Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предни накладки за Фабия vRS


bega4kata

Recommended Posts

Бендикс. :smt017

(аз мислех че ще ме трепеш ,че пуснах тема за онова масло,ама сега съм по спокоен) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз предлагам Tекстар

а като по -ефтин вариант ТРВ

/а,като най ефтин ени Симерчета или направо със старите плочки в дома на накладката да му залепят ново феродо :lol: /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

textar

trw

ferodo premier

delphi

remsa

 

 

Това е горе-долу най-доброто на пазара, за цени не говоря поне за мен качеството е на 1-во място - карам с Remsa невероятно доволен съм от тях !!! TRW най-близо се доближават по структура на феродото и като цена :? Delphi съм давал на много клиенти и близки приятели, които са доволни. Textar може би е TOP (nomber one of nomber one) но поне за мен не си оправдават невероятната цена :smt018

Успех с избора smile159

 

 

 

 

Държа да отбележа,че работя в автосервиз на ден при мен се монтират поне на 5 коли накладки, продавал съм почти всякакви накладки, които съществуват на BG пазар и имам съответния голям брой мнения на клиенти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, ако прозвучи малоумен или като заяждане, но винаги съм се чудел:

Освен, ако не свирят, ако го приемем като скърцане, и говорим за нормално любителско каране - по какво се определят едни накладки, като качествени или хубави.

Питам от чисто любопитсво - ако някой има линка да даде (няма нужда да е на български) просто ако му е под ръка, не да се пише за обяснение.

Винаги ми е било интересно.

 

Поздрави

 

ПП: Пита ви човек, който колкото и малоумно да звучи преди 2 седмици разбра, че за 2.5 години си е мислел, че кара кола с ABS ](*,) smile175 smile076

Но не съм пък чак такъв ***, че да не знам какво е спирачка и накладки smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с гадни накладки като караш с 200 и започнеш да спираш-спират до 120 и после нямаш спирачки

с 180 до към 100 и послее...

с 160 до към 80 и т.н

освен това износват и кривят /щото прегряват/дискове :smt018

като прегрее диска при спиране с вис.скорост -спир.течност завира и стават балончета и нямаш спирачкиииииии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има и такива, които са по-твърди от дисковете/барабаните. Познай какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bega4kata,

 

Това за което говориш е твърде драстично. Няма накладки които за едно нормално спиране от 180 до 0 да прегреят дисковете! Като казвам нормално имам предвид, че все пак колата спира е не 5км да намалява. Дори супер ментетата ще се справят с 2-3 спирания.

 

ikonoma,

Дори да са твърди на Октавия така и така сменяш дискове на две смени на накладки. Те са си консуматив.

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спир.течност завира и стават балончета и нямаш спирачкиииииии

 

А за да се избегне максимално това трябва да си обслужваш спирачната система и да си сменяш спирачната течност, за да не кипи и т.н.

Спирачната течност за около 2 години събира влага(тя е хидроскопична). Тази влага в нея прави мехурчета във системата.

Колегата с Фабия РС(незнам кой е) дали е правил това упражнение smile168 smile113 . Предполагам че да щом иска да избере най-добрите накладки. Пожелавам му успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спир.течност завира и стават балончета и нямаш спирачкиииииии

 

А за да се избегне максимално това трябва да си обслужваш спирачната система и да си сменяш спирачната течност, за да не кипи и т.н.

Спирачната течност за около 2 години събира влага(тя е хидроскопична). Тази влага в нея прави мехурчета във системата.

Колегата с Фабия РС(незнам кой е) дали е правил това упражнение smile168 smile113 . Предполагам че да щом иска да избере най-добрите накладки. Пожелавам му успех.

има си спец.рейсингова спир.течност,която эавира при по вис.темп.-различни темп.стойности има
Дори супер ментетата ще се справят с 2-3 спирания.
не се спавят дори с 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

отиваш в ЕТ оставяш колата пиеш 3in1 плащаш 135.97 и си тръгваш :lol:post-1616-138453089326_thumb.jpg

http://www.femfm.com/ това пише на кутията като производител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минтекс,ЕБЦ,Карбон Лорейн,Паджит-зависи какво има напредвид под накладка.Оригиналните накладки на Шкода са абсолютен ташак-безподобно свирят и се изпичат лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минтекс,ЕБЦ,Карбон Лорейн,Паджит-зависи какво има напредвид под накладка.Оригиналните накладки на Шкода са абсолютен ташак-безподобно свирят и се изпичат лесно

 

:?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри няколко пъти от висока скорост и виж какво се случва.На мен накладките ми при ниска скорост и леко натискане си посвирват доволно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.