Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реставрация на Шкода 100 С


Mike

Recommended Posts

Ей имам мн мн сериозен въпрос. Някой има ли представа дали може да се свали главата без да се демонтират от нея разпределителния вал кубиличките и клапаните и как, щото в една книга която баща ми ползва от краивреме за щкода, някаква "аз ремонтирам шкода", излиза че може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mike

    17

  • Krankenstein

    11

  • maxrpm

    9

  • МЗМА

    6

Най-много писали в темата

  • 9 месеци по-късно...
Абе щом си се навил,давай и да не ти дреме!!!Ще е яко да съживиш мъртвеца в тва шкоде!!!УСПЕХ! :smt017

 

Колега, не забеляза ли, че в темата за последно е писано през септември миналата год.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Mike, един съвет от мен. Уважавам колегите от форума. Ще те уважавам и теб заради ентусиазъмът ти и обичта ти към Шкода S 100 но преди ди натиснеш ИЗПРАТИ прочети какво си написъл.За тези години който имаш не е допустимо да правиш толкова много правописни грешки.Имам я същата кола купена е 1975г. от Кореком и в момента е перфектна.Не се продава.Не я карам и си я пазя като реликва.Много се радвам че имаш желание да я " Реставрираш" и ако ти трябва нещо и

 

мога да ти помогна разчитай на мен.

И аз не видях че теумата е от 2008г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, знам че сигурно сте ми доста сърдити за дето не съм писал отдавна, но да ви кажа работа по Шкодичката имаше, не съм я изоставял. Просто имах и мн други работи които трябваше да движа едновременно. Но имам въпрос: дясно оглердало на 100 С има ли въобще, защото бащата казва че не са произвеждани с дясно огледало, а ако има - къде може да или или ако някой го продава - да пише, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не бъркам, но по спомен лявото става и за дясно - просто огледалцето се завърта на 180 градуса около стойката си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка дясно огледало няма. То дори не е направена стойка за него, такава квато има на лявата врата :) Ще карам без дясно и тва е. Пък ще се надявам да не ме изпреварват мн мн от дясно! :) :mrgreen: иначе ето снимчици на количката - пресни пресни:

post-3035-138453104909_thumb.jpg

post-3035-138453104922_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е шкодово огледало а мяза на ладово или от сорта. Шкодово огледало е това http://media.snimka.bg/3707/013668632.jpg Тук са се продавали за 60 кинта но вече са заминали. Няма такъв филм да няма стойка, пробиваш 2 дупки във вратата и връзваш с 2 болта М4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и тва може да направя но като си взема две еднакви огледал :) иначе сега мн спешно си търся две гривни за фаровете, че са в окаяно състояние... ако някой е виждал в някой магазин, ил иима вкъшти а не му трябват или пр знае къде има някоя стара 100 С дето собственика и я е заебал на паркинга - да казва, ако трябва ще ходя да го издиря и ще се пазаря!!!

 

П.П. ухааа тия огледалца за Шкодичката са мн яки :) А колкото до мойто нз дали е от лада или от кво ама изглежда оригинално щото си пасва точно и не е на винтове ами със специално щифтче :) но пък може и на лада или нещо др а е ... нз... а тия хромираните ... малко няма да ми вървят на черната броня ама ако си намеря може да си ги сложа, за сега и това което имам върши перфектна работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди до някоя жигула с шублера, по смътен спомен фаровете бяха еднакви в диаметър ако е така и гривните са им такива, но каквото съм чувал е било отдавна преди година, година и половина и не гарантирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе гледах, мерих, пак гледах, пак мерих и би трябвало да станат, обаче докато не пробвам да ги сложа не гарантирам, а това сигурно ще стане др-та седмица понеделник или вторник. Щом ги пробвам ще съобщя своевременно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се чисто нови жигулови гривни, ама не съм пробвал стават ли на 100с - мисля, че са по-дълбоки отвътре и ще трябва да се вземат малко с флекса... ще проверя дали не се търкалят още в гаража от старата ми С-ка, но дори и да ги имам няма да са в перфектно състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам, че се продават, и наистина са малко по-дълбочки, но на моита, може и да станат без рязане, само с по-дълго винтче, ама ще пробвам, утре сигурно ще ходя да търся. Иначе ако имаш случайно, казвай, моля, че в каквото и състояние, съмнявам се да са по-зле от моите! Ръждата е свършила работата на флекса, направо ги е изяла... срамота е! Той баща ми като ги видя, лошо му стана и много се ядоса, че не се усетил на време да вземе мерки, щото и той много си я обича тая кола! :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми снощи прерових кашона с останките от покойната ми 100с-ка, но гривни не намерих :( ... все ще намериш от другаде, пък и като гледам от снимките имаш доста работа, преди да стигнеш до гривните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, доста зор ще видиш с "дунавските вълни"... за да не стане колата китоносец оглеждай се по улиците за някоя занемарена 100с с по-гладки ламарини да я вземете за чаркове. Дори да са и ръждиви тенекиите - по-важното е да не са много удряни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е идеалната кола, за да се научи човека сам на тенекеджийство! ако не се получи - нищо фатално, тя и без друго си е леко вълниста, но пък ако се получи поне малко по - добре, отколкото е сега, кефа ще е троен!

успех с ремонтите колега!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте на всички.

Колега,идеята ти да възстановиш 100-тачката е добра,НО без да се обиждаш (все пак това е мое лично мнение,а всеки има право на такова)такива "циганийки" като автоматични стъкла са напълно излишни,чара на един стар автомобил е именно в класическия и напълно оригинален вид,като се захванеш с колата да я правиш сам ще разбереш това,второ ако колата ще се кара само няколко години защо просто не я продадеш на някой мераклия, който ще и върне живота,че и пари ще вземеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се реставрират автомобили, но трябва да се придържаш към вида в който са излезли от завода. Сега реставрирам една ВАЗ 2101 от 1972г. изглеждаше значително по-добре от твоята шкодичка, но въпреки това отне месеци работа по напасване на врати, калници и капаци. За тавана няма да говоря. Предстои сглобяване на автомобила, но където и да пипнеш си трябва смяна на най-различни части. Виждал ли си да се продава броня на ВАЗ 2101 от 1972г. лесно се познава, просто бронята не е никелирана, а е от никел и е хромирана. За такива части ти говоря. Успех с реставрацията, още даже не си се докоснал до началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам за маймуницата!!! И да прав си Dyankog, и няма и да правя някви промени по колата, но като цяло за сега от 4-5 месеца работата е в застои пр штот нямам физическата възможност да работя по нея. Ще ми се да я запазя и са много повече години, но да я реставрирам добре, не просто защото си падам ужастно много по ретро коли или защото вече почват да ми писват "модерните" еднотипни коли които излизат напоследак, а пр штот тая кола съм я заобичал с времто и още като я подкарам ми става едно такова готино на душата. още по-хубаво ми става като знам че е на почти 40 години и се държи, а е преживяла мнооогоооо. колкото до предложението на М3МА ... бих я дал на някои които му се занимава с нея и би вложил в нея средства, не ми е до тва да изкарам пари от нея, ще се зарадвам дори само да я видя пак в добро състояние, но просто и аз, а и наи-вече баща ми си имаме една сантиментална привързаност към нея..... та ще видим, но при сички положения няма да ходи на боклука!!!

Колкото до твоита броня Dyankog.. не съм виждал, но се разрови в интернет има разни чесхки и полски саитове, където продават части за стари коли от типа на нашите, може някъде да излезе нещо ;)

 

Колега, този път по изключение ти преведох поста с помоща на ТОВА, но занапред те моля да не пускаш такива дълги мнения написани на шльокавица - ако нямаш възможност да пишеш на кирилица, поне пиши по-лаконично в противен случай ще бъдат трити без предупреждение!

 

Мod edit: Krankenstein

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.