Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Video Octavia RS 2.0TFSI vs. RS 2.0TDI ( на чешки )


sotef

Recommended Posts

Здравейте!

Ей на това попаднах случайно, но в службата съм без колонки, а и чешкия не го разбирам много- много.

http://www.dailymotion.com/video/x3imf5 ... s-tdi_auto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълта Октавията изглежда страхотно.

Много е добра! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете изглеждат много добре, но с разликата, че едната мааааалко по-върви от другата (нямам предвид нафтата) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само разликата от 30 кончета... Вероятно и 1.8TFSI 160 к.с. ще дръпне пред дизела и не се знае кога ще се настигнат.

Вижте графиките - TFSI е с много по-добро разпределение на въртящия момент от TDI - висок начален, много дълго плато, и доста висок на най-високите обороти.

Не намерих графиката за Октавия 2.0TDI170 к.с. но Алтеята е със същите показатели.

STR-05111602-kW-Nm-C.pngSTR-07021401-kW-Nm-C.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте графиките - TFSI е с много по-добро разпределение на въртящия момент от TDI

По-добро е, но дизела има по-голям максимален въртящ момент и на по-ниски обороти. Въпреки, че бензинката от клипчето е по-мощна, доускоряването на 5-а от 80 до... (не разбрах до колко) е едно и също.

Другото, което се вижда и без познания по чешки (нямам такива), е че TFSI ускорява по-добре до 100 и, че нивото на шума в купето е еднакво и при двете (68-70 db)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двете графики много ясно се вижда разлика, която е характерна не само за това точно, а за всички подобни сравнения - да, един турбодизел в 99 процента от случаите има по-висок максимум на кривата на въртящия момент спрямо бензинов турбодвигател със същата кубатура. Само че един дизиле никога не може да има толкова широк спектър с висок въртящ момент, колкото може да бъде той при бензинов мотор с турбопълнене (при дизелът кривата достига своя пик по-рано, но и пада по-рано и по-ряpко), докато бензин с турбо по правило има висок въртящ момент дори при най-високите обороти, а и пропаданията и спадовете на кривата са много по-слабо изразени.

Но според мен това коя технология е по-добра си остава въпрос само и единствено на лични предпочитания, разбирания и потребности :) Конкретно от тези два автомобила аз бих предпочел бензиновата RS :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли !.8 ТФСИ.ще успее да дръпне 2.0 ТДи РС! Съмнява ме!

 

Друго не съм писал,понеже съм напълно съгласен с по-горния пост на Фреш! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за въртящия момент и мощността има талкова много писано, че никой няма да може да го прочете всичкото някога...

Истината е една:

мощност = въртящ момент x обороти x константа

например: 300 Nm @ 2000 оборота = 150 Nm @ 4000 оборота

Въртящия момент е междинен параметър, важна е само мощността която е негово следствие.

Който е запознат с материята е наясно, че и максималния въртящ момент, и максималната мощност не са достатъчен признак за поведението на един двигател. Важна е "площта" на кривата на мощността, т.е. интеграла от мощността спрямо оборотите.

Двигател с по-малка максимална мощност и голяма площ на кривата ими предимство пред двигател с по-голяма максимална мощност и по-малка площ на кривата.

Всеки автомобил, бензинов или дизелов, е оборудван с подходяща скоростна кутия (брой скорости, дължина на скоростите, предавателни числа), така че да се възползва максимално от особенностите на двигателя.

Въртящия момент сам по себе си не означава нищо ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за въртящия момент и мощността има талкова много писано, че никой няма да може да го прочете всичкото някога...

Истината е една:

мощност = въртящ момент x обороти x константа

например: 300 Nm @ 2000 оборота = 150 Nm @ 4000 оборота

Въртящия момент е междинен параметър, важна е само мощността която е негово следствие.

Който е запознат с материята е наясно, че и максималния въртящ момент, и максималната мощност не са достатъчен признак за поведението на един двигател. Важна е "площта" на кривата на мощността, т.е. интеграла от мощността спрямо оборотите.

Двигател с по-малка максимална мощност и голяма площ на кривата ими предимство пред двигател с по-голяма максимална мощност и по-малка площ на кривата.

Всеки автомобил, бензинов или дизелов, е оборудван с подходяща скоростна кутия (брой скорости, дължина на скоростите, предавателни числа), така че да се възползва максимално от особенностите на двигателя.

Въртящия момент сам по себе си не означава нищо ;) .

 

 

Колега , в по-голяма част от разсъжденията си си прав. Нямам нищо против. Но ти изпускаш да отбележиш И най-важния показател на СЪВРЕМЕННИЯ МОТОР. А именно ИКОНОМИЯТА. Все пак не е за пренебрегване.

Може дизеловия мотор да не е с голяма площ на кривата , но пък е с малка площ на портфейла на собственика си . ;)

 

Поздрав !

 

п.п. идеалният мотор се нарича електромотор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За икономията съм съгласен отчасти.

Дизела е по-икономичен основно в града и при много високи скорости.

При нормални извънградски скорости 80-100 км/ч и сегашната цена на горивата - няма голяма разлика.

Просто в тази тема за икономии не се повдига въпроса :lol:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За икономията съм съгласен отчасти.

Дизела е по-икономичен основно в града и при много високи скорости.

При нормални извънградски скорости 80-100 км/ч и сегашната цена на горивата - няма голяма разлика.

Просто в тази тема за икономии не се повдига въпроса :lol:

 

Поздрави!

 

И по този въпрос бих могъл да поспоря "...80-100 км/ч...", ама щом тази тема не е за икономия. ;)

 

Репоздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртящия момент е междинен параметър, важна е само мощността която е негово следствие.

Въртящия момент сам по себе си не означава нищо ;) .

Извинявай, колега, ама тука си в грешка.

Всички съвременни автомобили имат една много важна характеристика - ДОУСКОРЯВАНЕ (за това споменавам в предишния си пост). Тази характеристика зависи най-вече от големината на въртящия момент (естествено и оборотния диапазон в който е поместен) и колкото той (въртящия момент) е по-голям, толкова по-"изпъкнала" е графиката на МОЩНОСТТА. При повечето бензинови автомобили въпросната графика е права, при някои дори "вдлъбната" линия. Това се вижда и от графиките, които ти си приложил.

С други думи, дори без теста от клипа, само от графиките е ясно или поне с голяма точност може да се предположи, че двете коли имат равно доускоряване, въпреки по-голямата мощност на бензиновия и въпреки чудесното разпределение на въртящия момент (това (последното) никой не го оспорва ,най-малкото аз).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм графиките за 2.0TFSI 200 к.с. и 2.0TDI 170 к.с., нали го имате предвид. Не намерих графиката за 1.8TFSI 160 к.с.

Имайте предвид мащабите и по двете оси!

Изпъкналата крива на мощността е по-добра от правата, а де не говорим за вдлъбнатата - няма никакъв спор.

Но това важи само ако площта на двете графики е еднаква или много близка.

В случая на бензинката кривата е права, но затваря много по-голяма площ.

То няма какво да се правят изводи от двете графики - резултата се вижда на клипа.

Въпроса е за 1.8TFSI 160 к.с. и 2.0TDI 170 к.с. ама като нямам графиките... ;)

Продължавам да твърдя, че въртящия момент е междинен параметър(и то основен).

Ясно е, че той в крайна сметка определя кривата на мощността, и съответно доускоряването.

Казвам, че той сам по себе си не е нищо, защото можем да разглеждаме направо наготово кривата на мощността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЛА-БАЛА-ПОРТОКАЛАААА!

То се видя ускорение и доускорение и всичко. Червената не беше по-бърза, тя беше СМАЗВАЩО и БЕЗАПЕЛАЦИОННО по-бърза. Мисля, че всякакви коментари са излишни. Ок, икономията е икономия, но вървеж мисля, че трябва да замълчите! И до припадък да слушам за Льо Ман, въртящи моменти и не знам си к'во си то се видя.... NO COMMENT!

 

Браво на колегата за линка, зашото едва ли ще ги видя на едно място двете коли, а до сега слушах как бензиновата разбираш ли била с някакви части от стотната по-бърза и никога не можело да се усети. Доста добре я усети тая преднина!

 

Продължавам да твърдя, че въртящия момент е междинен параметър(и то основен).

Ясно е, че той в крайна сметка определя кривата на мощността, и съответно доускоряването.

Казвам, че той сам по себе си не е нищо, защото можем да разглеждаме направо наготово кривата на мощността.

 

Аз не разбирам кой знае колко от математики и конструиране на двигатели (аз само гледам такива клипчета и после коментирам), но до сега не съм получил отговор на най-елементарния си въпрос. Като всички дизел разбирачи обясняват как имал по-висок въртящ значи бил по-добър аз питам: При 2 двигателя с еднаква кубатура на една и съща кола дизела винаги има повече нутон метри, как тогава аджеба така го откъсна на пистата, че както казваше тука един пич го "боядиста прахово" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за това е тъпо да си купиш дизелова рс-ка.Защо я направиха не знам.Като ще е гарга да е рошава.Кой ти гледа икономия щом иска рс????

Като искаш практична /ЩОТО РС-А ВЪОБЩЕ НЕ Е ПРАКТИЧЕН С ТЕЗИ БЕЛИ СЕДАЛКИ ОТ НЕЛИЦЕВА КОЖА!/ бързичка кола-вземаш дизел,а 20турбо-хич не го сравнявайте с никакъв дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЛА-БАЛА-ПОРТОКАЛАААА!

То се видя ускорение и доускорение и всичко. Червената не беше по-бърза, тя беше СМАЗВАЩО и БЕЗАПЕЛАЦИОННО по-бърза. Мисля, че всякакви коментари са излишни. Ок, икономията е икономия, но вървеж мисля, че трябва да замълчите! И до припадък да слушам за Льо Ман, въртящи моменти и не знам си к'во си то се видя.... NO COMMENT!

 

Браво на колегата за линка, зашото едва ли ще ги видя на едно място двете коли, а до сега слушах как бензиновата разбираш ли била с някакви части от стотната по-бърза и никога не можело да се усети. Доста добре я усети тая преднина!

 

Продължавам да твърдя, че въртящия момент е междинен параметър(и то основен).

Ясно е, че той в крайна сметка определя кривата на мощността, и съответно доускоряването.

Казвам, че той сам по себе си не е нищо, защото можем да разглеждаме направо наготово кривата на мощността.

 

Аз не разбирам кой знае колко от математики и конструиране на двигатели (аз само гледам такива клипчета и после коментирам), но до сега не съм получил отговор на най-елементарния си въпрос. Като всички дизел разбирачи обясняват как имал по-висок въртящ значи бил по-добър аз питам: При 2 двигателя с еднаква кубатура на една и съща кола дизела винаги има повече нутон метри, как тогава аджеба така го откъсна на пистата, че както казваше тука един пич го "боядиста прахово" :mrgreen:

а тоя дето прахово боядисва със убитата си фабия,само много лала-тя още се прави и не е запалила даже-/как разбра че е 314коня точно незнам/ като стане най официално го предизвиквам на магистралата.с 150 коня кола да го разтегна :D ще си махна валовете в негова чест,после да не каже нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртящия момент е междинен параметър, важна е само мощността която е негово следствие.

Който е запознат с материята....

 

Мъкаааааа!!! Какъв междинен параметър, какви пет лева! В 90% от времето (да не каже 95++) параметъра който те интересува е въртящия момент. Нали се сещаш, че максималната мощност идва само при хххх оборота! И точно заради тоя прословут въртящ момент двутактовите не работят под 2000 оборота, с бензинов четиритактов можеш да потеглиш и с 1500, а с дизеляка и с 1000!

Та не знам кой е запознат с "материята", но виждам един не запознат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че максималната мощност идва само при хххх оборота!
Който е запознат с материята е наясно, че и максималния въртящ момент, и максималната мощност не са достатъчен признак за поведението на един двигател. Важна е "площта" на кривата на мощността, т.е. интеграла от мощността спрямо оборотите.

No comment!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колега-ама никъде не видях къде е това ПОРЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО за което говориш?

 

1-смешно е да се тества 3.0 литов дизелов агрегат с 4и кусур литров осмак!

2-по въпроса с Октито,нормално е-1во че Окти 2 РС ТГСИ е по мощен и малко по-лек да има предимство пред дизела!

 

3-като искаш да сравняваш дизел бензин-пробвайте с АУДИ-те поне имат 4.2 куатро и бензинка и дизел-е тогава виште резултата!

 

(в никакъв сучай не защитавам дизела)

Верз в София ме повози на РСа си-мания човече много яко дърпа и има мн як саунд!

Пиша ртози пост-понеже като се прави тест,да се прави както трябва с еднакви двигатели,или поне еднакви по конски сили! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша ртози пост-понеже като се прави тест,да се прави както трябва с еднакви двигатели,или поне еднакви по конски сили! :roll:

Допълнение: при еднаква мощност Seat TDI лупа яко бензинките в WTCC :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша ртози пост-понеже като се прави тест,да се прави както трябва с еднакви двигатели,или поне еднакви по конски сили! :roll:

Допълнение: при еднаква мощност Seat TDI лупа яко бензинките в WTCC :D

 

а сега е време да кажеш и какво става на 24 часа люман.

 

Тая тема е поредната която се е превръща в мерене на пишки. Едината е тиха и иска пари, а другата се тресе повече и е икономична

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.