Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зачестили кражби... на RS-ки ??!?


Karaibrahim

Recommended Posts

Ххммм... Някой чул ли е за подобно нещо?

 

Защото аз - да. И то става дума за 5 или 6 откраднати Fabia RS от Коледа насам. Леко притеснително ми дейтсва.

На мой приятел му я откраднаха първите дни на годината. Той има познат с RS-ка - на него деня преди това. Той пък познава Камбуров (кара във Фабиа Къп), който също има(л) РС-ка. Той му казал, че на няколко човека от Фабиа Къп, също са им откраднали РС-ките.

 

Незнам дали всичко това е истина (аз мога да съм сихурен за две от тях), но като цяло е доста обезпокойтелно. Особенно като за период от 3 седмици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам че тъпо ще прозвуци ама махай акума и спадни леко гумите да опитат.......

 

 

ПП...дано на никой не му се случва :evil:

Че от къде знаеш,че не ги гепят с камион тип "паяк".То някой като реши нещо или го прави на всяка цена или изобщо не се хваща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те RS-ките си ги крадат по default, доколкото знам.

 

Вуду, на един приятел му откраднаха колата с репатрак, така че вадене на акумулатор не те спасява. Наясно ли си също, че с всяко откачане на клемите на акумулатора се нулира бордовия компютър? ;) Не е много удобно да ти кажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с акумулатора отпада още преди да си го казал.

 

Знам, че ги крадат, но все пак говоря за някъде 5 коли за 3 седмици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва всеки да е нащрек.Според мен се крадат не само RS-ки.

В нашата смотана държава не се крадат само колите на БУЛИНС.Отговорете си на въпроса "Зашо?" сами :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... :|

 

Вече не. Там не става вече за каско. Лъжат доволно и не плащат. На един познат му свалиха две чисто нови гуми, нафтова помпа и управляващ блок от е46 тоталка, след това му платиха 70% и му върнаха остатъците да се оправя с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкарват се всички лепенки/таблеки тип S, RS, VRS и т.н., и се слага една табелка тип 1.2 HTP.

Е, това не гарантира че колата няма да се открадне, но ... все пак е някякъв вид заблуда на противника. Пък знае ли се, може и да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да да то който тръгне да краде отива да краде защото знае че е с готин двигател и знае че с тази визия колата се харесва. Ако крадците са като мацките да се орянтират по тебелката отзад да сме си наслагали емблемите на москвич

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкарват се всички лепенки/таблеки тип S, RS, VRS и т.н., и се слага една табелка тип 1.2 HTP.

Е, това не гарантира че колата няма да се открадне, но ... все пак е някякъв вид заблуда на противника. Пък знае ли се, може и да помогне.

 

Ахахахаха... :mrgreen: Оценявам чувството ти за хумор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Пежо форума:

 

Напоследък, доста мои познати се разделиха с колите си, но не че ги продадоха, а им ги откраднаха. Мислех че тези времена са отдавна отминали, уви не явно. Като споделям тук там чутото се наслушах на истории за все по-нови и нови кражби. Това което ми се набива обаче е че чух само истории за откраднати дизели от марките Фолксваген, Ауди и БМВ. Някой може ли да потвърди и да засили тревогите или да ги поразсее. Тези коли които аз чух всичките до една са били застраховани. Аз в момента съм с една френска бензинка, макър и по-нова, не мисля че е в целевата група на мародерите, въпреки че тея гадчета ако рекат много не подбират.

Все пак мисля, че ако има такава засилена тенденция, това не става просто ей така без знанието без интереса на някой от силните "мъже" в държавата, който да има някакъв нов канал, който сега се експлоатира по предназначение усилено.

На моя колега, на когото му откраднаха Пасата 2004-та година, беше с аларма, с незнам си какъе имобилайзер и с ДжиПиЕс проследяване. За късмет, където си държеше колата до блока имало кафене с охранителна камера. Та той прегледал записа от камерата. Вижда се как към 6:00 сутринта двамца влизат в колата, мигачите преди това светват, което значи, че изключват алармата. Алармата не беше каква и да е. Сядат вътре, след 10-тина минути фаровете светват и колата отлита. Значи за 10-тина минути са неутрализирали всичко. Значи също, че са имали точна информация, какви системи има и кое как трябва да се неутрализира.

Това да ти задигнат кола с ключовете вътре е едно, но това да неутрализираш някакви системи, значи че имаш много детайлна информация какво къде се намира и какви охранителни системи има. Колата е била застрахована в Булстрад. Преди това 2 години подред в Булинс. Не го коментирам - казвам факти. След смяна на застрахователя е сменена алармата, имобилайзера и са сменени подредбата на ключалките - цялото удоволствие срещу доста пара.

Фолксваген Голф 4-ка дизел застрахован в Евроинс отлетя на нова година, БМВ - застраховано в Армеец също преди 10-тина дена.

stk

 

 

http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=20404

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... :|

 

Вече не. Там не става вече за каско. Лъжат доволно и не плащат. На един познат му свалиха две чисто нови гуми, нафтова помпа и управляващ блок от е46 тоталка, след това му платиха 70% и му върнаха остатъците да се оправя с тях.

Нямах предвид че плащат обезщетения като хората,а това че техните коли не се крадат.А си мислехме че мутризацията вече не част от нашето общество.Позор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същата тема я има и в опел форума и в редица други.

http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... 38293&st=0

даже забелязвам че един и същ човек я пише и според мен само всява паника и смут в масите. Според мен няма както толко да се притеснявате ако са решили да са я откраднали вече, така че си карайте и си спете спокойно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже забелязвам че един и същ човек я пише и според мен само всява паника и смут в масите. Според мен няма както толко да се притеснявате ако са решили да са я откраднали вече, така че си карайте и си спете спокойно ;)

 

Напълно съм съгласен с тебе. :) От край време в обществото ни се шири "модата" да се всява паника за щяло и нещяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм го чувал това и Е вярно! Лично съм виждал 2 Фабии в София преоборудвани като РС. Едната беше маслено зелен хечбек с емблемка 1.9TDi и Elegance на калниците - даже й бях пуснал снимки във форума, беше наредено всичко от А до Я. Другата беше едно бяло комби с емблема 1.9SDi, също пренаредено от А до Я с изключение на задната броня и на тавана отвътре :mrgreen: . Предна броня, ксенонови фарове, джантите с предни дискове и апарати, задни дискове с апаратите, волан, арматурно табло, седалки, мокет, абе всичко. Предната му броня се беше олющила и отдолу се показваше червена боица :oops: . Нищо чудно и моторът PD да са пуснали, че то това табло има имобилайзер, а и електрониката на SDi-ката не отговаря на РС-овото табло, но може и да са я излъгали. Беше паркирана иначе щях да разбера и за мотора...

 

Някакси не ми се вярва пичовете да са намерили цели перфектни Рс-ки в някоя морга :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Незнам за каква изкуствена паника говорите, но на мен ми се обади моя прияте да ми каже, че са му откраднали колата, както и за другите случаи.

Аз питах, някой дали не е чувал за кражби на Fabia RS. Не ме интересуват Аудита, Пасати, Жигули или пък маршрутки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че и по другите форуми предлагат следното частично решение на проблема - копче, което прекъсва подаването на ток към бобината за бензиновите (старите предполагам), или прекъсвач на нафтовата помпа при дизелите. Разбира се, това никак не пази от отмъкване с паяк, а и предполагам, че за новите автомобили ще е проблем с гаранцията. То няма да е и най-удобно (и елегантно), защото прекъсвачът трябва да е скрит и да се превключва незабелязано, но може пък да спаси МПСто, знае ли човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие притежателите на нови автомобили-отваряйте си очите.Нека тези ,които казват че се всява паника-да си ги оставят на път и под път.Следващите теми ,относно тенденциита в нашето бандитско общество силно се надявам да не ги напишат те .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина-озъртайте се,но и застраховката не е без значение! Имам в предвид при кой е застрахована-просто колите на ДЗИ и БУЛИНС не се крадат,не случайно техните застрахователни агенти предупреждават в колата да се държи копие от полицата по КАСКО :roll: Просто факт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви да не подхващаме темата отново с застрахователите.От 7 години дейно се занимавам в тази сфера и искам да ви кажа че НЯМАМЕ ОТКРАДНАТА КОЛА в нашата агенциа, гаранция!Няма да споменавам компанията,тъй като веднага някои ще кажат реклами и т.н. но ви уверявам че е така!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.