Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

нищо де,то е интересно.Аз съм имал възможност да карам много коли,но не защото имам такава,ще кажа че най ми допада и най ме кефи ок2

една единствена забележка имам към съединитела-можеше да е по леко натискането му.На Пасата е същия примерно,но можело да е като на Фабия например smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60л са Скаут и 4x4, другите са с 55л.
В моята книжка пише 60л,а щом съм зареждал 54 не е възможно да е бил останал 1л
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви върна на темата. Някой да има бензинова Октавия която да харчи по малко от 10-11 на 100 бензин градско да се похвали :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви върна на темата. Някой да има бензинова Октавия която да харчи по малко от 10-11 на 100 бензин градско да се похвали :roll:

няма такава smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви върна на темата. Някой да има бензинова Октавия която да харчи по малко от 10-11 на 100 бензин градско да се похвали :roll:

 

Аз съм с дизелова Октавия. Тази от подписа. Всеки ден пътувам от района на ИСУЛ до баня Мадара в София 3.5 км. Минавал съм през най-различни маршрути. За избягване на задръстванията. Колата ми е на една година (купена е чисто нова) и във времето разхода ми е бил около 9 на отиване и 8 на връщане в началото до 14 л. на отиване и 10 л. на връщане в последните 2 месеца. Когато пристигна са изминали 35 - 40 минути и колата ми току що е загряла, или пък не е загряла, щото работи почти само на едно място. В петък се прибрах за около час и нещо и ми гореше 35 л./100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви върна на темата. Някой да има бензинова Октавия която да харчи по малко от 10-11 на 100 бензин градско да се похвали :roll:

 

Аз съм с дизелова Октавия. Тази от подписа. Всеки ден пътувам от района на ИСУЛ до баня Мадара в София 3.5 км. Минавал съм през най-различни маршрути. За избягване на задръстванията. Колата ми е на една година (купена е чисто нова) и във времето разхода ми е бил около 9 на отиване и 8 на връщане в началото до 14 л. на отиване и 10 л. на връщане в последните 2 месеца. Когато пристигна са изминали 35 - 40 минути и колата ми току що е загряла, или пък не е загряла, щото работи почти само на едно място. В петък се прибрах за около час и нещо и ми гореше 35 л./100 км.

Това не е възможно виж си дали ти затваря термостата,моята дори и на място загрява за 15 мин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ако още от началото надуе парното на макс. Ако се изчакат първите 3-4 минути без парно и след това се пусне колата доста прилично си загрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекордно на мойта съм виждал 50/100. С излизането от работа влязох в задръстване и за 45мин минах 1км. След това се поотпуши и бързо-бързо свали на 15/100....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как така ще гори 35/100 :?:
Що как,като е в задръстване си гори,а 2.0TDI даже и повече доста е лакомо в такива ситуации :smt030
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви върна на темата. Някой да има бензинова Октавия която да харчи по малко от 10-11 на 100 бензин градско да се похвали :roll:

На къси разстояния (4 км с гасене за 10 минути по средата) ми гори 11/100.

При по-дълги разстояния (когато успее да загрее) - около 9-10/100

Съботно-Неделно градско - около 8/100, като съм стигал и до 7.4/100

---

Случвало ми се е и около 14/100, като рекорда ми е 31.1/100 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До PRR:

 

Благодаря ти приятелю,

Наистина, още с влизането давам парното на мах, слагам вентилатора на вътрешна циркулация и колата в тези студове ми загрява адски бавно.

 

А на останалите - имайте предвид, че през цялото време на движение на тези 3.5 км. не минавам повече от 10 м. без да спра за нещо. А за тези които казват, че е невъзможно да ми гори 34 л./100 км. за 1 час - да вземат да посмятат малко. За този 1 час съм изминал 3.5 км. и при разход 34 л./100 км съм изразходил около 1 литър. Смятам, че 1 литър на час и малко, с придвижване на 3.5 км си е задоволяващо добре! \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай понятието град защото и Русе и София са градове-ама разликата в разхода в пиковите часове не е малка вервай ми

 

Няма нужда да ти вярвам. Знам. Но без значение от двата града пак няма такава Октавия както каза bega4kata....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има такива бензинови Октавии-даже автомати.В София в пиков час обаче не-то няма Октавия способна да се справи с тази задача и то много зависи-просто тук си ад.Пловдив и Варна са само бледи подобия-хората се стъписват като почакат 20-30мин за един два светофара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има такива бензинови Октавии-даже автомати.В София в пиков час обаче не-то няма Октавия способна да се справи с тази задача и то много зависи-просто тук си ад.Пловдив и Варна са само бледи подобия-хората се стъписват като почакат 20-30мин за един два светофара

Верно е-във Варна няма такива брутални задръствания като във Софията.Само лятото бееегло наподобяват.И пак са несравними.

Не е миродавно в различните градове.Има значение и кога се кара колата.Моята примерно я карам към 20 часа главно/не ходя с нея на работа в пика и не се връщам/и гори 5,8.Ако беше бенз.сигурно нямаше да качи над 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

OCTAVIA SUNNY TOUR 1.9 TDI PD

Пловдив-Пазарджик-Пловдив, Пловдив-Летището София - Пловдив - общо 380 км, от тях 20-30 градско.

Ср.скорост 80-100 км/ч, температура - от -8 до +2. 3 човека с багаж

Разход по комп. - 6.1 , по "пълен-пълен резервоар" - 6.3

Колата е на 8 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О2 1,9 ТДИ.При нормално каране 5,5-5,7 л.на 100.Смених джантите от 15 на 16 цола и разхода ми скочи на 6,0-6,2 на 100.А като ме хване мързеливото сам падал и на 4,5 извънградско , като бързам и до 6,5 на магистрала на лява лента с 160 км.ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Вече я карам само с 98 октана от Лукоил и заради октана леко пада и разхода.

Разхода пада, но не заради по-високия октан, а просто скъпите бензини са по-качествени (да кажем - нормални), за разлика от евтините (боклуци).

Теоретично по-високия октан дори трябва да качва разхода с около 1%, защото е малко по-ниско калоричен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично по-високия октан дори трябва да качва разхода с около 1%, защото е малко по-ниско калоричен.

 

зависи каква степен на сгъстяване има двигатела и как му е организирато запалването

ма то на капачката пише с какъв бензин да се кара

единия гори по бавно :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в София с напъване - 8/100 (по колонка-колонка)

Извънградско София - Пловдив, 140 на темпомат - 7,2/100

Извънградско София - Пловдив, над 190 - около 9/100

Извънградско не магистрала, ср. скорост нe повече от 100 - пада до 6/100

 

:) и си имам DSG smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

:) и си имам DSG smile168

Еееех тия DSG-та беее :oops:

 

Мойта таратайка по записки (подобно на адаша PRR) за 14000 км показва 5,5 л/100км при съотношение извънградско/софийско - 70/30

 

По компутер:

 

Пример извънградско:

София - Банско - София - 4.3

продължение на същия пробег (памет 2)

София - Елена - София - 4.6

София - Свищов - София - 5,0

(Магистрала -140км/ч, Открит път - 100км/ч, Нас. място - 60км/ч)

 

Пример Софийско

Люлин - Дружба - Люлин (след 19:30, през центъра) - 6,5

Люлин - Ст.Град - Люлин (след 19:30, Околомръсно) - 5,5

През деня из София - от 8 до 12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.