Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още черни точки на Еуретек-Варна


stoichev

Recommended Posts

.....Тойота Добрич беше заплашена с отнемане на лиценз(или дилърство)-да видиш как после и по телефон и на крака идваха да ни се извиняват.

 

Като почнете с тия изхвърляния и направо нямам думи... И аз като работех в ЕураТек идваха поне веднъж месечно да ме уволняват, да ни бият, да закриват фирмата и т.н. Да ти кажа това е най смешното изказване, няма как от един недоволен потребител с 1,2,5,10 коли дори да се спре лиценза за внасяне на хиляди (еуратек внесе около 3400 коли миналата година). Едва ли тойота са внесли малко... Ти какво си мислиш, че като я закараш в оторизиран сервиз там я правят машини, извънземни ?! И коли сме драскали и много неща сме чупили, няма монтьор който не прави грешки и не чупи, ако ще и най добрия да е, набийте си го в главите!!! Надраскали са капака - ще си го боядишат, може и по застраховка да се мине, който го е надраскал ще отнесе макс 100лв глоба, бояджийте ще го замърлят като за без пари, дали са ви няколко дрънкулки, които са безплатни, и са ви замазали очите :idea: .

Съжалявам за офтопика, но такива изказвания са супер смешни. Аз пък мога да твърдя, че спрях да си купувам кокс и заради тва затворих Кремиковци. По същия начин звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега-ела заповядай в Добрич.

Първо не става въпрос за капака на колата-това беше оплакване.

Става въпрос за некоректно отношение.Първо-конфиденциялна информация която е дадена-няма право да се изнася (до Дч дилър).

2ро къв е той,че да ми се обажда и да ми се кара и да обижда-е тука май ти не си познал.

Ако ти си некадърен майстор,или колегите ти и не правите нещата както трябва-ще си понесете последствията.

Че нали затова ВЗИМАТЕ ПО-СКЪПО! Нали в оторизирани сервизи цакате яко с труда и разтягате нормочасовете? Нали затова ходите на обучение-всеки прави грешки-това е ясно-ама после ще си поемете вината,а няма да се оправдавате.

Бояджията ми окапал бронята и ми вика-като сложиш решетката не се вижда-аз нали плащам за качествена работа,или май съм сбъркал.Ако искам през просото и сам ще си я боядисам-имам хубав пистолет и прочие....

Лично за теб-ще си отворя архива-ще ти изкарам официялните писма на Тойота-подписани от еди кои си господа да видиш дали приказвам глупости! Дрънкулки-дреме ми на ......-да не мислиш,че незнам,че половината сервизи сте хал хабер от половината проблеми и се учите в движение и карате колите на клиентите си.

Ще ти изкарам после и писмата с извиненията от Добрич- понеже не съм си записвал телефонните разговори!

Било несериозно-несериозно е-ако ти се оплачат на шефа-да се направи,че ти се е скарал.

Като се оплачеш на когото трябва и вдигнеш врява наиш ли как бързо клякат.

При условие,че точно тогава имаше много оплаквания от отношение и сервиз на Тойота+ много хора искаха дилърството и ...в последсвие се изградиха Ситроен,Пежо и още 2 сервиза,които и до днес се ос;ушват за дилърство на околовръстното и си чукат кото им падне искаха,а Тойота тогава нямаха никакви условия и сервиз...сега разбира се бат ти Тошко го направи модерен-от към офиси,но не чак толкова от към сервиз...... и като половината добрич си купуват Тойоти от други дилъри ко си мислиш.......

Я иди питай Богдан от Каргоекспрес(до КАТ)-как смениха(за тяхна сметка) набързо не 1,а 2пъти турбина на добричката Зафира -въпреки,че Каргоекспрес категорично отказа ремонта да е за негова сметка-да видим дали се изхвърлям и дали не ставало.

Когато човек си гони и отстоява правата и е наясно с нормативни документи,чете си договорите и прочие -всичко става.

Я питай ЕТ София-как свалиха 2000лв начислени лихви от Шкода Фабия РС-въпреки,че се правиха година и нещо и разтягаха локуми,а и те като сервиза си са хал хабер-непратено,а направено каско си го спирали от вноските за месеца.Знаеш ли какво значи документ -платежно нареждане и че има графа-основание за плащане и не могат да се пренасочват паритеза другаде. Те си ги спирали и освен лихва неплатено каско и лихва неплатена вноска.

Като се отиде в ЕТ София (когато разбира се човек е в правото си,а не търси измекярстване) и се говори с юристите им-посочиха им се няколко точки и от закона и от договора(по-старите договори от 2005 Лизингодател е длъжен да уведоми лиз.получател за промяна) за колата-да видиш как паднаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че се взима по-скъпо, разбира се е за сметка на собственика на сервиза, по кварталните сервизи заплатите са с 40-100% по високи. Това че се ходи на обучения е вярно, всички шефове ходят, после се прибират с 10 кила по тежки и махмурлук по 1 седмица. Всеки си отговаря за грешките и гледа да си ги коригира ако може. Официални извинения има, може да се скарат на провинилия се пред теб и дори да го уволнят, както и всякакви циркове пред клиента. Ти преди малко говореше за отнемане на лиценз, сега вече за извинения от едикой си, както и да е, следващия път като имам командировка към Добрич ще се отбия да поговорим и да ти изнеса малко инфо от кухнята на тези приятни сервизни среди :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се отмятал от думите си.

Писах,че не сме се оплакали само заради надрания капак- а заради отношението и изнасянето на информация-когато се провеждат такива анкети и листи-повечето са анонимни.Сега-пределно ясно е,че извинения и тем подобни писания по писмата може би са 50-80% измислица за пред теб-да те накарат да се чустваш чут и удовлетворен в исканията си,а реално да е друго.......

Ще си намеря писмото в архивите (от преди 2-3 години) ще се види. Сега,колко е реално написано и дали на Тойота Добрич и на Тошко са му се скарали и тем подоби-не съм в кухнята-не знам.

Факт е обаче,че и на Фабията и на (одавна продадена) Зафирата-след писма там където трябва и на които трябва и познаване на нормативни документи,четене на договори и тн-не сме плащали нито стотинка:На Фабия-за лихви: На Зафира-за смяна на 2 турбини-2рата от която вече беше ИЗВЪНГАРАНЦИОННА.(за нея може да питаш Богдан от каргоекспрес Варна-те нали са си сами шефове- и 2та пъти категорично отказаха да ги сменят за тяхна сметка-но в крайна сметка.....бяха принудени да ги сменят)

Когато искаш-ела заповядай....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...няма как от един недоволен потребител с 1,2,5,10 коли дори да се спре лиценза за внасяне...

ако има перманентно оплакване, където трябва, познай как става - първо управителя, после майсторите, дето нямало как да не правят грешки, после кое? smile045

...Надраскали са капака - ще си го боядисат, може и по застраховка да се мине, който го е надраскал ще отнесе макс 100лв глоба, бояджийте ще го замърлят, като за без пари...

да бе, така е! е*и го в ауспуха, на някакъв г*з колата. Абе хайде без нерви моля, да го боядисаме като за без пари, че нали заплати трябва да се взимат, да отчетем дейност... smile045

И аз като работех в ЕураТек...

Какво стана, уволниха ли те? Всъщност няма значение, важно е, че вече не работиш там. smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интернета стана достъпен, това е добре но от много приказки и много :arrow: :^o . един ми каза друг, на друг му казали важното е някой да е накиснат в лайна до уши. Някой да е решил някакъв проблем в този рздел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интернета стана достъпен, това е добре но от много приказки и много :arrow: :^o . един ми каза друг, на друг му казали важното е някой да е накиснат в лайна до уши. Някой да е решил някакъв проблем в този рздел?

 

Колега, проблемите се решават в оторизираните сервизи с МАЙСТОРИТЕ.(в 80-90% от случайте).

Аз досега не съм видял майстор,който да уважава колата на клиента и да внимава с нея.

(изключвам Самуйл,че при него само педанти ходят-и както гледа Октавията и Опела,така и клиентските коли)

 

Влиза вътре(все е едно у тях си),цапа......

Като се надвеси над мотора ,ако е със зип на гащеризона не внимава дали може да ти надере бронята.

 

Аз като трябваше да си пребоядисвам страничното огледало (от камъче).....няма да ти разправям.

Добре,че бях с калъвки-все едно маймуни са се гонили във Фабията-дръжката на вратата със следи от отверка. Е добре де-за пръв път ли махате кора на врата.(айде смених си я за 10лв,но не е това въпроса).

Отидох и питах шефа-абе аз в оторизиран сервиз ли съм,или........

 

Има друго-човек когато си държи на своето и си ЗАЩИТАВА СОБСТВЕНОСТ и интереси, веднага се нахвърлят върху него.

За къв проблем ми говориш ТИ да решавам. Че си пазя колата,а ми подвикват:Айде бе за една Фабия. В Кат като им кажеш Шкода и я за бакшиш те мислят,я не те ебават........

Ама като я закарам на майсторите им е хубаво да бачкат на чиста кола (двигателен отсег,че и под него) не се цапат толкова нали......

В Ивеко като отида и Мишо като приеме ми се радват,че ще сменят масло на толкова чист автомобил.....

Ама ако почнем да си защитаваме правата и да браним нашата собственост...е тогава ГОЛЕМИТЕ МАЙСТОРИ реват и си приказват зад гърба ти: Ох тоз пак ли идва, е сега трябва много да внимавам,че шефа пак ще ме ругае.

Ама то вътрешно като го нямаш в себе си:да си подреден,спретнат и внимателен човек, изкуствено и на сила не става.

Ама за толкоз пари толкова и тн,все за пари реват: Добре

Правил съм експерименти: Отивам при майстора и му викам. Виж пич-ти я направи или смени там консумативите(каквото е там)-аз оделно на теб ще ти дам 20-50лв,ако си внимателен и нямам проблеми после......

Е ако 20-50лв за 1 час допълнителни не ги харесва-ЕВАЛА!

 

Имал съм случка с гуми Центръ Дияна на ботевградско-ПЪЛНИ СЕЛЯНИ,абсолютни МИШКИ и тем подобни само лоши думи за тях мога да кажа.Отивам в 16 и 45ч (те до 17ч бачкат)-трябва да се прибирам в Добрич-бях влязъл в дупка яка и ми се разцентрова преден мост,или кото е там и почна да ми яде гумата.

Викам им-пичове айде да я обърнете:

Те-ааа не може свърши ни работното време..

Абе пич вие сте до 17часа,МОЛЯ ВИ 2но ще платя-трябва да се прибирам до Добрич.

Не- и си заминаха.

Карах до Ябланица с 50-60-гумата вече железата и ке се видят(резервната СЛИК пълен на буса-който се ползва САМО в аваруйни ситуации).

Хората тъкмо затваряхе-момчето заключваше. Като ме видя(и му се помолих,че трябва да се прибирам до Добрич)-отвори,пак се облече и ми обърна гумата,балансира ми разбалансираната джанта и ми взе 6 лева-дадох му 20лв (за има няма 10мин) -е много ли беше трудно а?

 

Когато човек си брани интересине,които са му законово установени и когато си защитава правата в рамките на допустимото,а не изпада в дребнавост-КАКВО ЛОШО ИМА.

Нали за това Шкода си имат сервиз и по договор гаранционни автомобили се обслужват при тях.

F1-обърни внимание-ОБСЛУЖВАТ,а не да се карат от пишман майсторите и да ги претупват набързо.

Наложи ми се,понеже едно момченце пред блока ми (при паркирана кола) се блъсна и одра предна броня с колелото си.

ОК-КАСКО-няма проблеми. Свалих бронята,разоборудвах я и я занесох..

Е- 3пътия правиха-специфична била-КАКВО И Е СПЕЦИФИЧНОТО.Аз съм я свалил,разоборудвал-слагаш я на стойка и тя ти е на нивото на гърдите,много ли е сложно? 10 капки и ми вика,ама тя тази не се вижда-абе лиольо....

Я пак.Шефа дойде-извинява ми се-гарантира той лично ще се заеме и ще ме оправи.(познаваме се от 10години-ок си казвам). 2я път пак същото-този път без 0лата-само 1 успял да пусне. Айде пак. 3ти път за късмет-направиха я.....

Голям майсторлък-ЕВАЛА

 

Аз онзи ден се чудех-да си изкопая в гаража един канал мамка му и сам ще си правя нещата които разбирам.

САМ СИ МИЯ КОЛАТА-защо ли?

-първо имам условия и техника-дето повечето автомивки нямат

-искам белия салон да си остане бял

-обърни внимание дали някой,някога ще се сети да ти държи маркуча на прахосмукачката далеч от праговете,а не да го тътри по тях.

1път нямах вода в офиса и отидох да си мия колата и един кретен,докато я подсушавапе С ПРЪСТЕН НА РЪКАТА ми одра вратата...

 

Е за кво говорим.

 

Има и друга страна на монетата: Ние българите си имаме малко по изкривен манталитет. На хубавото не обръщаме внимание,но като стане 1 път лошо вдигаме шум до небесата...

 

Но все пак.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ЕТ Варна са много интересни /наложи се да ми боядисват задна броня /отивам оставям колата и казват след около 2 дена . А не на мен така ,кога дата и час искам да знам.Казаха след 2 дена ,ок .званя периодично да питам на каде ми е колата -защо съм ги тормозил,карат ми се ,опитах да обясня че се притеснявам за МПС -нямало нужда е как да няма нужда като знам какво правите в извънработно време.

а колкото до ремонта ужас колата ми е одрана като са сваляли бронята ,а самата броня на капки на капки .И пак да им я дам пак същата работа/е не те де а сервиза в КООП или както там се казва.

интересно че към едни клиенти едно отношение към друго дърво ,пък колата кеш е платена .

 

/а дали фабия 1.4 МРI има капак на двигателя ,моята няма така ми я дадоха/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

     Колеги и аз да се оплача от ЕТ Варна.Отивам в сервиза ,за щото ми се наложи на два пъти в рамките на 150 км да доливам антифриз.В сервиза казах оставете колата за оглед ще ви се обадим.Звънаха ми водна помпа,не била разбита/колата е на 90 000 км/, но имало някакво отворче и от там се губел антифриза.Смяната 510 лв. , а преди месец ги питах колко е смяната на ангренажа казаха ми около 500 лв. ,защото задължително се сменя и водна помпа.И сега ги питам ангренажа ще се сменя ли,а те не няма нужда още само помпа, е добре ама цената като за смяна и на ангренаж.И почнаха да ми разпъват едни локуми, а колата ми трябва, съгласих се казвам сменяйте помпата.След 5 часа ми звънха че е готова.Плащам качвам се в колата и ново двайсет.

            Дисплеа на Колумбуса надран зверски.Пак разправии,жалби.Та да видим какво ще стане.Но ми се струва работата е "от умрял писмо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поста ми е за надраскания дисплей , колата е на 90 000 км , ангренажа няма никакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потресен съм .... 

как така ше надерат дисплея ....

сигурен си, че от ЕТ служителите се е получило тва ....

 

прочетох цялата тема ... ако другите момчета, дето бачкат в ЕТ са като aiv - лоша работа!

Според мен сервизите на вносителите на нови коли трябва да са над нивото на кварталните майстори, поне от към внимание към детайли, знание и т.н.

 

Аз си мислех, че купувайки нов автомобил, проблемите, които възникват от некадърни майстори отиват в миналото!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Какво значи " сигурен си, че от ЕТ служителите се е получило тва ...." .аз не мога да обвинявам.Фактите са : оставям си колата сутринта за смяна на водна помпа без надран дисплей , след обяд си получавам колата с надран дисплей. Подал съм жалба до ЕТ,завел съм си щетата по каско от тук нататък адвокатите да се разбират .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бахти .... 

можеш ли да постнеш снимка ... 

нещо явно са боравили с по менюто на колата .. 

 

кофти случка!

 

какво кофти, отвратителна случка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми Октавия ми надраха дисплея на Стриима на автомивка...

Много са нежни тези дисплеи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нали не са ти сменяли допълнителната електрическа циркулационна помпа, която наистина е много скъпа, но се съмнявам.

Що касае основната водна помпа това е направо безобразие!

Фирмата, с която работя за оригинални части ми дава цена 112 лв срещу връщане на старата и 2 работни дни чакане, а незабавно доставена цената е 138 лв пак с връщане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

  От ЕТ за обезщетение ми предложиха да ми залепят протектор на дисплея.Ще се съдим , завел съм дело. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.