Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новости, предлагани за Октавия 2 - съвместимост.


stenly

Recommended Posts

Още нещо ново, което открих като недокументирана функция:

-задържане на бутона за отключване на вратите (бутона до ръчната спирачка) отваря четирите стъкла

-същото с бутона за заключване затваря и четирите стъкла

-става и с бутоните на ключа (това е всеизвестно), по-интересното е, че става и с бравата с ключа - като се задържи ключа в посока отключване/заключване.

 

Имам и един въпрос - някой успявал ли е да накара светлините на таблото (подсветката на скалите и т.н.) да работи в режим DRL? Независимо с VCDS или по друг начин ?

Идеята е таблото да свети винаги, а не само когато си на фарове/габарити, а и в режим DRL.

 

 

Това за свалянето и вдигането на стъклата с дистанционно / с ключа в бравата и с копчето за заключване / отключване до ръчната става само ако комфорт опцията ти е активирана през VCDS. Иначе за подсветката на таблото с включен DRL само мисля, че не е възможно, никъде не съм срещал подобна опция като съм ровил с VCDS, а не е като да не съм преровил надлъж и нашир за подобни глезотийки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ми активираха DRL-то в Еуратек - 2010-та година, ме попитаха, дали искам да му пуснат и стоповете да светят заедно с DRL-то - аз им казах, че не искам. Сега и аз се чудя откъде се пуска това нещо :) Странна работа, дали са могли въобще да го направят или са ми приказвали наизуст малко? Понеже нещо се подпитваха в стил "ама може ли тука да стане? Ами може, да, ама човека не иска" и т.н.

 

Мисълта ми е, че може би с VAS-a им ще стане... а с VCDS-a може и да не може... знам ли.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На преди фейслифта, трябва да смениш кодирането от американско на другото (или пък беше обратното). В смисъл ако работи номера с ръчната, не светят стоповете и обратно ако светят стоповете, ръчната не влияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея как се показват тези скрити стойности (стойности на CAN сигнали) на MAXIDOT-a ?!?

Има много подобни клипове в youtube с golf, octavia, seat-и и т.н., но никъде не е обяснено нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Две недокументирани функции на SWING-a:

 

Да припомня и настройката във VCDS за по-добър звук : 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/32195-недокументирани-функции-с-vag-com-при-октавия-2/?p=287147

Колега, може ли да кажеш за тези найстройки за по-добър звук, защото не отваря адреса? Благодаря предварително. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, с две думи, трябва ти VCDS , логваш се в лонг кодинга на радиото и вътре има една опция да избереш модела кола в която е радиото - октавия, супърб.... и т.н. Има мнения че ако се избере супърб звукът е по хубав :) това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Накратко:

- VAS - официалното на VAG (всички дилъри трябва да са с такива).

- VCDS - неофициалното на американска фирма Ross-Tech (който има повечко пари или сервиз за VAG - купува това).

- Китайски VCDS (китайско полу-копие на истинското VCDS на Ross-Tech) - купуват си го всички за по/под 100лв.

 

За сравнението "кое е по-доброто" -> Мерцедес S320 или S320 CDI - кое е по-доброто? Нещо като дизел и бензин (газта я изключвам, че за мене такъв двигател "газов" няма).

 

Поздрави

 

 

ПП: Към anikolov:

Адресът на форума беше сменен от skodaclub-bg.org на skodaclub.bg -> ето го линка: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/32195-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D1%81-vag-com-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-2/page-3&do=findComment&comment=287147

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид под по-добро,кое от двете е по функционално.Нещата който си казал колега ги знам.Мисълта ми беше че на едното цената на оригинал е 150 евро а на другото 400 евро.И от там се замислих за ВАС дали не е по добре примерно да дадеш 120-30 евро и да си вземеш все пак оригинал от колкото да дадеш 100 лева за китайско менте ВЦДС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук хората обсъждат точно това - VAS или VCDS:

http://www.clubtouareg.com/forums/f43/vag-com-or-vas5054-77309.html

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...
  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги,

 

Весела коледа! Разбрах за функцията, при която, след задържане на бутона за заключване от достанционното се прибират страничните огледала, като след отключване на колата те автоматично се отварят пак. Пробвах функцията на моята кола, но не става, чува се едно "прищракване", но огледалата не се прибират. Как мога да я активирам тази функция и като цяло от къде мога да се запозная с това какви допълнителни екстри мога да "отключа" на автомобила ми ?

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва зависи от самите огледала, предполагам и от някой и друг модул, както и дали е активирана функцията през VAG-COM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка колега, как мога да разбера дали я имам тази функция и съответно как мога да я активирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тази екстра се предлагаше при наличие на седалки с памет и т.н. Иначе, разгледай тук:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50060-skoda-octavia-2-retrofit/

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тази екстра се предлагаше при наличие на седалки с памет и т.н. Иначе, разгледай тук:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50060-skoda-octavia-2-retrofit/

 

Колега благодаря ти за инфото. Нямам на идея обаче дали моите странични огледала имат тази функция. Предполагам трябва да отида в сервиз, който разполага с VAG-COM за да го пробваме. Би ли ме насочил за такъв ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си си в София, отивай при Пепи ---> http://pepino-racing.com- доста повече неща ще пуснете отколкото в сервиз, където изобщо не биха се занимавали с това нещо... :)

 

Не съм сигурен, че чуваш прищракването от огледалата, по-скоро го чуваш от затворените прозорци - тоест, моторчетата се опитват да ги вдигнат.

 

Тествай така: свали си малко прозорците, излез и задръж бутона за заключване и трябва да се вдигнат до горе всички. Вероятно това нещо чуваш. Когато са затворени до горе се изпраща един импулс за около секунда и се изключват моторчетата, щом усетят съпротивление.

 

Предполагам, че нямаш екстрата "folding mirrors", защото ако я имаше, щеше да е активирана. Не вярвам да сложат огледала, които имат моторчета и да не ги активират :)

 

Още един ултра лесен тест - ако хванеш огледалото от външната му страна и опиташ да го прибереш с леко повдигане нагоре - става ли лесно или се чува "чаткане", все едно насила го прибираш (ако се чува чаткане - не го прави никога вече, защото имаш моторчета, които ако така ги насилваш - ще им "обереш лайката нацяло" - ако не се чува нищо и се прибират относително лесно и гладко - няма смисъл да гледаш с VCDS-a).

 

ПП: Последният тест не го прави при минусови температури, да не стане белята. Иначе, нищо няма да строшиш, пробвай съвсем спокойно - на мен, по паркингите на моловете са ми блъскали огледалата разни преминаващи хора в двете посоки и им няма нищо ( на огледалата, де - на хората в главите им няма нищо :D ).

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като се замисля, най-лесния тест е да видиш имаш ли на копчето за настройка на огледалата изобщо картинка на която е нарисувано пробирането им. Огледалце с една стрелка. Демек, трябва да имаш 5 картинки - настройка на лявото огледало, настройка на дясно огледало, нулева позиция, подгряване и въпросното прибиране. Нямаш ли го нарисувано - нямаш глезотията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи я нямам :( А относно подгряването на стъклата -  това как работи, тъй като до сега не съм го забелязал дали работи ( колата седи в гараж )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като се замисля, най-лесния тест е да видиш имаш ли на копчето за настройка на огледалата изобщо картинка на която е нарисувано пробирането им. Огледалце с една стрелка. Демек, трябва да имаш 5 картинки - настройка на лявото огледало, настройка на дясно огледало, нулева позиция, подгряване и въпросното прибиране. Нямаш ли го нарисувано - нямаш глезотията.

 

Да бе, вярно... :D Както и да е... добре, че един мисли.

 

 

Значи я нямам :( А относно подгряването на стъклата -  това как работи, тъй като до сега не съм го забелязал дали работи ( колата седи в гараж )

 

Завърташ врътката/джойстика на символчето, така, че точката да се "извърти" на символчето за подгрев - смело минаваш през символите за ляво или дясно огледало, няма да се счупи (аз такова усещане имах винаги). До минутка трябва да са ти сухи огледалата, дори при дъжд е адски полезно - изсушава капките. Не го оставяй постоянно включено, защото при целогодишно ежедневно ползване огледалата се разлепват, падат и после се абонираш за темата "Как да си залепя огледалото...".

 

При други марки коли подгревът се включва, кодато включиш подгряването на задното стъкло.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При други марки коли подгревът се включва, кодато включиш подгряването на задното стъкло.

Тук малко са се изложили с измислянето чехите (или германците). На мен ми трябваше малко време докато открия от къде се пуска подгрева на огледалата. Вариантът да е вързано с подгрева на стъклата ми се вижда по-удачен. Вече няколко пъти тази зима се хващам, че съм забравил да го изключа. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук малко са се изложили с измислянето чехите (или германците). На мен ми трябваше малко време докато открия от къде се пуска подгрева на огледалата. Вариантът да е вързано с подгрева на стъклата ми се вижда по-удачен. Вече няколко пъти тази зима се хващам, че съм забравил да го изключа. :blush:

 

Да... и мен не ме кефи особено реализацията, но като идея ме кефи - ако искаш пускаш на огледалата отделно, ако не искаш - не го пускаш (например сега на джипката - влизам в паркинга на мола и огледалата стават матови - задното стъкло е "чук" - за какво да му пускам неговият подгрев - малко е неефективно, докато смогне с огледалата, аз съм паркирал само на парктроник). Ако бяха го направили с някакво изключващо се копче, както е подгрева за задното стъкло, например - след определено време се изключва напълно, докато не го цъкнеш пак. :)

 

Колкото до разбирането за включването - когато ми даваха колата, чисто нова, ми пищяха ушите и не бях разбрал изобщо как се пуска подгревът на огледалата, а ми обясниха... Не си спомням как го разбрах, но мисля че някой ми го показа... Случвало ми се е да седи включен ден-два - той се изключва след определено време, но при всяко палене подгрява отначало, дори да не е нужно ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.