Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата Шкода Фабия


yohi

Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...

И малко инфо от в. Пари:

Възродената от Volkswagen марка Skoda представи официално пред медиите новото поколение на хитовия си модел Fabia. Световната публична премиера на автомобила ще се състои по време на изложението в Женева, а продажбите му ще започнат веднага след това. От компанията заявиха, че скоро след това на европейския пазар ще се появят и модификациите комби и седан на новата Skoda Fabia.

 

Разнообразие

Новата генерация на Skoda Fabia ще се предлага с избор между 7 двигателя, три от които дизелови. Два от популярните трицилиндрови бензинови задвижващи агрегата са с подобрени технически характеристики и осигуряват по-голяма еластичност. Бензиновите предложения са трицилиндровите 1.2 литра НТР (60 к.с.) и 1.2 литра 12v HTP (69 к.с.), както и четирицилиндровите 1.4 литра 16v (86 к.с.) и 1.6 16v (105 к.с.). Трите дизелови варианта са с работни обеми 1.4 литра (69 к.с.), 1.4 литра TDI (80 к.с.) - трицилиндрови, и 1.9 литра TDI (105 к.с.) - четирицилиндров.

 

Промени

Освен с изцяло променен дизайн на екстериора и интериора новото поколение на Skoda Fabia предлага възможността и за монтиране на шестстепенна автоматична предавателна кутия Tiptronic като алтернатива на петстепенната ръчна трансмисия за двата топмодела бензин и дизел. Автомобилът може да се похвали с електронно контролирана климатична инсталация, впечатляващ набор предпазни въздушни възглавници, интерфейс за включване на мобилен телефон с Bluetooth или аудиосистема с възможност за включване на външно устройство като MP3 плейер или I-Pod.

 

Израстване

Новата Skoda Fabia е пораснала на габарити, което се е отразило адекватно на вътрешното пространство. С външните си размери (3992 мм x 1642 мм x 1498 мм) новата генерация на модела е сред най-големите в своя клас. Товарното отделение е с обем 300 литра, а при сгънати задни седалки достига 1163 литра.

 

Skoda Fabia е пораснала на габарити, което се е отразило положително на вътрешното пространство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад ми прилича на Фиат Стило :) Иначе фабийката е много яка,сигурен съм в успеха и на родния пазар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Харесва ми като цяло,изглежда красива и просторна!Само дето отзад малко недодялана ми се вижда!А как ли ще изглежда комбито :-k?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

combi.JPG

 

абе има толкова много теми за Fabia II тук, че се чудя защо отваряме и нови. Снимката е от интересни връзки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

combi.JPG

 

абе има толкова много теми за Fabia II тук, че се чудя защо отваряме и нови. Снимката е от интересни връзки.

 

Комби версията е уникална. напълно разби грозноватата първа Фабия-комби. Просто комби и седан версийте на първа серия Фабия бяха ужасяващи.

Отзад новята фабия наистина силно ми прилича на Фиат Стилио, особенно с кръглата емблема на Шкода, която е напълно еднаква с тази на Фиат /предпоследната/ Разбирасе ако ги държиш в ръце двете са напълно различни, но от 10 метра разстояние трудно ще ги различиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно щом Седана и Комбито са били ужасяващи, защо хората спираха и се снимаха пред моята, когато я взех 2002г. ;) Може би заради 17-ките знам ли :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно щом Седана и Комбито са били ужасяващи, защо хората спираха и се снимаха пред моята, когато я взех 2002г. ;) Може би заради 17-ките знам ли :roll:

Въпрос на лични предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи видях едно ново Suzuki май беше Swift. Доста си приличат с новата Fabia. И формата на предните врати, на задните врати и като цяло. Само отпред и отзад ми изглеждаще различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, приличат си много, което лично мен изобщо не ме радва :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.