Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ето я и новата Skoda Fabia


loshoto2

Recommended Posts

Skoda Auto разпространи първите официални снимки на новото поколение на хитовата Fabia. С новите си и по- големи външни габарити (3992 мм x 1642 мм x 1498 мм), моделът се превръща в един от най- големите представители на своя изключително конкурентен сегмент. Световната премиера на новата Skoda Fabia ще се състои през март следващата година по време на автомобилното изложение в Женева.

 

Адекватно на порасването на автомобила са увеличени и неговото вътрешно пространство и вместимост на багажното отделение. В багажника на Skoda Fabia MY2007 вече може да събере без проблем товари до 300 литра, а когато задните седалки са сгънати, свободното пространо се увеличава до 1 163 литра.

 

Новоато поколение на Skoda Fabia ще се предлага с богат избор между седем задвижващи агрегата. Бензиновите варианти са 1.2 литра НТР (60 конски сили), 1.2 литра 12v HTP (69 конски сили), 1.4 литра 16v (86 конски сили) и 1.6 16v (105 конски сили). Дизеловите версии са 1.4 литра (69 конски сили), 1.4 литра TDI (80 конски сили) и 1.9 литра TDI (105 конски сили).

 

http://auto-press.net/index.php?cat=1&sub=2393

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че имам проблем с почти всички нови автомобили - старите просто ми изглеждат по-добре. След това свиквам и по някакъв начин си коригирам представите.

 

Според мен новата Фабия прилича малко на новия Суифт, обаче джапанците като че са се справили по-добре с дизайна. Просто има твърде много "модерни" елементи, които просто още не ни стоят привично. За мен има обаче нещо по-интересно - двигателят на 1000 МБ отива в пенсия - след 40 години вярна служба! Приятна новост за мен е 1.6 двигателят, който сега някакси липсваше в гамата.

 

Не знам, но ако е рекъл господ, по-скоро на старата Фабия ще скоча...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме кефи :mrgreen: Много интересно по какъв начин са изстискали по 5 коня от двигателите 1.2 . И дали 1.4 и 1.6 двигателите са 3 цилиндрови ? Аз мисля, че ще се радва на успех, особенно ако е и с по-голям вътрешен обем. Чакаме и РС-а :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че покрива е малко грозноват, но аз така мислех и за Румстър, а като я видях в подземния гапаж на ЕТ зяпнах...

 

Колкото до изтискването на двигателите не е толкова трудно:

 

Марка SKODA

Модел FABIA

Двигател 1.2 12V - 64CV

Цилиндри 3

Обем на двигателя 1198

 

Оригинални технически данни DigitalTuning технически данни

Мощност в [HP] при 5400 min-1 64 Мощност в [HP] при 5490 min-1 75

Въртящ момент в [Nm] при

3000 min-1 112 Въртящ момент в [Nm] при

2850 min-1 125

Максимална скорост [Km/h] 160 Максимална скорост [Km/h] 167

Ускорение 0-100Km/h 15.9 Ускорение 0-100Km/h 14.7

Разход на гориво [l/100Km] 6.0 Разход на гориво [l/100Km] 5.8

 

Увеличение на мощноста с 11 [HP]

Увеличение на въртящият момент с 12 % [Nm]

 

Инфото е от digitaltuning.bg

 

Как иначе ще привлекат клиенти за новия и недоказан модел, ако не пуснат по-мощни двигатели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи този 1.2 колкото и да го правиш-все едно си правиш колелото(махаш му помошните колеленца)Виж за турбодвигателите-особенно за бензина има далеч по-големи перспективи!

 

За мнението за двигарел над 200коня-може и да излезе РС за да се конкурира с Ибиза купра,Поло ГТИ,Колт ЦЗТ,Клио спорт,Фиеста СТ и тн но се съмнявам че ще е така наточен по рпостата причина че промените в окачването и всичко останало ще са доста а с това и цената доста ще скочи!Все пак не всеки би дал 30к и отгоре за Фабия като за тази цена може да си вземе Октавия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.