Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новости, предлагани за Октавия 2 - съвместимост.


stenly

Recommended Posts

  • 3 месеци по-късно...

Я и аз да се изцвъкам тука... Тва дет го карам нали е О2 амбиенте 2004, та музиката не признава МРЗ. Явно не е било на мода тогава.

Има ли нещо по-евтино от изброените до тука, което да яде МРЗ и евентуално да има usb или sd? Не ме вълнува gps и още по-малко тъч скрийн

Естествено да си е интегрирано с колата де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се изцвъкам тука... Тва дет го карам нали е О2 амбиенте 2004, та музиката не признава МРЗ. Явно не е било на мода тогава.

Има ли нещо по-евтино от изброените до тука, което да яде МРЗ и евентуално да има usb или sd? Не ме вълнува gps и още по-малко тъч скрийн

Естествено да си е интегрирано с колата де :)

 

Ей такова нещо? :-k http://www.hid.bg/xcarlink-usb-mp3-player-skoda

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... или пък тва http://carlink.hid.bg/skoda.shtml ?...

:-k

Я да видим дали съм разбрал - отзад на аудиото има стандартен вход за чейнджър, тва нещо се връзва там и с кабела се изкарва някъде в купето, че да му се пъхат паметите?... и сигурно музиката се сменя от джиджавката и панелът на таблото не се пипа и пише само aux.

 

А тоя блутут означава ли, че като почнеш телефонен разговор, приказването автоматично ще се прехвърли през колата? Жената много се беше изкефила, как нейната колежка го прави тоя номер в колата си... И дали въпросният блутут е от стандартните за usb, че и без тва вкъщи имаме два?

 

 

Ей то било голям технологичен шок да минеш от пасат 1990 на Ок2. Май ще има много тъпи въпроси да питам. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Колеги, тъй като тук се коментират новите плеъри за Шкодичките, аз имам едно питане за плеър, който открих на скоро.

 

Дали някой е виждал това чудо, защото лично на мен ми допада и с удоволствие бих го издирил в България.

Имам и характиристики на плеъра, ако някой прояви интерес ...

 

Поздрави :)

post-6856-138453321144_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Това за задните светлини ми хареса! И ще си помисля по въпроса....

Но това, за картите, дето са по 500 лева - уааааааауууу! Много бе! :D:D Ще я откажа тая екстра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 5 месеци по-късно...

Здравеите от още един новак :)

 

Щастлив собственик съм на Скаут 2007, преди фейслифта.

 

Много ми харесват големите странични огледала на фейслифта. Някой има ли идея мога ли да си ги сложа на скаута и ориентировъчна цена?

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега и добре дошъл. Един страничен въпрос - твоите странични огледала потъмняват ли когато ги осветят фаровете на колата отзад, или само вътрешното?

Поздрави

 

Здравеите от още един новак :)

 

Щастлив собственик съм на Скаут 2007, преди фейслифта.

 

Много ми харесват големите странични огледала на фейслифта. Някой има ли идея мога ли да си ги сложа на скаута и ориентировъчна цена?

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, истината е, че не знам.

Но като се замисля не усещам да ми блести от там.

Със сигурност има отопление и няма електрическо прибиране на огледалаа

Как най-лесно мога да го проверя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, истината е, че не знам.

Но като се замисля не усещам да ми блести от там.

Със сигурност има отопление и няма електрическо прибиране на огледалаа

Как най-лесно мога да го проверя?

 

Помоли някой познат да застане зад теб и да светне дългите, а ти гледай в огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

някой знае ли дали страничните огледала на Октавия 2 фейслифт могат да се сложат на нефейслифтовата. Става въпрос разбира се заедно с основата. В ЕТ казаха че не знаят, дори не знаят дали ще станат и от новата октавия тур, въпреки, че колата изглежда точно като нефейслифтовата октавия 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Здравейте колеги,

някой знае ли дали страничните огледала на Октавия 2 фейслифт могат да се сложат на нефейслифтовата. Става въпрос разбира се заедно с основата. В ЕТ казаха че не знаят, дори не знаят дали ще станат и от новата октавия тур, въпреки, че колата изглежда точно като нефейслифтовата октавия 2.

Става но има игра с кабелите,че буксите са различни иначе всичко друго е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Здравейте Колеги,

 

След дълго лутане се сдобих с Skoda Columbus-a за моята Октавия II - Амбиенте. (10.2007). Приятел ми помогна с поръчката и избора на модела.

Модел 02.2013. Карта на България с абсолютно всички градове и улици. Човека, който ми я сложи картата доста си разбира от работата.

 

 

 

 

 

 

И тъй като един ден си казах "лека по лека ще те обзаведа" и се започна:

1. Темпомат;

2. Навигация;

3. Лед крушки в купето;

4. Адаптивни светлини - халогените;

 

Следващата крачка, която искам да направя е или парктроник или камера за задно виждане. Обаче се оказва, че и с двете не мога да преодолея Колумбуса, незнайно защо. От ЕТ ми предлагат парктроник, който е само с пищялка, а в случая аз искам и модул, който по КАН шината да се свърже с Колумбуса. За камерата се оказва същото нещо.

 

След като монтирахме Колумбуса ми направи впечатление следното:

Преди Колумбуса бях със Swing MP3 и когато включва нагревателя за задното стъкло на Swing-а се изобразяваше този символ. Сега с Колумбуса това го няма. Другото, което ме подразва е, че не ми показва температурата, а на старото го имаше. Не съм с MAXI DOT DIsplay.

 

Ако някой се е сблъсквал, моля нека каже да се оправят нещата и най-вече с парктроника и камерата за задно виждане.

По настройките на компютъра на колата, на същата и е указано, че има ново устройство. Тя сама си каза, че го вижда и просто и се зададе, т..е компютъра вижда колумбуса или поне така си мисля.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Да, факт е, но има ли начин, по който да се оправи. Всъщност няма невъзможни неща, но все пак за какво може да става въпрос?

Всъщност е О2 фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравей,

 

Да, факт е, но има ли начин, по който да се оправи. Всъщност няма невъзможни неща, но все пак за какво може да става въпрос?

Всъщност е О2 фейслифт.

- 2007 няма как да е фейслиф. фейслифт са от 2009

- за да подкараш парктроника да се вижда на дисплея трябва да сложиш модул за Park Assist, както и  OPC сензори, предни и/или задни. възможно е да има нужда и от подмяна на CAN гейта ти. Въпреки всичко пак има риск да не тръгне (както споменава bega4kata по-горе). тук може да се ориентираш за модули и сензори: http://www.carsystems.pl/park-pilot-pdc-ops,c53.html

- за камерата - може да се добави, но не знам къде ще я закачиш отзад. пак ще ти реферирам същия сайт: http://www.carsystems.pl/vw-golf-mk6-rear-emblem-high-line-camera-kit-with-guidance-line,id467.html

 

поздрави

Стоян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Благодаря, че се отзовавате. Към момента съм стигнал до тук:

 

 

Hello

 

 

 

I understand

 

You need this:

 

 

 

O2f-219 Zadní senzory - 100,- Euro

 

O2f-220 Sada pro připojení zadních parkovacích senzorů - 75,- Euro

 

ship to Bulgaria - 16,- Euro

 

TOTAL - 191,- Euro

 

 

I send the goods on payment.

 

payment - bank transfer with Iban + SWIFT/BIC

 

 

 

best regards

 

Ales Prochazka

 

www.skodateile.cz

 

 

http://skodateile.cz/index.php?pg=product&prod=219&menu=Škoda%7COctavia%20II%28A5%29%20facelift%7CParkovac%C3%AD%20asistent

 

 

 

http://skodateile.cz/index.php?pg=product&prod=220&menu=Škoda%7COctavia%20II%28A5%29%20facelift%7CParkovac%C3%AD%20asistent

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две недокументирани функции на SWING-a:

 

Да припомня и настройката във VCDS за по-добър звук : 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/32195-недокументирани-функции-с-vag-com-при-октавия-2/?p=287147

Редактирано от maiden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две недокументирани функции на SWING-a:

 

Да припомня и настройката във VCDS за по-добър звук : 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/32195-недокументирани-функции-с-vag-com-при-октавия-2/?p=287147

 

Ха, точно каквото предписа докторът! Оня ден, докато ровех из компа на колата, я открих тая функция за изобразяване на скоростта на дисплея на Swing-a, обаче така и не разбрах как да я активирам от самото радио. Благодаря, колега.

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Още нещо ново, което открих като недокументирана функция:

-задържане на бутона за отключване на вратите (бутона до ръчната спирачка) отваря четирите стъкла

-същото с бутона за заключване затваря и четирите стъкла

-става и с бутоните на ключа (това е всеизвестно), по-интересното е, че става и с бравата с ключа - като се задържи ключа в посока отключване/заключване.

 

Имам и един въпрос - някой успявал ли е да накара светлините на таблото (подсветката на скалите и т.н.) да работи в режим DRL? Независимо с VCDS или по друг начин ?

Идеята е таблото да свети винаги, а не само когато си на фарове/габарити, а и в режим DRL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.