Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

как да измамим електромера


biser.or

Recommended Posts

Този проводник е нулевия, и тока по него не е безплатен ;) .

Тока през него е изравнителен, и равен на векторната сума от токовете по трите фази, които от своя страна се отчитат точно.

Иначе, мълнията оттича през най близкия стълб към земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно мълниезащитно въже си е това отгоре , а напоследък е примесено с оптика/за комуникации/. Най-отгоре е за да пази електропровода/не само стълбовете/ от мълния. Нулев проводник може да няма - тогава системата е със "изолиран звезден център" - такива са масово 20кВ по селата, ако има нула - тя е просто още един 4-ти проводник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този горния проводник си върши и двете функции, като на нулевата не се разчита особено - там тока е малък по принцип, когато го има.

Все пак проводника го има по цялото трасе и свързва двете крайни точки.

Когато и източника, и товара са тип "триъгълник" - тогава няма нулев проводник. Всички товари са свързани директно между фазите, като са еднотипни (трефазни електромотори, трифазни пещи, и др.).

При тази схема не е задължително (но е силно желателно) балансиране на токовете. Причината е в проектирането на сеченията на проводниците - не е изгодно да се презапасяват за да поемат по-големия ток.

Същото важи и при проектирането на генераторите.

При средноволтовите разпределителни мрежи изобщо не е рядкост нулевия проводник - там консуматорите не са задължително тип "триъгълник" и е трудно балансирането.

При тях нулевия проводник обикновено се намира под останалите.

 

Пренасянето по "delta" схемата се води вече остаряло, по модерния начин е "wye" схемата с неутрален проводник.

---

В началото разбрах малко грешно, какво точно е искал да каже колегата filipkarolev, но сега загрях :) .

Вярно е, че тока от мълнията е безплатен, но и напълно неизползваем за потребителя :mrgreen:

Най-малкото, защото изтича по-двата най-близки стълба в земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практически измервания показват че по мълниеотвода винаги има някакъв дори и малък потенциал (спрямо земя)било то от липса на баланс или най-просто от индукция.

А с мълниите нещата са като тотализатора, пада много рядко, но по много :D:D

 

 

Относно Електромера, на вилата преди 2 години ги извиках от енергото да ми проверят електромера защото отчиташе дори и когато ме няма там. Хората го разкачиха (беше началото на ноември) , сложиха едно мостче, и 5 месеца ни вест ни кост. Така всичките дърва които бях купил за отопление ми останаха за следващата година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 години по-късно...

Здравейте. Ако искате устроиство което манипулира електромер безконтактно без разпломбиране без ненужна електроника се свържете със мен hristo.elektro@gmail.com работи на 100 % + демонстрация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Pepino locked this тема
  • PRR unlocked this тема

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.