Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Pena Част 1ва моята мечта реалност


Penaowner

Recommended Posts

С голямо удоволствие искам да ви кажа че Пена е вече със завършен външен вид. След хиляди часове работа, хиляди псувни, хиляди бири тя придоби някакъв вид. Незнам откъде да започна с благодарностите. Хората помогнали тоя проект да се осъществи. Искам да благодаря на този форум запознал ме с всички вас мои безценни приятели от цяла България. Благодарение на вас тази кола е факт. Предпочитам снимковият материал да говори вместо мен. Края на януари 2007 беше началотона проекта. Етап първи разглобяване и кърпене. Много псуване и много ръжда.Стана малко фалове и позатрих снимките качени тук. Всичките може да ги видите на снимка.бг. линка е долу, за да придобиете представа как започна всичко

Отдясно заприличва на кола

005625145.jpg

 

Тунела за скоростите

005625152.jpg

 

Следваше етап 2ри подготовка за боядисване и измазване на долните части на колата - Ръждата намалява псуването не

 

Пена вече беше с свален преден мост и висеше във въздуха

005625208.jpg

 

под предният мост в завършен вид

005625226.jpg

005625228.jpg

 

Купето отвътре

005625288.jpg

По същият начин беше обработено дъното на колата и коша на мотора. По 2 ръце грунд, а после 2 ръце антикор. Вътре купето само пода е така, а останалата част с черен автоемаил лак. Преди да започне сериозната бояджииска работа колата трябваше да стъпе на колелета

Предният мост. Без пружините заслугата е на Варна. Самите пръжини се захванаха благодарение на тежестта на Валио

005625319.jpg

На мястото си

005625340.jpg

Работата по задното окачване

photo.php?photo_id=5625377

005625405.jpg

005625421.jpg

005625452.jpg

005625477.jpg

005625479.jpg

005625491.jpg

 

Волана първият работещ механизъм в колата

005625403.jpg

Започна напасването и подготовката за боята. Виддате фин реглаж на шофьорската врата.

005625537.jpg

005625539.jpg

Благодарение на прецизната работа на Ванката (Бояджията се стигна до неиното тотално преобразяване. Колата се прави на 3 шприца. Първият беше жулен с шкурка 150, деиства като фин кит, следващият с 240 и по този начин и наи дребните неравности изчезват. #ят шприц вече беше търкан водно, 600, 800 и 1000. ето го и резултата

 

005625570.jpg

Забравих да ви покажа рекаро седалката

005625567.jpg

Като на истинска бегачка волана се слага след като пилота е вътре

005625569.jpg

 

Ех стигнахме до заветният момент в камерата. Пена с тонирани джамове

005625573.jpg

Чакам като баща пред родилното

005625580.jpg

Като е видях изпръскана направо и аз препръсках

005625581.jpg

Следваше последният етап сглобяването. Ръждата е няма псуването е профилактично

005625590.jpg

005625592.jpg

005625603.jpg

Спирачната система в събрано състояние

005625605.jpg

Обевъздушаване с бат Дидо, трябваше пурво ние да се обезвъздушим обаче

005625617.jpg

С прозорци замяза на кола

005625620.jpg

005625624.jpg

 

Предницата загатва какво ще става

005625645.jpg

Доиде един доста труден за мен момент оправянето на жиците и тук хиляди благодарности на моя спасител Ники

005625647.jpg

005625659.jpg

005625660.jpg

005625662.jpg

005625665.jpg

Предницата започна да добива вид.

005625666.jpg

005625679.jpg

Полирах джантите и според мен се получи доста добре. Играх си близо по 2 дена с джанта за да се получи това

005625675.jpg

Време е за окончателната фотосесия

005625695.jpg

005625703.jpg

005625705.jpg

005625706.jpg

005625717.jpg

005625718.jpg

 

Живот и здраве ще я видите на живо на соколският манастир. Края на лятото предстои тапицерия, а зимата ще се захвана с отлежаващият 130ков мотор.

[/url]http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=237957

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Penaowner

    6

  • Mishelle

    3

  • maxrpm

    3

  • PRR

    2

Най-много писали в темата

Поздравления за усилията и ентусиазма, резулатата от тях е видим за всички - колата е станала невероятна :!: Нямам търпение да я видя на живо на Соколския :) !

 

П.П. За какво са трите превключвателя над жабката? :roll:

 

П.П.2. Правилния линк към албума ти снимка.бг :) - http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... =1&photo=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееееее не се научих да се оправям с тия компютри. Мерси Гога. Включвателите са за Лънч контрола, Тракшъна и Азота. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Майтап бе Уили. Въпреки че имам оригиналният ключ ме кефи да си го включвам отделно. Наи- лявото е за реотана на джама. По средата е ключето за светлина за мъгла отзад. 3тото е за принудително включване на вентилатора на радиатора, макар че скромните ми тестове из махалата около гаража показа че едва ли ще има нужда от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за мерака, положения труд и потрошените нерви - имаш една бира от мен smile159

 

 

ПП и аз минах по същия път 1999г. и се бях наистина отчаян, когато я разглобихме :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих точният номер имам го записан някъде като опис е графитено сив металик с перла. Стискайте палци в понеделник съм в КАТ за смяна на талона а преди това на технически преглед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито Дончо, просто е великолепна! Надявам се се чувстваш възнаграден за усилията си, колата е станала по-добра от чисто нова Шкода - ръчна сглобка като Ролс-Рoйс ;)

ето го и тъпия въпрос от мен - тази решетка оригинална ли е, че не бях виждал с такава форма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

останах без дъх като гледах снимките като я биях виждал преди 1 месец като идвахме до Пловдив. Аз и тогава заеквах ама и сега ми е така. Не мога да си представя какво ти е на теб като се качваш в нея. Още 1 път браво, просто е перфектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nqmam думи

 

Off-topic: като гледам и кирилица не ти е останала :mrgreen:

Ми обра ми точките това е най - добрата шкода във форума, заедно с тая на анастас! ама и аз имам скрити козове. Ако стане поне на 50% толкова добре като тая ще е успех :) Само 1 нещо много ме потресе, неоргинални спирачни цилиндърчета, ма то и аз съм с такива така че ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станала е ункална!!! smile119 Браво,колега,просто нямам думи!Не можах да отлепя очи от нея поне 10 минути.Много ми напомня на една GLS-ка от Докси една оранжева,но на тази цвета и е много по-як :smt017 Жалко,че няма да мога да дойда на събора за да я видя :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доня,аз какво да ти кажа приятелю-ТИ СИ ЗНАЕШ!

Голямо ЕВАЛА-страшна е колата!Следващия опът поне като дойда в Пловдив-няма да я гледам само в гаражчето-а ще се возя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време беше след толкова зор да я изтипосаш тука. Перфектна е станала. Поздравления на теб и на всички участници в реставрацията. И това, което всеки път на живо ти го казвам, ще го повторя и тук - благородно ти завиждам, че си не с едни, а с много гърди пред моя проект. А за боята - друго е да видя цялата кола. На отделен детайл, както си ми показвал, седи супер, ама на цялата кола - перфектно. Поздравления за избора на цвят. Дълги години да те радва таз рожба и като споменаваш за родилно по-горе - май и в тази насока трябва да мислиш :P

Връщам се пак горе, за да разгледам снимките още няколко пъти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми се спря кислорода, насръхнаха ми де що косми имам и дъъъълго време стоях пред компа вцепенен кат паламуд замразен от възхищение и благовееееение пред труда, усилието, желанието, идеите, времето и всичко друго вложено с кеф и любов по Кака Пена. Браво, Дончо, ти си велик, дано са повече хората ентусиасти като тебе и твойте приятели, тогава Шкода ще е вечно млада и много народ ще и се радва.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доня, просто NO COMMENT! Въпреки че през цялото време на реставрацията бях "в кухнята" на нещата, за пореден път се връщам на стр.1 и си я гледам кака ти Пена и й се възхищавам, както се възхищавам и на теб за търпението и труда!

 

На събора ще има купа "Реставратор на годината"... та си мисля, че кака Пена е сериозен претендент...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile155 Доня - Ашколсум брат! Евала, машала, аферим - направо ми настръхнаха зърната!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o:o Супер е станала Шкодата, много ме радва човек. Малко са феновете като теб, набраво обираш точките на събора с нея smile194
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.