Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на фабиа РС


OSRacing

Recommended Posts

Колеги извинявам се, ако има подобна тема, но конкретно не намерих необходимото инфо, от доста време се въртя около идеята за октавия или фабиа, и ми допадна на стила фабиа рс, но някой болни мозъци ми казаха, че харчела 12л градско, познати имат супърб и гори около 6 в града, фабиата е със същия или поне подобен мотор, не би трябвало да гори повече от 6, интересно ми е тъй като моята количка гори 8.5-10.5 градско а от по големия клас и доближено като вървеж е фабииката Smile Благодаря ви предварително ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    8

  • RETURN

    8

  • votolom

    6

  • werz

    5

Най-много писали в темата

По каталог данните са следните :

 

градско 7,4/100

извънградско 4,5/100

смесен цикъл 5,6/100

 

Де факто трябва да харчи малко повече.

 

П.П. Може да греша, ама това за Суперба и градския разход от 6/100 ми се струва леко невъзможно :roll: . Ето тук има таблица с консумацията на гориво при всички двигатели на Суперб, най-малкия разход на градско е към 9/100 :mrgreen: http://www.skoda.co.uk/skoda3g/content/ ... superb.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 - доста трудно. Трябва да я караш само в най-дивите задръствания и на заварка през останалото време. В най-общия случай, в зависимост от маршрута в София харчи между 7,5 и 9 на мен, а аз не карам икономично никога. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорейки за разход за деня, да речем, тоест за малко по-дълго каране из града мисля, че повече от 9л не ми е давала. Ако якараш така, че да харчи 12, разходът ще ти е последния проблем след някой друг километър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, разхода найстина ме плаши, имайки предвид системата и поколението на мотора, явно това е най-гладния мотор на ВАГ, сериозно ще се замисля за инвестицията, а извънградско под 6 мога ли да очаквам в рамките на 130-160км/ч ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 6 е съвсем реалистично - 6,1....6,2.. Миналата седмица ходих до Варна и Добрич - по магистралите до 200км/ч иначе 150-170км/ч...бухам на шеста и разхода за пътуването беше 6,7 :!: :P :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от стила на каране и маршрута. Имоята кола дава 6,5 градско, когато сестра ми я кара и не е включен климатика. Аз обаче си карам мъжката и съответно не падам под 7,5 - 8. За мен този разход е перфектен, като се има впредвид стила ми на каране. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 6 е съвсем реалистично - 6,1....6,2.. Миналата седмица ходих до Варна и Добрич - по магистралите до 200км/ч иначе 150-170км/ч...бухам на шеста и разхода за пътуването беше 6,7 :!: :P :!:

 

И не се обади да се видим и да си разгледаме колите! :evil:

130-160-трудно под 6 ще паднеш да ти кажа честно-то зависи и как я караш-как си поддържаш скоростта!

Аз сега на връщане от рали БГ със 120-5,1 даде-иначе извън града-5,0(като не я юркам-до 7)-а в града от 7-до 8,5!

 

P.S-колеги който има път към Добрич да се обажда бе!!!

Искрен-0888/910 619

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз на 21.06.2007.г ходих до морето-Бургас .Моята фабия ми даде разход 5.5 с климатик.с средна скорост 120/140.бяхме -3.човека,така че мисля че разхода не е голям.Обаче и аз като си обуя голямите ОБУВКИ дава голям разход.имало е случаи когато стрелката на резервоара е на половината скала. това значи около 20/22.литра а компютъра показва очакван преход 140-км.така че карайте с по малък номер обувки. Но все пак една кола харчи колкото и сипеш. :D И на последно място тези 131-коня трябва да пасат-дизел :mrgreen: :mrgreen: smile103

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост разхода изобщо не ми харесва, моята кола дава 9-10 градско и извънградско 7 при 160-200км/ч, останах с впечатление, че колата е под 7.5 в града с климатик, трябва да сравня фабиата с някой голф 4 или ауди А3, коли със същия мотор и да видя разликата каква е.... благодаря много за отговорите, но не е рентабилно набиване на 18 бона, няма да си ги избия за 3-4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост разхода изобщо не ми харесва, моята кола дава 9-10 градско и извънградско 7 при 160-200км/ч, останах с впечатление, че колата е под 7.5 в града с климатик, трябва да сравня фабиата с някой голф 4 или ауди А3, коли със същия мотор и да видя разликата каква е.... благодаря много за отговорите, но не е рентабилно набиване на 18 бона, няма да си ги избия за 3-4 години.

 

Ти си интересен човек.... да си избиеш 18 000 за 3 години каране ?!?

с която и кола да си няма как да стане, още повече споменатите от теб, или ще имат по-висок разход или в най-добрия случай по-нисък. и все пак свали от цените за ремонт след това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 бона и аз не виждам как ще ги избиеш за 3 години. Освен това, предвид "природата" на Fabia RS, не е много добра идея според мен за автомобил на старо - сещаш се как ще е юркан и тн. Кола, дето да ти харчи под 7,5 на градско и да върви като RS-а не знам как ще намериш, както е казал народа - "Не става това до края и душата в рая" :mrgreen: . Ако търсиш икономичен автомобил - избери Фабия 1,9 TDI или Октавия 1,9 TDI, но не очаквай да върви или да изглежда като RS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 бона и аз не виждам как ще ги избиеш за 3 години. Освен това, предвид "природата" на Fabia RS, не е много добра идея според мен за автомобил на старо - сещаш се как ще е юркан и тн. Кола, дето да ти харчи под 7,5 на градско и да върви като RS-а не знам как ще намериш, както е казал народа - "Не става това до края и душата в рая" :mrgreen: . Ако търсиш икономичен автомобил - избери Фабия 1,9 TDI или Октавия 1,9 TDI, но не очаквай да върви или да изглежда като RS.

Евала за мнението :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 бона и аз не виждам как ще ги избиеш за 3 години. Освен това, предвид "природата" на Fabia RS, не е много добра идея според мен за автомобил на старо - сещаш се как ще е юркан и тн. Кола, дето да ти харчи под 7,5 на градско и да върви като RS-а не знам как ще намериш, както е казал народа - "Не става това до края и душата в рая" :mrgreen: . Ако търсиш икономичен автомобил - избери Фабия 1,9 TDI или Октавия 1,9 TDI, но не очаквай да върви или да изглежда като RS.

Евала за мнението :lol:

 

за икономия бих добавил и 1.9 SDI Фабията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 бона и аз не виждам как ще ги избиеш за 3 години. Освен това, предвид "природата" на Fabia RS, не е много добра идея според мен за автомобил на старо - сещаш се как ще е юркан и тн. Кола, дето да ти харчи под 7,5 на градско и да върви като RS-а не знам как ще намериш, както е казал народа - "Не става това до края и душата в рая" :mrgreen: . Ако търсиш икономичен автомобил - избери Фабия 1,9 TDI или Октавия 1,9 TDI, но не очаквай да върви или да изглежда като RS.

 

Гога-подкрепям мнението ти за икономичността-но нека бъдем по обективни.

Не всяка кола със "спортен" вид като се продава 2ръка-трябва да значи че е ЮРКАНА smile019 !Точно вчера на срещата си говорихме че примерно ако моята тръгна да я продавам-първо че е почти на 2 год-38к-гледана е като писано яйце-няма нито едно петънце по седалките-те колегите знаят как си я пазя(нз дали е Фабия или др кола-щом е моя)-всеки ще си каже-ТЯ КАК Е ЮРКАНА и тн.

Така че трябва да я вземе някой познат-който знае найстина как съм се отнасял с автомобила си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl, прав си, ама не всички си пазят колата, както ти.

 

 

П.П. Много ме е яд за срещата вчера, ама бях на изпит и нямаше как да дойда :( . Радвам се, че сте си изкарали страхотно, следващия път, живот и здраве съм на линия ;) .

 

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Гога,но аз не съм единствен!

Познавам много хора каращи бързи коли който повече внимание им обръщат отколкото на жените си! :roll:

Като тръгнат да ги продават,ако не е някой познат-всеки си мисли-тя сигурно много юркана и тн!

Найстина все пак взел си автомобил със спортен вид-нормално е да караш по-така-но не значи че след като ще я продаваш си и стопил лагерите!

Просто мнението на купувача винаги клони в тази насока(няма лошо)!

Но все пак виждаш какво става напоследък-докато 97-2002 г нямаше и следа от Голф 3ГТИ и Калибра-сега се напълни Бг с такива(поне по мой наблюдения-из Барненски и Добрички Регион).

Да не говорим за ГСИ Астра!

Всеки си мисли че като си е взел такава"бегачка" и е безсмъртен"!

За БМВ няма да говоря-че съвсем ще се отклоня от темата-ЗА КОЕТО СЕ ИЗВИНЯВАМ! :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова много го тъниш,RS-ката не е за теб.Съвет от мен:Ако искаш динамичен автомобил с най-нисък разход по него-отговора е Фабия RS.

БТВ:Не съм дилър от ЕТ ;))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl - идеята заради която ПОВЕЧЕТО хора си взимат спортна кола е за да я карат спортно. Отново по-голямата маса от хора си избира автомобил не заради опаковката а заради това което е отвътре. Следователно тези които искат да им върви колата повече си взимат по-спортни коли за да ги карат все пак. От тук произлиза схващането че всички спортни коли са здраво юркани- един вид, абе за какво са ти 170 коня ако ще караш с 100 по магистралата. Мнение без пример не е мнение така че.... сравняваме просто така Дачия Логан и Голф ГСИ. е колко Логани си виждал да ги настъпват-май не са много, а и да ги настъпват те и не могат да вървят. Докато колко Голфа си виждал да се юркат-не можеш и да ги изброиш. Затова и почти всички при вида на по-спортен вид на дадена кола се отказват да я купуват, просто защото да се намери писаното яйце както сам казваш ще има да търсиш 1 на 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Това че караш мощен автомобил не означава че ще го караш непрекъснато като побеснял. Да, един-два дни караш за да се изкефиш и след това кротваш повече от колкото с по-маломощната. Просто седиш и се кефиш. Като има закачка се заиграваш. Иначе си креташ кротко. ВЕрвай ми! Изпитал съм го :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.