Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект "Белослава"


SKODA 105 RS

Recommended Posts

Вчера както си чакам на един столичен светофар, колата изгасна и няма палене!  За моя голяма изненада, веднага се появи един полицай, който спря движението и ми помогна да избутаме колата от пътя, за да не се пречи на движенито. Искрено му благодаря, защото бях сам и нямаше как да се измъкна от пътя без негова помощ. Почна се проверка по съответните жизнено важни точки на запалването, но така и не се стигна до положителен резултат. Наложи се да ползвам жокер "Помощ от приятел", където Гената и Васко се отзоваха мигновено с напътствия за установяване на проблема. Резултата беше : ток има, бензин има, колата не пали :D При тези обстоятелства физическата намеса на Гената беше неизбежна и след близо 3 часова борба по диагностициране на проблема сменихме делко и бобина и О, чудо - запали! Тъпото е, че 8 години си возих една бобина и преди месец я свалих, да не ми тежи :D

 

Тук искам да изкажа огромни благодарности към Гената (TheBestForman), който си изгуби цялата вечер, за да ми помогне и най-важното, донесе нужните части за решаване на проблема! Също така на Васко (vasilisa), който беше в готовност да помогне да си прибера колата до вкъщи, в случай че не я оправим! Когато имаш такива хора до себе си и няма непреодолими препятствия. Още веднъж Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах със старото делко и бобина защо палеше при размърдване на аванса на делкото и даваше искра ... ако някой може да ми го обясни ще съм му много благодарен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах със старото делко и бобина защо палеше при размърдване на аванса на делкото и даваше искра ... ако някой може да ми го обясни ще съм му много благодарен .

Конструктивна чешka мизерия , разглобете делкото и ще видите причината - превъртял привод. Аз съм приключил с това запалване много отдавна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конструктивна чешka мизерия , разглобете делкото и ще видите причината - превъртял привод. Аз съм приключил с това запалване много отдавна. :)

Аз също ще предприема кардинални промени скоро, но проблемът беше, че бобината уж дава искра, а в същото време колата припалваше за 1-2 секунди след продължително въртене на стартер и изгасваше.Сменихме първо делкото, без ефект,  а след това и бобината и всичко си дойде на място. Тия дни ще си върна старото делко, за да се затвърди източника на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Магнетон делко спорт няма. :D  Конкретно да не мажем темата на Пешо, центробежния регулатор прави магарии, на Анастаско му беше напълнил корпуса със стружки. Отделно и мембрани на вакуум регулатори съм констатирал спукани, повече от която и да е кола.

Абе, определено не е работа. Аз съм намерил кардинално решение на проблема, Ванко от Разград ( Skoda 130 LR/h) също. :)

 

Последно смених и пробил палец на Фела.

 

Пешо, ако сметнеш за необходимо, казвай да оформя статийка как става, за важна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пуснеш една тема с описание и снимков материал, по възможност. Понеже все още се намират ентусиасти, вярвам че ще е полезна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конструктивна чешka мизерия , разглобете делкото и ще видите причината - превъртял привод. Аз съм приключил с това запалване много отдавна. :)

 

Кире, да не ти казвам от коя година имам наблюдения в/у Шкоди. Е как пък едно оригинално делко не се скапа.

Ако колата не се използва за състезания, не виждам защо трябва хората да сменят работещи токоразпределители с някакви доработки. Карал съм и без вакуум, разлика във вървежа няма. И пак казвам, говорим за стоков автомобил.

Петьо, проблема е странен наистина. Аз мисля е бобина или кондензатор.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То делкото го сменихме профилактично и не съм напълно убеден , че му има нещо на другото (няма 100% гаранция де) , пък и в 12 нощес и при всичко налично въобще не се напрягах мисля , ами карах наред ... колкото до бобината - сефте виждам бобина , която хем работи (дава искра) , хем с нея колата не пали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всъщност не си доизясних с какво запалване е Белослава - чукче класика или с магнитоелектрическия сензор на Магнетон и комутатора , както и да е.

Ако е с него , това е проблемното делко. Нали е със 136 мотор , той върви титулярно с такова.

 

Жоро , делката с чукче са железни. За тях не споря. И не е само за спорта, а и за комерсиално каране е много по - добре доработен Бош,

отколкото стоков Магнетон с магнитоелектрически сензор.

Да отбележа нещо много важно тук - има пълна взаимозаменяемост м/у Магнетонова капачка и палец и такива от Бошовско делко, кой

от кого е крал, не мога да си представя. Размерите съвпадат до милимунда. :)

 

За бобината - масленонапълнена пробива много трудно, но от междунавивково късо и във първичната и във вторичната и верига

ефекта е един и същ - или не пали или мотора работи много лошо. Най-често като подадеш газ на ход, претриса и гасне.

 

Ако в спектъра на искрата, при напрежение на акумулаторната батерия не по-малко от 12 Волта преобладава силно оранжевия или червения цвят, бобината е дефектна и не може да осигури необходимата енергия на искрата. Определящия цвят е син до бял. Пробата се извършва на главен кабел.

 

Това е много обективно при бобини за високоенергийни запалвания с безконтактни сензори. При бобини за чукче разликата между спектрите/цветовете на искрата на здрава и повредена бобина е по-малко забележима. Елкона обаче казва всичко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конструктивна чешka мизерия , разглобете делкото и ще видите причината - превъртял привод. Аз съм приключил с това запалване много отдавна. :)

Не привода с чепа, откъдето се взема движение за делкото, а този вътре в него. Падаше се под центробежния регулатор . И се извиняВам за

едно прилагателно - не превъртял , а разхлопан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фаворитово запалване съм (така нареченото безконтактно). При извадена свещ, закачена на кабела на 3ти цилиндър си даваше съвсем нормална синьо-бяла искра. Има една особеност обаче, моята бобина не беше маслена, а "суха" от Астра Ф (слагал съм я още по време на 105 мотора, когато му слагах фаворитово запалване)

post-224-0-96156600-1406307123_thumb.jpg

 

 

Не привода с чепа , откъдето се взема движение за делкото , а този вътре в него , падаше се под центробежния реглер . И се извиняВам за

едно прилагателно - не превъртял , а разхлопан

 

 

Това няма как да се е случило, понеже делкото е ново (макар и неоригинално) и няма никакви луфтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фаворитово запалване съм (така нареченото безконтактно). При извадена свещ, закачена на кабела на 3ти цилиндър си даваше съвсем нормална синьо-бяла искра. Има една особеност обаче, моята бобина не беше маслена, а "суха" от Астра Ф (слагал съм я още по време на 105 мотора, когато му слагах фаворитово запалване)

attachicon.gif41yUQLuOy4L._SY300_.jpg

 

 
 

 

Това няма как да се е случило, понеже делкото е ново (макар и неоригинално) и няма никакви луфтове.

 

 

Дали е масленонапълнена или суха няма никакво значение. По съществени са електрическите й параметри - импеданс на пъвичната и вторичната и намотка.

За вискоенергийни бобини за безконтактни запалвания импеданса на първичната намотка е около 1 Ом. Още едно съществено предимство на маслонапълнената

бобина пред сухата е маслото. То много спомага за охлаждането и в процеса на работа.

Сухата бобина има доста по голяма склонност към пробиви и повреди от маслонапълнената.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След безпроблемната 1000 километрова разходка до морето, Белослава "хвана" доста приятен загар :D

 

post-224-0-19085000-1408567180_thumb.jpg

 

Един от малкото моменти, които заслужават да се снимат :D

 

post-224-0-35454700-1408567403_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо , изглеждат като някакви зелени морета/океани , много разпределена свелина.Само с един светодиод ли го постигна?Засича ли разхода

на дълго , аз направих 14/100 с OMV Максмоушън с бая поизбузване до Кърджали и обратно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен за 1000 км даде малко под 8, като 90% карах на 4000 оборота, а на моменти и до 6000, не съм я жалил :D

 

Осветлението на таблото е със зелени диоди, с подходящ цокъл, на мястото на оригиналните крушки. Естествено този на оборотомера вече е за смяна, но съм се запасил с няколко резервни бройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, с добавката на xenum ли кара? А, колкото до максмоушъна ,аз не съм доволен одобенно. 100 октана на Шел и добавката нa xenum, става чудна комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Xenum-a, да. Не смея обаче да го смесвам със 100 октана. Слагам си 95 и добавката по предписание. Хем е евтино, хем върви доволно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хем върви доволно :D

Бих кaзaл, повече от доволно ;) Въобще цялото усещaне от Белослaвa е уникaлно, нЕмa тaкaвa колa просто :) Огромни блaгодaрности отново зa кръКчето :)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И месец преди Белослава да заспи зимен сън успях да превъртя плочката за аванса в остта на делкото. То така или иначе щеше да бъде изхвърлено, ама можеше да изчака още малко! :Dpost-224-0-51460800-1413138583_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, горките китайци не са мислили, че ще се кара на 6000+ оборота!  :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

​За комфорта на своите пътници, Белослава предлага вече кафе и чай!   :D   :wacko_2:   :crazy:

034225496.jpg?r=0

034225495.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я накараш и бира да пуска - няма да можеш да ме изгониш от вътре  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.