Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Има значение максималния въртящия момент, различни двигатели са!

Но, моят извод е - дизела се нуждае от повече предавки, дали ще е ръчка или автомат няма значение, при ръчката оставят избора на шофьора, при автомата на инженерите!

Моята Фабия определено се нуждае от повече скорости, в смисъл по близки предавателни числа между предавките.

Това ми е първи дизел, страшно съм доволен, но никога с бензинките не ми се е налагало толкова често да превключвам предавките, да не кажа постоянно...

Определено следващият ми автомобил ще е отново дизел, но със сигурност автомат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

...Като цяло винаги съм смятал , че разхода зависи освен от колата и от Тежестта на крака  :tongue_1: ! 
Ето и моя разход от 800км разходка до Грецко, като на отиване беше с 1ч престой (на климатик) на границата и още около час  задръстване на Солунското околовръстно , на връщане нямахме грам чакане никъде. Навсякъде съм карал около ограничението +/- 10км (в повечето случай +10 :fiu:  ). Като съм сигурен, че и 17ките джанти малко вдигат разхода - аз лично от 6.0 съм доволен. 

 

post-2088-0-87293000-1532617101_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карах с ограниченията до и в Гърция. 345 км преход. Минах през ГКПП Илинден - бяхме единствена кола. Километража (уредите) е същия, но при мен са го поставили във vRS. Разхода, който добих с т’ва спокойно каране, по показания на комп-а, без да претендирам за неговата точност - 4.8/100. Двама човека, две колела, 4 раници и още куп глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз карах с ограниченията до и в Гърция. 345 км преход. Минах през ГКПП Илинден - бяхме единствена кола. Километража (уредите) е същия, но при мен са го поставили във vRS. Разхода, който добих с т’ва спокойно каране, по показания на комп-а, без да претендирам за неговата точност - 4.8/100. Двама човека, две колела, 4 раници и още куп глупости...

Това 4.8 до Гърция само или двете посоки средно? И за какъв двг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 4.8 до Гърция само или двете посоки средно? И за какъв двг?

В Гърция колите харчат по-малко. Дали заради въздуха, дали заради пътищата, не знам, но и моята минава 900-950км със 70 литра нафта (2.2 дизел 155 коня, над 2 тона), пък в България 750км, максимум 800км с клизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стила на шофиране, еднакъв ли е?

 

Честно казано, моят стил не се мени в зависимост от държавата. Винаги съм над ограниченията навсякъде, никога не създавам предпоставки за ПТП, и за 10г нямам нито едно ПТП /пу-пу/. Стилът ми е същия, но усещам, че в България натискам повече педала на газта и... СПИРАЧКИТЕ!  :)

 

И друго нещо - в България няма такива пътища, каквито имат в Гърция. Там всичко е широко, всички карат с най-малко 100-120км/ч, няма ограничения 50-60км/ч на 4 лентови пътища, освен, ако няма кръстовище и т.н. Почти никой не намалява, всички са с бензинови двигатели и ауспусите са им бели, все едно горят "сол" ;)

 

Недоносчета с двигатели 1.1, 1.2 ме изпреварват при 130км/ч все едно съм спрял.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 4.8 до Гърция само или двете посоки средно? И за какъв двг?

До Гърция беше този разход. След т’ва, там малко разходки, но не повече от 300 км общо, и обратно до Бг. Разхода по колонка - 5.1/100 за ~1000 км. В този разход имам и едни 50 км софийско в лудницата. А двигателя е комън рейл и храни 170 магарета. Заредих си на същата колонка, когато се прибрах в Бг. Демек, тези почти 1000 км си ги опуках с един резервоар, без обезвъздушаване! Зареждам в 99% на Круиз в Орландо сити или чат-пат на Ромпетрол
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте. Извинявам се за отклонението от темата, но след 40 минути четене, забелязах , че давате повече извънградски раходи. Интересуваме О2 1.9 105 коня някой има ли точни замервания в София/ ако приемем , че всичко е наред, термостата не е сърдит и т.н/. Ще се радвам ако някой сподели, както и ценово съпоставено с газ как му излиза, защото планирам среден пробег месечно от 1к в София, а разни хора спорят , че 1.9 прави градски разход 6 ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/377915.html

 

6/100 е съвсем постижим разход за София. :) колата съм я карал предимно в час-пик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес покарах малко, за да си припомня, къде беше силата на дизела :)

Чисто магистрално до Ст. Загора и обратно с едно зареждане, че се размрънка нещо по средата на пътя

post-5-0-58131300-1535646695_thumb.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е развален скоростомера ........?

:wacko_2:

И аз се усъмних в показанията, щото, толкова бавно не карам по принцип :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее**си мамата! Ще взема да си купя дизел накрая. На тая средна скорост съм 12 на 100...

Не само ти, даже не е трудно и нагоре да е!

Велко, предполагам не си минавал 180кмч и е било чисто, че след 200 вече ще харчи повече, особенно с много доускорения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После все ми разправяте, че карам като идЕот, пък на Велко нищо не казвате. То това си е дискУрминация!

Велко, значи харчиш по-малко от мен. София - Плевен - София, 120 км/ч средна скорост, разхода е 7,5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само ти, даже не е трудно и нагоре да е!

Велко, предполагам не си минавал 180кмч и е било чисто, че след 200 вече ще харчи повече, особенно с много доускорения!

В посока Ст. Загора беше сравнително спокойно. Към София обаче си имаше доста трафик - основно анадолци, които се прибираха към Запада. Реално карах с 160/80, но на педал, че темпомата не го ползвам освен ако не карам със 110км/ч. Имаше и доста намалявания заради нормално каращи хора. Яки доускорения не съм правил, щото нямаше от кой да “бягам”.

 

После все ми разправяте, че карам като идЕот, пък на Велко нищо не казвате. То това си е дискУрминация!

Велко, значи харчиш по-малко от мен. София - Плевен - София, 120 км/ч средна скорост, разхода е 7,5/100.

Идеален е разхода, Ице! Не е малка средната скорост, пък и пътя не е само магистрала... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да се похваля. Вторник ходих до Скопие, не съм се старал да карам икономично, но се старах да спазвам ограниченията на скоростта. От Гео Милев, през Захарна фабрика, Скопие, малко обикаляне из Скопие (имам и два престоя по почти 2 часа и едно от час, дневния борд не се занули автоматично), Захарна фабрика, Гео Милев. На връщане през цялото време с включен климатроник. При пресичане на границите не съм гасил двигателя.

Общо 471,4 км, средна скорост 57 км/ч, разход 5,1/100 по борд, тоест с отклонението което дава борда разхода е под 5,0/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

На 31 май заредено до изключване на пистолета. На 1 юни пътуване почти до Смолян, 225 км, разход по борд 5,6/100. На втори юни прибиране до София, разход по борд 4,8/100 или среден разход до там и обратно 5,2/100. На 7 юни София-Плевен-София, 336 км, разход по борд 5,4/100. В останалите дни изминати общо 160 км в София. Заредено днес на същата колонка до изключване на пистолета 53,34 литра, изминати 990 км. общо. Разход по колонка 5,39/100, разход по борд 5,7/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

С. Момчиловци - плажа на Авдира - с. Момчиловци. 150 км в посока. На отиване климатик от Златоград до брега, на връщане климатик от брега до Златоград.

Отиване:

039062220.jpg?r=0 039062174.jpg?r=0

 

Връщане:

 039062169.jpg?r=0 039062171.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 tdi помпа дюза 2003 година 4х4, градско от последния месец- 850 км с пълен резервоар 65 литра. От миналата година София- Шкорпиловци-Варна(св. св. Константин и Елена)- плюс мотане във Варна на няколко пъти за разходки- София 1350 км с 1 пълен резервоар. Понякога я натискам яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.07.2019 г. at 18:37, Izolini написа:

Какъв е тоя резервоар 65 литра? Моя събира 55

Нямам идея, но по малко никога не съм сипвал когато го пълня на фул. Сипвам с туби по 25лт, даже последният път се заинатих и почнах да го обезвъздушавам и стигна близо 70

ако не вярвате ви предоставям възможност да го напълните лично за да се убедите ? ако искате на бензиностанция, ако желаете с туби ;)

....ама е толкоз, както и където да го пълня ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.