Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Video Octavia RS 2.0TFSI vs. RS 2.0TDI ( на чешки )


sotef

Recommended Posts

Аз колега-ама никъде не видях къде е това ПОРЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО за което говориш?

 

1-смешно е да се тества 3.0 литов дизелов агрегат с 4и кусур литров осмак!

2-по въпроса с Октито,нормално е-1во че Окти 2 РС ТГСИ е по мощен и малко по-лек да има предимство пред дизела!

 

3-като искаш да сравняваш дизел бензин-пробвайте с АУДИ-те поне имат 4.2 куатро и бензинка и дизел-е тогава виште резултата!

 

(в никакъв сучай не защитавам дизела)

Верз в София ме повози на РСа си-мания човече много яко дърпа и има мн як саунд!

Пиша ртози пост-понеже като се прави тест,да се прави както трябва с еднакви двигатели,или поне еднакви по конски сили! :roll:

Аудито 4,2 не е с турбо.Абе ВСИЧКО Е МНОГО ОТНОСИТЕЛНО-различни-коли ,килограми ,коне ,дв. ,технологии.....понякога дезилите са по бързи,понякога бензинките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълта Октавията изглежда страхотно.

Много е добра! :mrgreen:

 

не си ли виждал такси Окти 2? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртящия момент е междинен параметър, важна е само мощността която е негово следствие.

Който е запознат с материята....

 

Мъкаааааа!!! Какъв междинен параметър, какви пет лева! В 90% от времето (да не каже 95++) параметъра който те интересува е въртящия момент. Нали се сещаш, че максималната мощност идва само при хххх оборота! И точно заради тоя прословут въртящ момент двутактовите не работят под 2000 оборота, с бензинов четиритактов можеш да потеглиш и с 1500, а с дизеляка и с 1000!

Та не знам кой е запознат с "материята", но виждам един не запознат :mrgreen:

и едно допълнение за бензина,че тръгва на 2000-2500об. с 90% от мощността и търчи до над 7000. Това за въртящия момент може да се пропусне в сравнение бензин-дизел.Дизела винаги има по-голям, но не е критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Аз съм за жълтата! :smt030

 

П.С. По луда изглежда....,пък и е дизел. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тест на Auto Bild Германия 1.8 TSI-седан

0-50-2.9 сек.

0-100-8.3 сек.

0-130-13.4 сек

60-100/4 та скорост/-6.5 сек

80-120/6 та скорост/11.9 сек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двете коли са супер

аз ако имам възможност за избор бих избрал бензиновата

а сега малко

smile188

моля обяснете ми разликите между

FSI, TFSI и TSI

питам защото в заглавието на клипчето пише Octavia II RS TFSI VS TDI

но на двигателя на червената пише FSI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип нещата стоят така:

FSI - атмосферен с директно впръскване

TFSI - турбо с директно впръскване

TSI - компресор + турбо с директно впръскване (май само 1.4TSI 122к.с. е без компресор официално)

 

Но... специално Шкода в различните страни търгуват двигателите под различни имена.

Например се слага надпис TSI на двигател TFSI.

Новите двигатели 1.8TSI на Шкода са без компресор, но като цяло би трябвало всичко друго да си е от стандартния TSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах

Ескаладе с биодизел двг...850коня и близо 2000нютона... счупи да 2пъти диф-а и харчи 9.5 :smt004

 

А ако си гледал, както трябва, може и да си видял това >>> http://news.ibox.bg/news/id_157034062

Помня, че супер се натискаше да ти изкрам Порше дизел... Те ти един Кайен! Като се сетя, колко смешно подскачаше и се пънеше по тая тема за дизела и възхваляваше бензина и к'во - седна в дизел :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Велко, тресна го с тоя Кайен TDI smile168

 

Като Ферари накрая обявят джип после почваме да чакаме и при тях дизел - хем има от къде да вземат, че Фиат си имат не един и два.

 

Voodoo, аз пък харесвам много един сърдит PD да бръмчи отпред - грубиян, ама енергичен ;)

 

Освен това старите "традиции" и разбирания отиват около по дяволите, защото всеки почва да прави всичко, за да не изпусне пазарните ниши - кой е мислил, че Порше ще имат 4-вратка? Или може би Астон Мартин? Lamborghini-то още не е уточнено само студия ли ще остане, но е ясно, че пробват реакцията. Бентли SUV??? Все проекти, за които не е много сигурно, че няма да станат ;) Пежо/Ситроен SUV?!? Renault?? AUDI - SUV или суперспортен R8??? Кой въобще е мислил това преди 5 години???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

като го гледах този с дизеловия РС как го караше - ще кажеш че бензин кара ... направо му обръща оборотомера [-X

не се прави така! за да има оптимално ускорение трябва да се знае горе-долу до какви обороти има тяга дизела, инаще след тях дали ще даваш газ или не си направо все едно спрял ... само форсираш повече двигателя :)

 

примерно на моя CR от 1800 до 2900 имам пълна тяга 255нм и до 3500об издърпва доста прилично, след 4000об - няма смисъл, малко преди 5000 ми е червената зона.

така че ако тръгвам да се гоня с някого гледам да сменям скоростите в оборотите където имам максимална тяга или по-точно между 2500 и 3500-3800

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилото и при бензин, и при дизел е еднакво - оборотите се вдигат, докато се достигне пика на мощността.

Изключение има само при мотори, при които мощността не пада рязко, при тях се вдигат оборите още докато мощноста все още е по-голяма от тази при качване на следващата предавка.

Има и фактор "червена зона" на оборотите, който допълнително свива тези изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз лично съм се ориентирал към бензиновия мотор TFSI. До сега съм имал 2 спортни коли с дизелови мотори, и мога категорично да заявя, че :) дизелов спортен мотор от този клас все още няма ;). Имах Skoda Fabia RS, след това BMW 3.0d ... ускорение... добро, но когато става дума за динамични показатели, дизела е все още далеч от постиженията на бензиновия мотор. Другия огромен недостатък на дизеловите спортни мотори е жестоката действителност на качеството на българския дизел. Като извод, дизела е за по-кротки шофьори с периодични потребности от спортно шофиране, за тези, които искат постоянна ръчка... не си губете времето, взимайте си бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не си губете времето, взимайте си бензин.

 

... и не забравяйте да си поръчате и цистерна с нея smile001

 

BTW по-нагоре в темата се споменава Междене и резултатите ... smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.