Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви размери гуми мога да сложа на Fabia


kdushev

Recommended Posts

Аз бях със 185/60/14-Барум. После ги смених със 195/60/14-Континентал на същите джанти - 6J14. Разликата е 3 мм. в радиус. По мои наблюдения започна да вози по-меко и е доста по-стабилна(особенно при спиране...).

 

Успех при избора!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    5

  • dr_ivo

    5

  • bega4kata

    5

  • fubar

    5

Най-много писали в темата

Добре де, в крайна сметка кой е най-подходящия размер гуми за мека возия и стабилност? А и по-голям размер би облекчило амортисьорите, не е ли така? Разхода го оставям настрани.

В момента съм с 185/60 R14, определено искам да ги сменям.

 

Следващия по-голям размер гуми според производителя за Фабия са 195/50/15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето етикета на вътрешната страна на капака за резервоара:

tyre-size.jpg

Насочил съм се към втория размер (профил 10,2cm), тъй като при третия вече профила на гумата става твърде малък (9,75cm), а за четвъртия да не говорим (9.2cm).[/img]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
Странно в Радиал ми препоръчаха 175/65/14 за Фабиа...имам от друга кола такива нови...ще имам ли проблем?

 

Не няма да имаш проблем,слагай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не отварям нова тема специално за моя въпрос, ще си позволя да ви питам тук. След неприятен инцидент се налага да сменям летните гуми на фабията и въпроса ми е - кой какви впечатления има от отделните марки гуми, кои да избера ? Размера (ако е от значение де) е 195/50/15 :P

 

Благодаря :)

 

п.п. сега видях, че има подобна тема по въпроса в раздел "всеки за всичко"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Аз зациклих с гумите за фабията, оказа се, че джантите са ми много малки и единствената гума която става е 165/70 R14, А с този размер, не мога да намеря свестни гуми.

 

Обиколих Eвропа, Диана + 4-5 Други по-малки сервиза за гуми..

Предлагат единствено гуми от рода на Sawa, Kleber, BF-Goodrich, Radial, Kormoran, Tiger, Semperit и подобни гуми, които дори не се дореждат за тестове в ADAC...

 

Ако някой скоро е сменял летни гуми с този размер нека помага, съгласен съм на всичко от Dunlop, Goodyear, Michelin, Bridgestone, може и някой Nokian или на Continental - PremiumContact 2, с цена максимално 120лв на гума...

 

Лошото е, че освен всичко останало съм и капризен към шарката ](*,) , така че, намирането на гума става още по-сложно.

 

Ще съм благодарен ако някой може да помогне :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eхее,то голямата кола,че вече си капризен и към шарката и да са от тестовете на ADAC smile175

smile159 без лоши чувства

BF-Goodrich кво не ти харесват примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BF Goodrich е една много добра марка!Гледай да не е правена Полша!Последно като карах с такива бяха Made in UK!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Ласа е Bridgestone,един от най големите и модерни заводи в Турция за Европа

все едно Фолсваген и Шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз зациклих с гумите за фабията, оказа се, че джантите са ми много малки и единствената гума която става е 165/70 R14, А с този размер, не мога да намеря свестни гуми.

 

Обиколих Eвропа, Диана + 4-5 Други по-малки сервиза за гуми..

Предлагат единствено гуми от рода на Sawa, Kleber, BF-Goodrich, Radial, Kormoran, Tiger, Semperit и подобни гуми, които дори не се дореждат за тестове в ADAC...

 

Ако някой скоро е сменял летни гуми с този размер нека помага, съгласен съм на всичко от Dunlop, Goodyear, Michelin, Bridgestone, може и някой Nokian или на Continental - PremiumContact 2, с цена максимално 120лв на гума...

 

Лошото е, че освен всичко останало съм и капризен към шарката ](*,) , така че, намирането на гума става още по-сложно.

 

Ще съм благодарен ако някой може да помогне :P

 

Здравей, аз последно гледах за мен и мисля да си взема от тук : http://www.motoexpert.bg/bg/offers Goodyear Duragrip за около 100 лв.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eхее,то голямата кола,че вече си капризен и към шарката и да са от тестовете на ADAC smile175

smile159 без лоши чувства

 

хихи, мисля, че няма значение каква е колата, когато избираш гуми..

принципно съм приел, че на тесните гуми шарките не изглеждат толкова красиви.

 

а и както и друг път съм писал, предпочитам да дам 150лв отгоре за 4те гуми, но поне да не съжалявам ако някой път не спра и стане нещо лошо...а разлика в гумите от различните класове има голяма, последно на пампорово, 2 фабии, еднакви, моята с dunlop sp winter sport m3 и другата със semperit, модела не го помня, но беше най-скъпият им... Разбира се, семперита беше чисто нов, а моите са 3та зима...разменихме колите, в кишата и пякъка, разликата е от небето до земята особенно в завои и при спиране...в полза на чичо дънлоп...и двете са без abs, esp и подобни нормални неща...

 

Така че, няма нужда да се спори, че и BF-Goodrich са хубави, да стават, всички изброени стават, даже на пътищата има много повече хора с такива гуми отколкото някой предполага, масово се ползват и никой не се оплаква, всичко е до принципи, при мен важното е името да гарантира някакви качества, било то и съмнителни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз последно гледах за мен и мисля да си взема от тук : http://www.motoexpert.bg/bg/offers Goodyear Duragrip за около 100 лв.

Поздрави

 

Здравей, а каква е разликата между двата Дурагрипа, нормалния и този XL с еднакви размери са 165/70 R14... 8лв е разликата в цената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз последно гледах за мен и мисля да си взема от тук : http://www.motoexpert.bg/bg/offers Goodyear Duragrip за около 100 лв.

Поздрави

 

Здравей, а каква е разликата между двата Дурагрипа, нормалния и този XL с еднакви размери са 165/70 R14... 8лв е разликата в цената...

 

XL-a издържат по-голяма тежест (обикновените - 6.1, а XL - 7.5), за други разлики не съм сигурен. Най-вероятно след 6-ти ще ходя да слагам летните и тогава ще поразпитам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно след 6-ти ще ходя да слагам летните и тогава ще поразпитам ;)

 

Обадих се по телефона, нямат нито нормалните, нито XL, не знаел дали ще има въобще скоро от този размер...

 

Преминавам на Continental PremiumContact 2, сега ще звънна в ЕТ да видим имат ли ги и коч пара ще им искат...

 

ПС, тоя модел го нямат с този размер... :(

 

Има някакви EcoContact ама знам ли ги стават ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

значи, оборудвах се при Мими с

Michelin Energy E3A 165/70 R14

made in spain, с дот 4608, горе-долу е прясна гумата :P

 

Мерси много на Мими за бързата реакция и в избора на гумата, за сега са на 2-3км, все още нямам никакви наблюдения върху качеството и поведението на пътя...

 

 

ПС, всичко излезна общо 492лв, гумите са по 119лв на промоция :), 16лв консумативи, предполагам вентили и тежести...монтажа безплатен, тва всичкото при Мими в Друмник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fabia 1.2 HTP 2004 Червеният дзвяр!

Привет на всички!

Е,да се изкажа и аз/барабар Петко с мъжете,ха-ха/:

да,производителят позволява доста размери,май до 195,но аз съм убеден,че най-доброто за този слабоват моторец са най-малките,165.Някои тук/вероятно с основание/посочват,че с по-широките колето става по-устойчиво,може,ама ако е нанадолно и се засилиш мноооого.Според мен/без претензии за уникалност,ей!/с малките е по-динамична,т.е.с по-добро ускорение,особено ако е натоварена до покрива,и поема по-лесно от ниски обороти,което се отразява на разхода,естествено,нали?Да кажа така:тази слабосилна,семейна и чичово-пенсионерска кола няма нужда от устойчивост при завиване или спиране/ако е аварийно,евентуално да,ама ако човек гледа напред и предвижда,колко аварийни спирания може да има в живота си?/,нека да оставим на Митко Илиев и Крум Дончев тези притеснения,ако управлявате разумно и с резерв:чичо казва,че колкото по-малки,толкова по-леки,по-евтини,е,и по-лесни за сменяне,хи-хи.

Наздраве! smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте

Искам да си сменя джантите,понеже до сега карах с железни джанти,а сега искам да си по наточа колата и ми предлагат лети с размер 195/50/15 от Golf 3 GTI.Въпроса ми е дали не са много големи,ще мога ли да завивам нормално и стават ли за моята кола която е 1.4 МРI :?: :-k :?: :-k

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Искам да си сменя джантите,понеже до сега карах с железни джанти,а сега искам да си по наточа колата и ми предлагат лети с размер 195/50/15 от Golf 3 GTI.Въпроса ми е дали не са много големи,ще мога ли да завивам нормално и стават ли за моята кола която е 1.4 МРI :?: :-k :?: :-k

Благодаря ви предварително.

 

Не би трябвало да имаш проблеми. Само пробвай джантите да не опират в спирачните апарати. :) И виж в някой калкулатор за гуми, дали при прехода на този размер, километража дали няма да ти отчита грешно. И да не забравиш реглаж на мостовете,според bega4kata е задължително след минаване на по-големи джанти/гуми и съм склонен да му вярвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valter,aз карам с такива гуми!Перфектни са за летни!

 

П>С>bega4kata има много поздрави от арменския поп! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.