Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Kакъв точно е принципа на действие на 4x4 при Skoda?


VALDO

Recommended Posts

Всъщност фейслифтовото Йети е с Халдекс 5. Тук може да видите едно PDF-че с малко информация за това как работи халдекса, off road бутона и други работи. :)

 

https://www.docdroid.net/kx5PsIK/yeti-haldex-info.pdf

 

P.S.: За размера гуми може да се видят снимките на книжката от това мнение.

Редактирано от Мonster
Адрес на коментара
  • Отговори 82
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • User212

    13

  • Dereal

    7

  • The Freshmaker

    7

  • VALDO

    6

Най-много писали в темата

Разликата между халдекс 4 и 5 е само в липсата на една помпа към задния мост на 5та версия. Печелят 300гр по-ниско тегло на системата.

Адрес на коментара
  • 4 седмици по-късно...

Тази зима имах възможност да тествам възможностите на скаута и неговото 4х4. Очарован съм от поведението на пътя, дори и при много лоши метеорологични условия, както и в сняг. До колкото знам, разликата в Халдекс 4 и 5 е минимална, колегата по-горе е обяснил добре. Надявам се на добри зимни условия тази зима за да имаме възможност да се насладим на 4х4 :) :fiu:

Адрес на коментара

Тази зима имах възможност да тествам възможностите на скаута и неговото 4х4. Очарован съм от поведението на пътя, дори и при много лоши метеорологични условия, както и в сняг. До колкото знам, разликата в Халдекс 4 и 5 е минимална, колегата по-горе е обяснил добре. Надявам се на добри зимни условия тази зима за да имаме възможност да се насладим на 4х4 :) :fiu:

Винаги можеш да намериш къде да се забавляваш с 4х4 :). Хубаво е да имаш лопатка, въже, ръкавици и фенер. Държа и 2ри чифт обувки, чорапи, полиестерен комплект - горнище с качулка и панталон, които обличам върху дрехите. Всяка година ми се налага да ползвам тези допълнителни "екстри"!

ПС. Много е важно, нивото на маслото в мотора да е на максимума, че много се клати колата и да няма проблем с мазането.

Адрес на коментара
  • 2 седмици по-късно...

P.S.: За размера гуми може да се видят снимките на книжката от това мнение.

Много благодаря! Явно имат разлики. При Тигуана 17-ките са 235/55/17.

Адрес на коментара
  • 1 година по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.