Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

100ss 1.3 журнал на трошача


anastas

Recommended Posts

Целта е да има цел бе, със тоя мотор няма повече цели !!! и нали тря се прави нещо иначе как ще казвам че " всичко е вятар работа " :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • anastas

    127

  • Krankenstein

    37

  • Skoda_Estelle

    29

  • bega4kata

    19

Най-много писали в темата

На някой му се нареждат кабели отново smile021

Ще викам Адаша да ти ги навърже smile004

Скоростите ще ги оставяш ли ги същите- късички! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечка глеи ко съм си харесал и колектора му е на сантрач и делкото ще стане....за шкода е правено тва !!!!

B20a_mugen_F3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина е за шкода ако искаш изгорелите газове да влизат в купето. :D

 

А що се отнася до стартера мисля че съм го измисли другата седмица като тръгна да го зглобявам ще ти кажа дали е станало. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Аз не мога да измисля причина какъв да е смисъла от "това".

 

е30-ките нали си имат такова демпферче, с него и без него май е все тая, само без него малко по-лесно се върти волана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този е двойно действуващ. На теория би трябвало да обира ударите от по-груби препятствия. Като пример: Влизаш с по-висока скорост върху разсипана баластра и при срещата на предно колело с по-едър камък волана се опитва да ти потроши пръстите. При наличието на такъв амортисьор отката би трябвало да е минимален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на БМВ Е-30 си е заводско. Ако не се лъжа се монтира при по-големите двигатели и дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма дилема :-k ще устискат ли скоростите на 140nm. при 7000 оборота макс 8000 ???

другия варянт е скорости от х ама много работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000% НЯМА ДА ВЛИЗАТ на тези обороти,ще трябва да изчакваш да падат-тоест да сменяш много бавно

при мен се получи такова нещо,като експериментирах с 1 дизелова кутия на опела

само с ф20 скоростите могат да се сменят бързо при Опела,с другите всички,макар и бензинови не [-X синхронизаторите не могат да се справят-не хъркат,просто не влизат докато не се изравнят оборотите м/у зъбчатките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че няма да има проблем нито с превключване, нито с полуоски, нито с дифа(там всъщност ми се вижда най-крехко).

Най-много след известно ръчкане да се наложи да отремонтира нещо!

Но то ще си покаже и Анастас ще ни се похвали :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма дилема :-k ще устискат ли скоростите на 140nm. при 7000 оборота макс 8000

Toва само Господ знае, но имай предвид, че дори при най-злата 130РС-ка максималният въртящ момент е достигал към 130 Nm, обаче при 4000 об.мин /справка от ТУК /, а скоростните им кутии не са се различавали много от нормалните 4-степенни освен по предавателните числа и закрепването на полуосите към дифа... само при най-първите модели и при някои по-късни пистови модификации са заимствали 5-степенна кутия Porsche... така че ти си преценяваш к'во да правиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не само със скорости, но и с мотори от Татра е имало, пък и с Фиатови, БМВ и изобщо всичко модно в света на бегачките от онези години... но за твое съжаление едва ли ще намериш в нета подробно техническо описание и резултати от тестове на такива самоделки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със ладовите мотори са слагали скорости от татра явно е имало защо !

Както каза Митака има и други мотори, ама една циментация или някай зъб не са ти проблем. Към момента до към 150кс няма проблем./сещас се за какво говоря/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А TOВА щом влиза на голфа отпред дали няма да може с едно преходно фланче да се вкара отзад и на шкодата? Нека Сами се изкаже по въпроса, че аз не съм много в час с тия конверсии... мога да те свържа с един човек в Сф, който реди шкодовитe скорости за своята формула Естер /над 150 коня металексов мотор/ с по-яки зъби от други кутии - излиза около 5-600 лв кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А TOВА щом влиза на голфа отпред дали няма да може с едно преходно фланче да се вкара отзад и на шкодата? Нека Сами се изкаже по въпроса, че аз не съм много в час с тия конверсии... мога да те свържа с един човек в Сф, който реди шкодовитe скорости за своята формула Естер /над 150 коня металексов мотор/ с по-яки зъби от други кутии - излиза около 5-600 лв кутията.

какви зъби да сменям като се троши короната а не предавките !!! все пак можеш да ми пратиш телефонче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.