-безшумна от Октавията (поне според мен), ако имаш желание може да отделиш малко време и средтва. Сигурен съм, че няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.04.2020 г. at 19:44, ghost_rider написа:

Според мен има. Въпреки че може би е една идея по-безшумна от Октавията (поне според мен), ако имаш желание може да отделиш малко време и средтва. Сигурен съм, че няма да съжаляваш.

Привет,

питам понеже  именно такива  мисли ми се  въртят из главата... :) 

Но все пак предпочитам да се  допитам  до "знаещи"  хора , които имат повече  опит. Това  е първата кола по която мисля да правя  подобрения и предпочитам  първо да се  поинтересувам.  Прочетох доста теми и видях много интересни идеи! Както и много детайли, които ако не  бях погледнал със сигурност щяха да ми костват доста нерви а сигурно и   излишни средства  :) .

За момента  съм на  етап  "идеен проект " пък да  видим  :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.