Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какви размери гуми мога да сложа на Fabia


kdushev

Recommended Posts

Мога ли да сложа 185\65\14

 

PRR:Кирилицата е задължителна! Този пост го преведох, следващия се трие! Прочети правилата на форума! И добре дошъл :mrgreen:

 

PS: Пуснал си ТРИ пъти една и съща тема. Другите отидоха в Надин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    5

  • dr_ivo

    5

  • bega4kata

    5

  • fubar

    5

Най-много писали в темата

Никаква разлика, най-много да ти вози по-меко :D Бухай гумите без да се притесняваш :mrgreen:

 

Няма ли да опира някъде като се натовари колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква разлика, най-много да ти вози по-меко :D Бухай гумите без да се притесняваш :mrgreen:

 

Няма ли да опира някъде като се натовари колата?

е чак пък толкоз

оригиналните не са ли с височина 70

не е токова голяма разликата според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185/60 R14 е препоръчителен размер от Шкода.

Ако се сложи 195/50 R15 разликата е -2 мм - тоест едно и също е - преценили са го хората :).

Но при 185/65 R14 разликата спрямо 185/60 R14 става +19 мм - това диаметъра.

За мене лично е много - зимните са ми 165/70 R14 и е +9мм спрямо 185/60 R14 и ми се вижда доста близо.

Така, че преценявай.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия се предлага заводски с четири размера:

165/70/14

185/60/14

195/50/15

205/45/16

 

Всичките са ок!

 

Колкото е по-гъзарска модификацията (по мощен двигател), толкова са по широки и нископрофилни.

Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега(явно е 1ца),но не е зле да дадеш малко повече инфо за колата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия се предлага заводски с четири размера:

165/70/14

185/60/14

195/50/15

205/45/16

 

Всичките са ок!

 

Колкото е по-гъзарска модификацията (по мощен двигател), толкова са по широки и нископрофилни.

Лека вечер

Не беше ли 185/55R15 подходящ размер?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си капака на резервоара и отвътре трябва да има табела с разрешените типове гуми и налягането им. Различни типове от тези ще доведът до отклонение в показанието на километража.

 

П.П.: Добре дошъл в клуба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На моята Фабия гумите и са със размери 195/50/15 и много добре изглежда,вярно че е с няколко мм по-ниска,но визията е друга :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни типове от тези ще доведът до отклонение в показанието на километража.

Тук има калкулатор за отклонението

http://avtogumi.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега да си поговорим малко за джанти.

Защо в ценовата на новата фабия пише че се предлага с джанти 5х14 ис гуми 185/60/14? Според мен или е някаква грешка или моята информация е грешна, защото знам че джанта 5 може да побере гума 165 най - много 175 (толкова са ми зимните), а за гума 185 трябва джанта 6, за 195 - джанта 6,5 и т.н.

Някой карал ли е широки гуми с тесни джанти като примера от ценовата листа - гуми 185 сложени на джанти 5?

Интересува ме защото ако няма влияние върху стабилността и сигурността на колата ще мога да си сложа широки гуми на щатните джанти 5х14 (5 инча широчина на леглото 14 инча диаметър)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Forester и на мен ми се виждат малки джантите, но ако става въпрос за нова кола, вероятно е грешка при писането на брошурата.

Ако не става въпрос за нова кола, нали знаеш че квадратен профил влиза в кръгъл отвор, просто е необходимо повечко търпение и убеждаване :lol: Може и да успели да напъхат гумата, но грайфера няма да има предвидената по производителя контактна повърхност, оттам влошени качества на гумата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега да си поговорим малко за джанти.

Защо в ценовата на новата фабия пише че се предлага с джанти 5х14 ис гуми 185/60/14? Според мен или е някаква грешка или моята информация е грешна, защото знам че джанта 5 може да побере гума 165 най - много 175 (толкова са ми зимните), а за гума 185 трябва джанта 6, за 195 - джанта 6,5 и т.н.

Някой карал ли е широки гуми с тесни джанти като примера от ценовата листа - гуми 185 сложени на джанти 5?

Интересува ме защото ако няма влияние върху стабилността и сигурността на колата ще мога да си сложа широки гуми на щатните джанти 5х14 (5 инча широчина на леглото 14 инча диаметър)

 

пробвай с гуми с профил и си готов. 185/60/14 си заспиват идеално и колата е по-стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква разлика, най-много да ти вози по-меко :D Бухай гумите без да се притесняваш :mrgreen:

 

Няма ли да опира някъде като се натовари колата?

е чак пък толкоз

оригиналните не са ли с височина 70

не е токова голяма разликата според мен

 

dr_ivo, ако излиза от завода с гуми на 70, а той иска да сложи на 65, е по-вероятно ,да опира при натовараване, с гумите на 70.. И все пак си говорим за някакви си -0,5мм .. ;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква разлика, най-много да ти вози по-меко :D Бухай гумите без да се притесняваш :mrgreen:

 

Няма ли да опира някъде като се натовари колата?

е чак пък толкоз

оригиналните не са ли с височина 70

не е токова голяма разликата според мен

 

dr_ivo, ако излиза от завода с гуми на 70, а той иска да сложи на 65, е по-вероятно ,да опира при натовараване, с гумите на 70.. И все пак си говорим за някакви си -0,5мм .. ;):P

 

Biohazard,Несъм съгласен с теб защото има разлика във височината между 165/70/14 и 185/65/14 в полза на последната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има разлика между двата размера, има :) Идеята ми беше, че не е чак толкова фрапантна smile099 Просто колата ще стъпва малко по-широко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

до преди месец карах с 205/45/16 и ми попаднаха доста (много) изгодни 225/45/17. Сложих ги и си заспаха на колата. Нямате си на идея за каква стабилност става дума тук вече :-)

 

Със старите гуми колата беше доста стабилна но сега разликата е просто огромна. Нито опират никъде...нито нищо. Горещо препоръчвам на всички които имат възможност да си сложат такива. :-)

 

Ето и една снимка да не съм голословен.

 

П.п. Около нова година ще продавам тази красавица. Само за сведение - 1,9 ТДИ - ПД - 74 КВ. 2003 год. - 70 000 км, Елеганс изпълнение, с всички екстри които се предлагаха тогава за модела.

Състоянието на колата е ПЕРФЕКТНО, без каквито и да било забележки по вид, ходова шаст, окачване, двигател и интериор.

 

Ако може да ме ориентирате горе долу какви пари мога да и взема ще съм ви много благодарен. Има доста неща слагани допълнително - АЛАРМА, Парктроник (предни 4 и задни 4 датчика с дисплей), Усилвател, говорители доста качествени и разни други глезотийки, които ако на някой му се стори височка цената след време биха могли да се махнат.

 

1_22.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре изглежда.

Но има и друго-с тези гуми и джанти нали?

 

-разхода се покачва и колата се спъва

 

Не е лесно да се теглят 17ки 225,че и височки при това.

 

Интересно ми е при пълен "завой" не опират ли? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано забелязах съвсем, наистина съвсем лека промяна в ускорението...почти не се усеща. Дори и при пълен завой се опират никъде гумите. Просто идеално си паснаха, но за съжаление ще трябва да се разделя с количката скоро :-( а така си бях свикнал с нея. Съответно ще опитам да продам комплекта гуми и джанти отделно.

Разхода честно казано не забелязах да се е качил, то тук и без друго (понеже в момента съм с колата в Мюнхен и живея тук) са само аутобани и магистрали. Градското е много малко и не можах да усетя ралика. А и тук горивото е съвсем различно, според мен дори е паднал разхода, което в никакъв случай не е от гумите а от горивото. Просто не мога да преценя дали размера в случая ми е качил разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай-със здраве да си караш (до евентуалната продажба)!

 

Щом караш само по аутобани няма да усетиш разлика в разхода (около 0.2 гр се явява при мен като ходих до Австрия).

Блазе ти,че ги караш по перфектни пътища!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз преди два дена сложих Continental 195/50R15.BARUM-ките(165/70R14) бяха станали адските галоши.Даже едната се беше срязала до конците.

С новите гуми колата стана много стабилна!Недостатък е малко по-твърдата возия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Добре де, в крайна сметка кой е най-подходящия размер гуми за мека возия и стабилност? А и по-голям размер би облекчило амортисьорите, не е ли така? Разхода го оставям настрани.

В момента съм с 185/60 R14, определено искам да ги сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.