Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спортен филтър - ефективност


Recommended Posts

5-добавяне на нитрометан в бензина,който при изгаряне отделя кислород

и ти пръсва блока ако не е подготвен за нитрометан :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    14

  • werz

    6

  • Mishelle

    5

  • Kograman

    5

Най-много писали в темата

5-добавяне на нитрометан в бензина,който при изгаряне отделя кислород

и ти пръсва блока ако не е подготвен за нитрометан :lol:

 

нитроматана не е с действие като N2O -то. двете неща не трябва да се бъркат ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-добавяне на нитрометан в бензина,който при изгаряне отделя кислород

и ти пръсва блока ако не е подготвен за нитрометан :lol:

нитрометан ,не нитросистема с n2o

нитрометана е в течно състояние и се прибавя към бензина направо в резервоара /но пак трябва естествено да се обогати сместа щото от по-голямото количество кислород става бедна и - оксижени малеле,що ми са стопи буталцето/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и аз малко да разясня-нитроменатана като състезателно гориво(много рядко в Европа) се ползва в комбинация с метанол

Използва се заради свойството си,че гори 4пъти по-бързо от бензина,което при високи обороти играе доста-двигател на нм е около 2пъти по-мощен.Самият нитрометан има 4пъти по-малка калоричност,но високото високото му съдържание на кислород,намалява до 8 пъти нужния кислород за изгаряне.Заради безумно ниското му октаново число се смесва с метанол(ползваш се и за охлаждане на мотора) и се кара на много богати смеси.Та голямото му предимство е ,че може да изгориш много гориво ефективно за много кратко време-200л за 400м :mrgreen:

 

Относно нитропауър и подобни добавки съдържащи нитрометан-съм абсолютно критичен-при стреет коли е напълно безмислено-трябва да се сваля степен на сгъстяване и обогати сместа и да се сложи голям процент нитрометан-който има много ниски смазочни свойства.Нитропауърът има специални добавки вдигащи октановото число дето не се разбират много много с хубавите бензини

 

 

Относно въздушните системи-ефект от тях има(може и да е доста чувствителен),но естествено и при по-голям риск и ограничения.Тук се играе с количеството и температурата на въздуха,които в сависимост от стандартните стойности могат да варират доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-добавяне на нитрометан в бензина,който при изгаряне отделя кислород
smile126 smile119 smile102

майкоооооооо мила-почвам да си събирам бисери

така се обяснява по лесно.за да те разберат лаиците,това е следствие от сложни химични реакции-по малко кислорород тр.при изгаряне на получената смес от бенз.и нитрометан,чистия нитрометан не се смесва с бензин -слагат му се др химии.НИТРОМЕТАНЪТ CH3 NO2 СЪДЪРЖА 52% КИСЛОРОД ,КОЕТО ПОЗВОЛЯВА НА ДВИГАТЕЛА ДА ИЗГАРЯ ПОВЕЧЕ ГОРИВО ПРИ ВСЕКИ РАБОТЕН ТАКТ. ЕФЕКТА Е ПОДОБЕН НА СИСТЕМА С ДВУАЗОТЕН ОКСИД N2O ПОЗНАТ КАТО "NOS"

Съотношението за пълното изгаряне на бензина е 14,7 : 1 /за което основно се грижи ламбда сондата ,на която информацията не се слуша от CPU-то на двигателя гогато колата трябва да ускорява/ За да бяга мотора сместа на пълна газ трябва да е м/у 10:1-12,8:1,но това е др.тема.При НИТРОМЕТАН в 43%концентрация това съотношение е 6:1.

правим горивна смес от 10л.бензин и 1л.нитрометан 43%,умножаваме количествата по съотношенията и делим на общото количество гориво-(10x14.7)+(1x6)=153/11=13.909-това е съотношението за пълното изгаряне на примерно полученото гориво.Пък може и да набухаш мноооого повече нитрометан

нитрометан се продава 1литър струва 20 лева-как така да го няма

по късно и аз ще драсна 1 лекция,даже може направо да снимам от опаковката

АКО ЩЕ СЕ ПРАВИМ НА МНОГО ГОЛЕМИ ПРОФЕСОРИ ВЪВ ФОРУМА Е ДУУГ ВЪПРОС :!:

не всички могат да си кулят ЕРЕСКА,НЕКА СИ СЛОЖАТ МАЛКО НЯМА СТРАШНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile008

Абе, мързи ме да пиша :mrgreen: ама от Добрич сте много нахално племе :mrgreen:

5-добавяне на нитрометан в бензина,който при изгаряне отделя кислород

В присъствие на кислород, нитрометанът изгаря съгласно уравнението: 4CH3NO2 + 3O2 > 4CO2 + 6H2O + 2N2-отделя кислород ама друг път моето момче :mrgreen: Просто му трябва по-малко за да гори!Освен това нитрометана отделя 4 пъти по-малко енергия от бензина-тоест за да вървят еднакво ти трябва 4 пъти повече нитрометан-даже повече-защото трябва да се кара на адски богато и изчанчен аванс!Айде с добавки последните 2 проблема изчезват,но идеята в Бг беше да се спести от конструкцията на двигателя(глава валове) и с един непретенциозен двигател със сравнително ниски качества да се гони челно класиране в драг рейсинга.А това,че експеримента дойде от Добрич е друга тема!

Относно нитросистемите и нитрометана-едното вкарва кислород,другото му трябва по-малко за да гори-нищо общо.При тестовете на столични рейсъри с нитропауър-43% нитрометан,97 октана се появи следната тенденция.На хубаво направени коли-с валове и портвана глава ефекта е от нулев до отрицателен.Единствено ефект може да се наблюдава при един стандартен мотор-Хе със стария мотроник,каращ с много агресивна карта- над 8хиляди оборота,където се забелязва разлика във високите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "werz" - Всеки ТВОЙ пост ми пълни душата smile006

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile008

Абе, мързи ме да пиша :mrgreen: ама от Добрич сте много нахално племе :mrgreen:

5-добавяне на нитрометан в бензина,който при изгаряне отделя кислород

В присъствие на кислород, нитрометанът изгаря съгласно уравнението: 4CH3NO2 + 3O2 > 4CO2 + 6H2O + 2N2-отделя кислород ама друг път моето момче :mrgreen: Просто му трябва по-малко за да гори!Освен това нитрометана отделя 4 пъти по-малко енергия от бензина-тоест за да вървят еднакво ти трябва 4 пъти повече нитрометан-даже повече-защото трябва да се кара на адски богато и изчанчен аванс!Айде с добавки последните 2 проблема изчезват,но идеята в Бг беше да се спести от конструкцията на двигателя(глава валове) и с един непретенциозен двигател със сравнително ниски качества да се гони челно класиране в драг рейсинга.А това,че експеримента дойде от Добрич е друга тема!

Относно нитросистемите и нитрометана-едното вкарва кислород,другото му трябва по-малко за да гори-нищо общо.При тестовете на столични рейсъри с нитропауър-43% нитрометан,97 октана се появи следната тенденция.На хубаво направени коли-с валове и портвана глава ефекта е от нулев до отрицателен.Единствено ефект може да се наблюдава при един стандартен мотор-Хе със стария мотроник,каращ с много агресивна карта- над 8хиляди оборота,където се забелязва разлика във високите

ex

хващаш се за това за кислорода и това е.нали написах защо така съм се изразил ,не съм химик,но едва ли има процес на горене при които се отделя кислород-това децата го знаят

грешно съм се изразил покайвам се

кой ти каза че съм от Добрич :?: тестове във ВАРНА показват друго :!:

мойто момче

smile145

май Варненци сме най бързи при атмосферките на драга,така че не сме някви балъци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май Варненци сме най бързи при атмосферките на драга

Абе пак не е точно така-най-бързи сте в клас А!Извинявам се за местожителството -объркал съм се малко smile110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май Варненци сме най бързи при атмосферките на драга

Абе пак не е точно така-най-бързи сте в клас А!Извинявам се за местожителството -объркал съм се малко smile110

smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Чак сега видях какви глупости си написъл пък ти:-стандартен мотор-Хе със стария мотроник,каращ с много агресивна карта- над 8хиляди оборота,където се забелязва разлика във високите

-За какви обороти говориш ,явно хал хабер си нямаш,този мотор без валове и твърди опори след 7000 ТЪПЧЕ,как може да се твърди подобно нещо :?:

и на стария мотроник 2,5 дюзите са с игли и са крайно недостатъчно дебитни при увеличаване на налягането.Не че на 2,8 четириточковите са дебитни но това е др.тема [-X -е маааалко по добре са

на стандартния мотор максималната мощност се достига на 6000 оборота,за кава разлика след 8000 говориш :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е във Варна, но тук вървежните Хета си карат до 8 без валове .Аз стриитрейсърско Хе да включва на 7 не знам.а не е да се гонил с 1-2.И нитропауър не е нитрометан-използва се в съотношение 1/10 към бензина-тоест не ти трябва много повече гориво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изказванията в тази тема ми напомнят за рекламата на един мобилен опрератор - звучат много авторитетно, ама нищо не им се разбира :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е във Варна, но тук вървежните Хета си карат до 8 без валове .Аз стриитрейсърско Хе да включва на 7 не знам.а не е да се гонил с 1-2.И нитропауър не е нитрометан-използва се в съотношение 1/10 към бензина-тоест не ти трябва много повече гориво!

еми максималната мощност на хе-то/това е 2,0 16v мотора на Опел-пояснение за тези които незнаят,то е естествено да незнаят хората какво е хе де :) / е при 6000 оборота.-ТОЕСТ КАК ДА ВЪРВИ НАД 8000 :roll: :?: .Ма може въздуха във Варна да е друг-неблагоприятен ;)

Айде стига с тез Опели ,че сме в Шкода форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна въздуха е по- благоприятен, защото сте по- ниско, по- високо атмосферно налягане, а оттам кислорода в единица обем - повече и завихрянето покрай клапаните се засилва от йодните пари... абе и двамата малко се изхвърляте.

 

От собствен опит - сложих K&N на фабията - започна да бучи, но повече от това нъц.

 

Има много начини един двигател да върви много. Нито един от тях не е евтин нито в дългосрочен, нито в краткосрочен план.

Със сигурност, обаче, дългите изказванията пълни със софистика не спомагат за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна въздуха е по- благоприятен, защото сте по- ниско, по- високо атмосферно налягане, а оттам кислорода в единица обем - повече и завихрянето покрай клапаните се засилва от йодните пари... абе и двамата малко се изхвърляте.

 

От собствен опит - сложих K&N на фабията - започна да бучи, но повече от това нъц.

 

Има много начини един двигател да върви много. Нито един от тях не е евтин нито в дългосрочен, нито в краткосрочен план.

Със сигурност, обаче, дългите изказванията пълни със софистика не спомагат за това.

да много филосовствахме.

от сп.ф.няма да тръгне колата,даже може и да е по зле при някои-зависи от разходомера и организацията на въздухоподаването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

С панелните спортни филтри има ли разлика? Питам за Пайпъркрос, имам познат, който внася от Англия, продава ги за по 60 лв. бройката(за октавия 1), а още по хубавото е, че са за многократна употреба, а на мен ми писна на 6-7 хиляди км. да ги сменям и резбите на филтърната кутия започнаха да се предават вече. :D

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Днес поръчах Пайпъркрос за Суперба. Ще го сменя, и ще пиша как е положението. Не търся вървене, по скоро възможнистта да си го чистя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички спортни филтри,поради по добрата си пропускливост следствие от по-лошо филтриране на прах ,водят до по голямо износване на цилиндрите/финния прах е като шлаифпаста за цилиндъра/,както и на разходомерите ,особено тези които са с променяща съпровислението си от въздушния поток жичка

Без да се заяждам и само в интерес на истината, смея да отбележа че ТОВА, което си написал, колега, Е напълно погрешно, просто защото тази логика не съответства с принципа на действие на филтъра. Хартиеният и "спортният" филтър (за многократна употреба) имат напълно различен концептуален принцип на събираемост на праховите частици, която е подробно описана в спецификациите на производителите. Потърси и се информирай по темата. По-доброто постъпление на въздушния поток при спортния филтър не се осигурява заради по-голямата пропускливост на твърди частици, а напротив – ефектът се постига посредством оптимизираното им събиране, чрез приложената технологията, осигуряваща специфичното завихряне на постъпващия въздушен поток в комбинация с омаслените влакна на тъканта на т.нар. спортен филтър.

Друг е въпросът дали наистина, само простата подмяна на обикновения със спортен филтър има някакъв осезаем ефект. Всъщност, в реални условия, както и при тестове, практиката показва, че ефектът е пренебрежимо незначителен или направо клони към нула. Поставянето на спортен филтър може да има смисъл само като допълнение, към по сериозен силов тунинг, като например в комбинация с чип тунинга и подмяната на изпускателната система.

Накратко, по конкретната тема – инвестирането единствено в подмяна на въздушния филтър е икономически и практически НЕоправдана.

Поздрави и успех на всички ентусиасти! ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих "спортен" филтър. Има разлика в ниските обороти.С една идея тръгва да ускорява по-леко. За икономическата страна, изобщо не съм съгласен. Ако сменяваме на 5000км филтър(за голям град като София,това е максималният пробег),още с първата смяна на маслото се е платил.12 изпирания да изкара,е повече от добре. Филтъра е пайпъркрос уж го дават несменяем,само переш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих "спортен" филтър. Има разлика в ниските обороти.С една идея тръгва да ускорява по-леко. За икономическата страна, изобщо не съм съгласен. Ако сменяваме на 5000км филтър(за голям град като София,това е максималният пробег),още с първата смяна на маслото се е платил.12 изпирания да изкара,е повече от добре. Филтъра е пайпъркрос уж го дават несменяем,само переш.

Мисля че не е само пране, а трябва да се омасли/напръска с препарат след "прането". До колкото съм се зачитал (понеже и аз се колебаех, дали да не се обзаведа с един) трябва да се внимава как и колко се омаслява, защото в последствие може да има проблеми с дебитометри и т.н. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих "спортен" филтър. Има разлика в ниските обороти.С една идея тръгва да ускорява по-леко. За икономическата страна, изобщо не съм съгласен. Ако сменяваме на 5000км филтър(за голям град като София,това е максималният пробег),още с първата смяна на маслото се е платил.12 изпирания да изкара,е повече от добре. Филтъра е пайпъркрос уж го дават несменяем,само переш.

Не става само с пране (почистване). Всеки спортен филтър след почистването изисква последващо омазняване. Не случайно китовете за поддръжка на подобни филтри се състоят от два артикула - почистващ и омасляващ. Всичко това важи и за пайпъркрос - има го като информация на сайта им. 

 

Монка, няма нищо сложно в омасляването. Правиш го равномерно, на тънък слой, без да се оливаш. Едностранно, от външната страна, която поема входящия въздух. Ако си прекалил и засегнеш дебитомера, има си спрейове за него. Почиства се за 10 минути заедно със свалянето и монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен повишен разход на гориво, повишен шум на мотора и много леко, почти незабележимо, покачване на мощноста в много ниски обороти не съм забелязал. И понеже е много по-малко площа на спортния филтър, не е като на ОЕМския хоизонтала и вертикала преградата се цапа 2 пъти по-бързо. Загуба на средства и време. Ползвал съм на няколко коли JR, Pipercross и KN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опита ми е с KN на мотора и определено се усеща ... най-вече финансово :) На NC-то оригиналният филтър (хартиен) е с 10% по-евтин от KN-а в комплект с препаратите за поне две пранета. И, предвид, че вече два пъти трябваше да съм го сменил съм си на чиста далавера. От гледна точка на мощност - усеща се нещо във високите, но по никакъв начин не бих го нарекъл "осезаемо". По-скоро "нещо". 

 

Дали бих сложил на колите? Ами по-скоро не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.