Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Впечатления от Октавия 1


Redline__

Recommended Posts

  • Отговори 113
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda20VT

    6

  • dinko1987

    6

  • niki

    4

  • zdravko zankov

    4

Най-много писали в темата

  • 4 седмици по-късно...
  • 4 месеци по-късно...

Здравейте,  сравнително нов член съм във форума и отскорошен собственик на Шкода Октавия 2003 г. 1.8т 150 кс. Комби Excellance. Предишни автомобили в хронология:Жигула :), Golf 2, Passat 2, Mazda 323f, Citroen Xsara hdi 2.0 – 2005 г. (последната още я ползваме за сега имам нужда от 2 автомобила).

Като цяло съм с добри впечатления от автомобила, бензинов двигател – тих и приятен за шофиране в сравнение с дизела, стегната возия - колата „припка“ по дупките – в нашия край “див северозапад“ си ги отглеждаме като национално богатство. Впечатление  ми направи  салона като цяло няма паразитни шумове от тракащи пластмаси  и е тихо вътре, в началото не чувах двигателя J бях свикнал на дизеляка J.

Шофьорската седалка е с ел. пакет и може да се настройва в три позиции, които запаметява. Отделно се повдига много и може да бъде подходящо настроена и за по-ниски хора. Седалките са ми малко твърди но се свиква…

С добра стойка, добре се държи на пътя влиза  стабилно в завои и с по-висока скорост. Като цяло ме изненада колко добре се шофира. Преди това мислехме за закупуване на нова Dacia Logan – комби, но старата Шкода е в пъти по-добра от нова Dacia!!

Цени за обслужване до сега като инфо мога да споделя следните:

Агренажен к-т-ремък с 2-те ролки

GATES на157лв

Водна помпа :

SALERI SIL на 52лв

Биалетка-- цени от 10 до ...20лв/бр

Амортисьор преден:

Полски газ на 62лв/бр

KAYABA газ на 96лв

Свещи- дават ги платинени.

най изгодно

BOSCH на 14лв/бр

BOSCH CNG/LPG на 18лв

Редактирано от hekli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Много да те радва.

Това си остават едни от последните автомобили с лека и елементарна поддръжка.

Като дойде време за смяна...?

Просто не знам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са PFR6Q но са скъпи и ако не ги купиш от еуратек на 99% попадаш на менте. На Bosch свещите за този мотор са FR7KPP33+ - тествано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Честито!Аз съм със същите на Голф 4,обаче.И при теб има разлика в цвета на подсветката при средната врътка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Вече имам 70 к км с Шкодата. Стана на 186 000 км. Продължавам да съм изключително доволен от колата. За пример, наскоро получих оферта за О2 фейс 2.0 тди на сходен пробег, в чудесно състояние, обслужена и тн, на доста добра цена (под пазарната). Ами просто не мога да се разделя с единичката. Застанала ми е като ръкавица по мярка. Миналата година си сложих Recaro от голф 4, което ми реши проблема с оригиналните "пейки" и винаги слизам от колата без болки и дискомфорт. Двигателя се държи много добре. Единствения дразнещ проблем, продължава да е актуатора на турбото, сменил съм два вече. За в бъдеще възнамерявам да събера всичко за конверсия към 6 скоростна кутия и да я реализирам. 

До момента колата е с оригинални вътрешни и външни накрайници и шарнири (всъщност единият външен се наложи да бъде сменен, тъй като не можа да се развие при смяна на лагер, иначе беше супер) и на втори комплект (първи след заводските) тампони на носачите, на макферсона, на стабилизиращата щанга и биалетки (оригиналните биалетки издържаха 180 000 км) .

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 000 километра по-късно, около 1/3 от които из Европата - мога отговорно да кажа, че бих поверил живота си на тая кола. Не мога да си представя да я сменя, сигурна е, карам е да се чувства сигурен докато съм на дълъг път, че няма да ме изостави. Има си всичко, което ти трябва , за да ти е комфортно. Не мога да повярвам, че оцелих толкова адекватна марка и модел. Със сигурност бих я препоръчал на всеки, който си търси надежден първи автомобил. С тая кола човек се възпитава в кеф към шофирлъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 17.01.2019 г. at 8:58, ArmyDoc написа:

40 000 километра по-късно, около 1/3 от които из Европата - мога отговорно да кажа, че бих поверил живота си на тая кола. Не мога да си представя да я сменя, сигурна е, карам е да се чувства сигурен докато съм на дълъг път, че няма да ме изостави. Има си всичко, което ти трябва , за да ти е комфортно. Не мога да повярвам, че оцелих толкова адекватна марка и модел. Със сигурност бих я препоръчал на всеки, който си търси надежден първи автомобил. С тая кола човек се възпитава в кеф към шофирлъка.

 

С последното изречение съм повече от съгласен :D 

 

PS: С останалите също ;) и всичко това го изпитвах 4 пъти повече, даже като се върне пак при мен, ще и се отблагодаря подобаващо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте и от мен! Като се замисля кога беше 2009-та година когато баща ми взе сегашната ми кола от автосалон втора употреба....Показваше на километража около 250 000 километра като я сваляха от автовоза. Покарахме я веднага напред назад, помислихме една нощ, на другия ден я взехме и вече показваше "реалните" за нашите ширини 132 000 километра. Както и да е, днес показва 292 000 километра и като се замисля, единствения голям ремонт който може да не влиза в графата регулярна смяна (окачване, заради нашите чудни пътища, спирачки, съединител и т.н.) е смяна на скоростната кутия преди около 40 000 километра. Салона на колата е в нормален вид, багажното отделение е доста износено поради спецификата на работа на баща ми (фаянс, ВиК и т.н.), външно й личат 20-те годинки на уличен живот...но като механика е доста надеждна наистина! Дори и за 20 годишен автомобил има съвсем незабележими леки точици ръждица (най-вече по муцунката поради камъчета от други автомобили). Като цяло карам колата с удоволствие, товари достатъчно обем, цялото семейство се возим комфортно и когато има нужда от малко динамика - леко завишената мощност на автомобила я осигурява. Добър автомобил за непретенциозни водачи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Единствената кола,която карах 10 години с кеф. Сега вече съм в друг отбор, но Октавията е един великолепен автомобил. Ще ми липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.