Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем нова Фабия!!!


millen_

Recommended Posts

Колеги, да ви попитам дали сте имали такъв проблем и ако можете да ми помогнете. Карам си новата фабия и е вече на 12К и като мина приз дупка от жабката се чува шум(ЕДНА ТУПУРКАНЕ ТАКОВА И СЯКАШ НЕ Е ЗАХВАНАТА ДОБРЕ) МНОГО Е ДРАЗНЕЩО. Може ли да си направи нещо по въпроса.Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз като си взех Новата Фабия преди около месец и половина постоянно чувах нещо подобно на скърцане под жабката.Оказа се, че под нея има кора, като материала от който е направена на пипане е като стериопор. Ходих в "Еуратек" и след около 3,5 часа чакане да ми дойде реда /не се лъжете, като им се обадите и Ви кажат, че проблема е дребен и не е необходимо да си записвате час, както стана при мен, настоявайте да Ви запишат час/.След като разглобиха кората и я наместиха, проблема със скърцането беше решен.Казаха ми, че вероятно при монтирането на алармата са я разместили!!!! Между другото,заради малко немарлив монтаж на алармата, първите два дни, след като взех колата, ходих до "Еуратек", защото датчика на системата за отработените газове светеше постоянно! Надявам се да съм Ви бил полезен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божее :o в момента имам абсолютно същият проблем... и аз ходих и тоя вика карай сега така пък като вземе да дрънка повече ела тогава... , но наистина много дразни шума :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората може и сами да си я наместите. Аз така направих. За да се презастраховам пръснах и малко силиконов спрей по краищата.

 

Vanio, като чета за лампата за отработените газове(и при мен светна след монтажа на алармата) почвам да си мисля, че алармаджиите на ЕТ правят едни и същи грешки без да се поучават от тях :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божее :o в момента имам абсолютно същият проблем... и аз ходих и тоя вика карай сега така пък като вземе да дрънка повече ела тогава... , но наистина много дразни шума :roll:

 

Колега от думитети разбирам, че в ЕТ няма да направят нищо по въпроса, което за сажъление е много кофти. И какво се очаква от нас да чакаме да падне таблото ли, за да ни го оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,да се надяваме,че понякога четат форума и може да си вземат бележка :) Представям си, ако аз постоянно допускам едни и същи пропуски в работата си,каква би била реакцията на моя работодател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да повярвам,че отиваш и си купуваш нова кола,разваля ти се нещо и ти казват карай така,пък по натам ше го видиме.Абсолютно недопустимо за официален вносител.Тъжно е и разбира се може да се случи единствено в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,настоявайте да Ви си оправят проблемите, все пак сме си купили НОВИ автомобили! На възражението,че дори старото ми Рено 19,1991 г.,на 200 000 км. нямаше такива шумове, като този от кората под жабката ми казаха,че това било нормално - "все пак съм си бил купил кола от ниския ценови клас"!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моля, посъветвайте ме каква нова кола Scoda Fabia да купя:

във форума чета, че разходите за поддръжка на дизелов мотор са по-големи в сравнение с бензиновия мотор. Какво се има предвид?

 

Мисля да купувам 1,9TDI, моля, споделете мнението и опита си!

 

Лек ден по-нататък!

blusky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, посъветвайте ме каква нова кола Scoda Fabia да купя:

във форума чета, че разходите за поддръжка на дизелов мотор са по-големи в сравнение с бензиновия мотор. Какво се има предвид?

 

Мисля да купувам 1,9TDI, моля, споделете мнението и опита си!

 

Лек ден по-нататък!

blusky

Мисля,че двигателя на който си се спрял е перфектен избор!Като си караш дизела както трябва и с по-качествено гориво не мисля,че ще имаш проблеми!Няма да имаш никакви проблеми с разходите за поддръжка!И накрая един съвет от мен : вземи си я поръчай с повече екстри от завода,щото хем е по-евтино хем няма да се занимаваш после и да губиш време и пари!

 

П>С> Не Scoda,a SKODA!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ продължават със заучените си фрази - карай така пък като стане по-зле ела, това е дребно и няма нужда от час, нормално за ниския ценови клас... Абе смешна работа - и какво като е от ниския ценови клас - трябва да дрънчи и да светят някакви неща заради некадърниците там ли?!? Най-добре е човек да си поръча заводска аларма - не че проблеми няма да има, но поне ще са по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blusky

Мисля,че двигателя на който си се спрял е перфектен избор!Като си караш дизела както трябва и с по-качествено гориво не мисля,че ще имаш проблеми!Няма да имаш никакви проблеми с разходите за поддръжка!И накрая един съвет от мен : вземи си я поръчай с повече екстри от завода,щото хем е по-евтино хем няма да се занимаваш после и да губиш време и пари!

 

П>С> Не Scoda,a SKODA!

 

Благодаря за съвета и мнението, Valdo!

(a правописната грешка е обяснима.)

Приятна почивка!

 

blusky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам , но по някога се даржат просто нагло... миналата седмица за пореден път отивам за същия проблем и взеха да ме убеждават, че е нормално да тропа на паваж , после че било от гумите и едни безкрайни оправдания. Но аз не бих се съгласил, че кола на 2 месеца ще тропа дори и на паваж... все едно вчера съм са качил на кола та незнам! Няма оправия.... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия хора не се научиха:

Търсят къде е проблема, намират го, измислят най-лесния и удобен начин за отстраняването му и само оправят. Нали все пак говорим за еднакъв проблем при всички фабийки...

С оправдания нищо нестава!!!

С нахалство пък най-много да ти преебат колата от инат, като си любезен пък не ти обръщат внимание и кръга се затваря!

Аз мисля че с една бърза консултация с адвокат ще свърши перфектна работа, и така и смятам да направя, за да може да върви работата и занапред.

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO

Мисля,че двигателя на който си се спрял е перфектен избор!Като си караш дизела както трябва и с по-качествено гориво не мисля,че ще имаш проблеми!Няма да имаш никакви проблеми с разходите за поддръжка!И накрая един съвет от мен : вземи си я поръчай с повече екстри от завода,щото хем е по-евтино хем няма да се занимаваш после и да губиш време и пари!

 

П>С> Не Scoda,a SKODA!

 

Valdo,

Би ли ми казал какво значи "екстри от завода"?

Тези пакети комфорт и другите тук ли ги оборудват?

На мен ми трябва климатик, централно заключване с аларма, евентуално халогени и затъмнена горна част на стъклата.( 1.9 SDI)

 

Приятен weekend!

blusky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казал какво значи "екстри от завода"?

Тези пакети комфорт и другите тук ли ги оборудват?

На мен ми трябва климатик, централно заключване с аларма, евентуално халогени и затъмнена горна част на стъклата.( 1.9 SDI)

 

Преди покупката ли се поръчват или след нея?

 

Лек ден на всички!

 

blusky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,учтиво Ви моля да се придържате към темата.Без излишни спамове-къде,как и тн.

Има доста писано за горивата-ползвайте търсачката!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,учтиво Ви моля да се придържате към темата.Без излишни спамове-къде,как и тн.

Има доста писано за горивата-ползвайте търсачката!

 

Поздрави!

 

 

 

 

 

 

BlackPearl,

Благодаря за отговора.

( Не съм имал намерение да създавам спам.)

 

Лека работа и приятен ден !

blusky

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

По проблема с тропането от жабката. Когато отидох в ЕТ за проблема чаках 2 часа и ми казаха, че не са открили нищо и да отида като стане по-голям проблема. някой справи ли се с този проблем?!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, след един месец чакане вчера влезна в бокса :roll: смениха ми вентилатора и има значително подобрение. Има некви съвсем, съвсем леки тропания, които като за паваж с 70 - 80 км/ч. да минеш можеби са нормални незнам, но този щум определено го няма вече. Ще я покарам тези дни повечко по паважа и ще си проличи...

Успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

И моята Фабия има този проблем с тропането от жабката.

Аз го чувам по скоро от въздушната възглавница и ме изнервя максимално, иначе количката е много добра. 1.9 тди-разхода е малък а мощтността е добра.....но като е с човека и малко багажми се струва леко тромава.

Не ви ли се струва, че дори доста масло 1000км-125 грама (така пише в книжката)!

 

Blackpearl: пиши на килица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Моля ви кажете ми как да го оправя тоя проблем на новата ФАБИА и аз имам ТОВА УЖАСНО ИЗНЕРВЯЩО ТРАКАНЕ в дясно около жабката чувам го всякаш е във въздушната възглавница,прочетох тук за тази кора от стодопор отдоло под жабката махнах я наместих я сложих дори дунапрен да я оплатня но тропането остава ходих да ми видят носачите здрави са ...... какво да направя...благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви кажете ми как да го оправя тоя проблем на новата ФАБИА и аз имам ТОВА УЖАСНО ИЗНЕРВЯЩО ТРАКАНЕ в дясно около жабката чувам го всякаш е във въздушната възглавница,прочетох тук за тази кора от стодопор отдоло под жабката махнах я наместих я сложих дори дунапрен да я оплатня но тропането остава ходих да ми видят носачите здрави са ...... какво да направя...благодаря

 

 

Вадиш малката жабка(като я отвориш ще видиш 2 рапидки в горната част, развиваш и след това я издърпваш, като гледаш да не строшиш щипките.). Под нея минава кабела за осветлението на долната жабка, който си "виси" свободно и се удря в дъното на малката жабка - с тиксо го залепи някъде, да не се мандахерца :D . При мен и от това тракаше, освен от стиропора под таблото. Ако и след това продължава да трака, вече не знам :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи сега отидох извадих жабката и трагнах да карам по един неравен път така като опипвах има вибрации в нещо като цилиндарче пласмасово,това ли е въпросният вентилатор които Ви е дрънкал? не е от кабелчето моето е хванато с някакви щипчици.... ще подлудея!!! ] (*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.