Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Макоцево


shotik

Recommended Posts

Днес излязох със съпругата ми и отидохме на едно място след с.Макоцево на 43 км източно от София,което го знам от 10 годишен,по-късно там ми беше военния лагер и от тогава досега съм ходил още 3-4 пъти.

Тъй като при прегледа на албума не видях описанието ,накратко :мястото е след с.Макоцево по реката посока Д.Камарци и беше пионерски лагер.Към 1965 г запустя и 1971 г като курсант в ПЖИ,47 випуск ,тук ни беше военния лагер.Когато пристигнахме към 4 ч сутринта валеше дъжд и бяхме мокри.Имаше само кухня и склад,през деня почистихме терасите от храсти и трева и опънахме палатки.Така за около 25 дни около 350 курсанта облагородихме мястото.По късно като локомотивен машинист минавах по Подбалканската линия ,която е над лагера и виждах как всеки следващ випуск оставя все по хубаво лагера.Синът ми също е бил там на лагер ,но в последните години и особено сега е занемарено.Само спокойствието на реката и гората,тишината нарушавана от някой влак,песните на птиците и жуженето на насекомите е същото.Отморихме и набрахме дренки и билки.

На връщане след с.Столник и разклона за Е.Пелин огън от стърнища беше излязъл и изгаряше крайпътните храсти и дървета.Формана се представи отлично по пресечения терен.

Вижте албума.

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=282671

 

Може да има снимки не пореда на снимането,но това е от прехвърлянето им в www.snimka.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "shotik" - Ееее.. това в близо, след, село Горна Малина. Баба ми и Дядо ми живеят в това селце, по-точно в блоковете, който са горе (до Ж.П. гарата и прелеза до Военното Поделение), до подбалканското шосе :) Много време съм прекарал там, като бях малък. Всеки уйкенд ме водеха от София - там :) Много Обичах да се возя на влака :) А и Баба и Дядо ме чакаха на гарата :) Ако си карал пътнически влакове, значи няма начин преди 15-ина години да не си ме возил :) Знам, че Макоцево е някъде напред но.. грях - не грях, не съм ходил там. Хубаво, че хем е близо, хем е спокойно. А за занемаряването - както всичко и на всякъде. Но спокойно - тези, който с лека ръка занемаряват - нямат сърце да изпитат удоволствието от посещението на такова място, макар и занемарено. Така, че - свиркай си..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм работил като локомотивен машинист на дизели и само в няколко случая си спомням да съм карал пътнически влакове по тази линия ,защото тя е електрифицирана и по нея се движат ел .влакове.Било е в случаи на авария или скъсани кабели,затова едва ли да съм те возил.От 2003 г съм пенсионер.

Ето снимки на локомотива с който съм работил и участвал в снимане на филм на Ван Дам

 

002614277.jpg

 

002614291.jpg

 

002614297.jpg

 

002614305.jpg

 

 

Ето това са снимките ,които съм ги преснимал с диг.апарат и съм ги качил в snimks.bg,не са ясни ,но все пак се виждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.