Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[S105GL'79 Project] Lenka


Хашек

Recommended Posts

И така, днес Ленка може да ви се похвали с нов хастар!

 

o632998246912031250.jpg

 

o632998247157031250.jpg

 

Доста щателно прегледах шприца, ще има малки корекции преди боята.

 

Мишел: снимките са качени в бг-фото, защото собствената ни галерия не ми ги иска. Уж дава, че са качени, после като пита в кой албум да ги сложи и изчезват :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 234
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • m_g

    66

  • Galliard33

    28

  • maxrpm

    23

  • joro-120L

    22

Миро, няма проблем с файловете. Качих ги временно в моята част от галерията. Там са си ;) Ще ги изтрия разбира се, направих го само за опита. Може проблема да е в името на файла, знам ли. Всичко е ток и жица. Skoda_Estelle също имаше проблем с един от два файла. И тях съм ги качвал и си работят...

Ако продължаваш да имаш проблем - пусни едно ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам работата на Миро и се вдъхновявам за мойте!!! :mrgreen:

Два въпроса:

1. Защо шприца е черен. По-принцип не се ли ползва бял! Предполагам че има връзка с боята и цвета й!!!

2. Между фугите на вратите и капаците боята там след време няма ли да почне да се люпи? От вътре също ли се боядисва?

 

Още веднъж ЕВАЛАТА!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е боядисана и по фугите, просто след боядисването затворихме капаците и вратите. Шприцът бива само такъв цвят, какъвто го виждате - тъмно сив. Всички други разцветки са плод на въображението на различните "майстори", смесвайки шприца с боя за да се докара подобна на цвят "подложка". Естествено, така качествата на подложката се губят значително, но пък за сметка на това покриваемостта на боята става по-добра, следователно вие плащате 3л боя, а "майсторът" купува 1.5, а при боя, която аз използвам RM, където литърът е 110лв, защо Вашият бояджия да не реализира едни 150лв печалба ;) :mrgreen:

 

Иначе цветът на колата се пази в тайна до към понеделник, когато Ленка ще излезе от бояджийното... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моита 1000мб и налях 5 литра и се получи добре отдолу с много

шприц защото на 1000мб и някои 100тачки панелите имат микро дефекти от изтеглянето главно `вълни` от събовачите и слабото притискане на ..... бля бля гадното е когото шлаифаш боята става

като огледало ама криво голям уи абе иска си парички тва е

МАЛЕ КОЛКО СЕ ОТКЛОНИХ :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такава джанта фабрична шкода не е излизала нали?

Мина понеделник казвай цвета- дай снимки :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам май никоя Шкода фабрично не е излизала с алуминиеви джанти. Тази джанта е от същия производител на Аполо и си е за Шкода.

 

За цвета - има малко забавяне на бояджийските работи (още мъничко подготовка) и ще дам снимки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Thank you everybody! Сега започва не по-малко досадната процедура по сглобяването. Както казва maxrpm, колко му е - за 1 час е сглобена :mrgreen:

 

Мах: май не ти харесва цвета... Трябваше да я боядисам черна... :mrgreen:

 

Наживо ще имат удоволствието да я видят колегите от Пловдив, т.к. възнамерявам, след като я оборудвам, да прескоча с нея до СЗ за нотариалния договор, след което ще отскоча до ПД да пия една бира със съратници от него край.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй, събирането на колата продължава.

 

В неделя се заехме с възстановяването на основите на фаровете.

 

Старите бомбета на фаровете изглеждата така:

 

bombe_far_old.jpg

 

След щателно почистване и боядисване стана така:

 

bombe_far_new.jpg

 

И не на последно място SPECIAL THANKS TO ГОШЕТО И RSK, които цял ден прекараха в сервиза шкурейки, почиствайки, сглобявайки и смазвайки детайлите по фаровете.

 

Скоро ще ви представя завършения вид на предницата на колата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления !

...бронята нова ли е или си хромирал !?

........някъде имаше поместени снимки на шкоди по наште улици,

направени от братята чехи, що не вземеш да им върнеш жеста ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Броните са нови, но вече ги няма по магазините. Даже предната лява половинка я взех от запасите за Вацек, т.к. той е сред по-късните проекти. В тази връзка отново моля всички колеги, които разполагат с инфо за нови или супер запазени хром-брони да се обаждат, за което предварително благодаря.

 

Та... така изглеждаше гривната на фара преди обработка - зле...:

 

grivna_far_old.jpg

 

Тази вече е готова за монтаж върху вече боядисаното бомбе:

 

grivna_far_new.jpg

 

А така изглеждат основите на фаровете вече монтирани на колата:

 

farove_new.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lenka_front.jpg

 

Е, това ще бъде що-годе окончателния вид на Ленка.

 

Да й пожелаем приятно посрещане на Новата година с достойната компания на Хашек, Йозек, Петек, Зденка, Спартака на Роската и бай Кузи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......перфектна работа !

Имаш ли лайсните по пластмасовата решетка около фаровете или

нарочно не си ги поставил ?

И номера като смениш ,ще стане перфектна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Евала батка. Направо ме вдъхнови като се замисля че беше като моята(модела не състоянието) Сега съм още по надъхан да направя кака Пена като хората. Поздрави за поредната направена перфектно шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

@bega4kata

 

Случва се издуване на купето за да влиза спокойно кутията (опираше сериозно), нови тръби/маркучи за каквото се сетиш, оплътняване на кутията (дано стане добре), залепяне на резервоара, подреждане на маркучи / жици в и преди двигателния отсег, нова шумоизолация...

 

@Krankenstein

 

Ще се радвам да те видя! И да, можеш да помогнеш --> с пръсването на коша :D Вярно да знаеш някой съфорумец от София да има компресор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krankenstein

 

Ще се радвам да те видя! И да, можеш да помогнеш --> с пръсването на коша :D Вярно да знаеш някой съфорумец от София да има ли компресор?

 

Ами от форума не се сещам - ако има такъв, нека сам да си признае :)

Иначе имам приятел с компресор, та когато си готов с подготовката на коша за боя, облепянето отстрани и разбирасе си намерил подходящата боя, мога да го помоля да дойде за час и да я пръснем отвътре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щуцера е готов - запоен. Радиаторчето е промито, ще го монтирам тия дни. А на двигателния отсег внимание ще се обърне...като слеза да го снимам :-)

 

НИМ кога беше? Събота или неделя? Маската си я взех, така, че само едното парно ме дели от срещата! smile152

 

А тия ламарини май ще ходят на песъкоструй, (ако ми дадат приемлива цена,утре ще звънна) и после ще се качват на колата :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.