Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОТКРАДНАХА МИ Я


dh_gogo

Recommended Posts

Какво е това ЦК ключе?

Другото,което 1 приятел ме посъветва е да си сложа някакъ чип,който се води като GPS и фактически се знае постоянно местоположението на колата...някои има ли повече инфо отностно този вид защита?

 

Това с GPS-a не е лошо, да не говорим, че за някои коли е задължително особено ако са на лизинг! ЦК ключето на кратко е блокировка на двигателя, която не е свързана с алармата, но върши много по-добра работа. Само ти и майстора ти знаете къде стой ключето, а без да го цъкнеш, няма палене :) Може да си направиш две блокировки за по-сигурно! Вкарай въображението си в сила и действай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dh_gogo

    11

  • stenly

    9

  • PV

    8

  • yohi

    7

Най-много писали в темата

Добре явно 100% гаранция с/у кражба няма, и мисля че не бъркам тук.

Сега въпроса е дали да си взема същата кола и да треперям всеки път дали ще я намера(в гаража,пред дискотеката, университета или пред нас) или да взема един GOLF3 на 10г.+ и да знам че съм като всеки дружбенски и люлински тарикат(без да се обиждат хората от тези квартали) и поне да имам някакво спокойствие,че МОЖЕ би няма да е интересна тази кола за джамбазите...

Вие как бихте постъпили вместо мен?Защото още веднъж 2000лв. назад и ето ти го голфа...да не говорим отново за ходенето по мъките и по рейсовете и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за момента бих взел Голфа. След два месеца сме в ЕС, обаче според мен ще трябва да минат още 2-3 години, докато се наместят нещата и спрат кражбите. Така че аз лично мисля още 2-3 години да си карам старата Фелиция и тогава вече ще мисля за нещо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съчувствам ти, кой знае колко месеца си я чакал и сега някакви гадове да се облагодетелстват за твоя сметка...

Какво е това ЦК ключе?

Другото,което 1 приятел ме посъветва е да си сложа някакъ чип,който се води като GPS и фактически се знае постоянно местоположението на колата...някои има ли повече инфо отностно този вид защита?

 

доколкото разбрах от ЕТ (поне така пишеше по примерния договор) на Октавиите и нагоре им слагат по принцип чип за дистанционно издирване, така че застрахователя "винаги" може да издири къде е колата. това обаче пак не е 100% гаранция, защото... около 96 год. в клона на една банка откраднаха служебното бмв (от гараж охраняван от полицай с автомат). то имаше подобно устройство и след кратко издирване бе намерено в гаража на лозето на тогавашния зам.министър на отбраната ли беше или на вътрешните болести (не помня точно) и казаха че са дотук и нищо повече не може да се направи - платиха му застраховката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфовете и изобщо Фолксвагените (също Пасатите) са едни от най-крадените коли, а информацията е от сводката на полицията за най-крадени автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам за това което ти се е случило. Има и още един вариант за регистрация: някъде има откраднати документи на същият модел и са върнали колата. Лекичко ги преработват и ето ти кола близнак в българия или друга страна от бившият съветски блок.

 

П.С. засега се отказах от фабия и си купих корса 99г. Надявам се да не ме обругаете дружно , но ме достраша да не се получи същата ситуация като с колегата с RS-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, не се коси, търси си парите до дупка щом си с каско и после си купи пак една RS-ка, но пак да е с каско. двамата ми шефове имат по едно audi a8, но никой не ги бута, щото са с каско и те си знаят да не пипат. разни халогени крадоха, ама то им е все тая, каското е пълно и те си оставя колите където им падне, така че ДАН ТИ ПУКА и като вземеш парите, направи така, че да има с какво да се похвалиш тук.

може и за добро да е цялата работа, Господ може да ти е спестил случка, за сметка на колата, така че може и да не се губещ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре явно 100% гаранция с/у кражба няма, и мисля че не бъркам тук.

Сега въпроса е дали да си взема същата кола и да треперям всеки път дали ще я намера(в гаража,пред дискотеката, университета или пред нас) или да взема един GOLF3 на 10г.+ и да знам че съм като всеки дружбенски и люлински тарикат(без да се обиждат хората от тези квартали) и поне да имам някакво спокойствие,че МОЖЕ би няма да е интересна тази кола за джамбазите...

Вие как бихте постъпили вместо мен?Защото още веднъж 2000лв. назад и ето ти го голфа...да не говорим отново за ходенето по мъките и по рейсовете и т.н.

 

Явно не четеш това, което пиша :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво изобщо коментираме - каквото и да направиш,ако решат ще я откраднат - спасение няма. Така че плащаш си застраховката и да не ти пука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега dh_gogo, като си пуснал темата, добре ще е да напишеш номера на колата, цвета и да пуснеш снимки - всички ние въртим доста км из София и из България, та някой може и да я засече някъде колата.

Например един колега от форума на път за националната среща това лято беше снимал на автомагистрала Хемус една Лада, теглена от колесар, която човек от форума на Лада му я откраднали 1-2 седмици преди това. Та, всичко се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - за крадците спирачки няма! GPS + Alfa Chip (това което монтират от ЕТ за следене) се обезвреждат за секунди. Ако е GPS ти трябва само да откриеш антената. А тя трябва да е сложена така че да няма метал над нея. За колко такива места се сещате? Аз за две - отпред на таблото и отзад в багажника. Само да спомена, че покрай работата ми поработих и с GPS България. От вътрешна информация разбрах, че им изчезват 10++ коли месечно с GPS които не се намират. Верно, доста повече намират, но...

Иначе имам една идея. Бащата я реализира на джипа (Suzuki Samurai). Купува се звънец с безжичен бутон. Бутона се се включва на всички врати и капаци (много лесно става). Прави се така че да не може да се изключва. А звънеца в къщи. Така на всяко отваряне на врата или капак в къщи звъни звънеца. Когато ти си караш колата не чуваш звънеца. Когато друг пипне ти вече знаеш...

Поздрави

 

PS: И тая система със звънеца си има начин да се прекара. Единственото спасение е да не те нарочат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколаж съм виждал и не е скъп. Преди годинка купих за двора на къщата - без пряка видимост 70 метра си ги хваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хора какво да ви кажа,колата е червена RS-ка,няма нищо по- различно от тази дето я продават в магазина.

Рег. номер е СА 8361 СА ама да ви кажа вече минаха 3 дни от инцидента и си представям само къде е колата в чужбина най-вероятно...и с какъв номер е...Но все пак ще съм благодарен на всякаква инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за звънеца е супер, PRR браво на теб и баща ти! Комбиниран с две ЦК ключета просто е гениално :)

 

Ако са решили, найстина спасение няма, но въпросът е да обезопасиш колата така, че да забавиш максимално градливите копеленца. Общо взето трябва да си доста в час и да им покажеш, че чаткаш нещата малко повече от тях :) Така тръгнаха да крадът колата на един приятел и накрая от яд му изпочупиха таблото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора казвам ви ако решат спасение няма.

Както си отключваш колата ще ти изтрщят една палка в главата и пак си заминава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора казвам ви ако решат спасение няма.

Както си отключваш колата ще ти изтрщят една палка в главата и пак си заминава.

 

Въпросът е да ги забавиш максимално! Ако те изтрещят с палката пак няма да могат да запалят колата, даже и с оригиналния ключ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ще кажа една доста често използвана реплика напоследък

 

няма невъзможни нежа

ако е набелязана ще изчезне

 

Ти май доста ги разбираш тези неща :) Въпросът е да ги забавиш и да отидеш до колата, докато онези се чудят какво става и защо плановете им се объркват! Че могат да я вдигнат, да могат, но има една подробност, обикновено крадците се отказват ако не могат да вдигнат колата за 5 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , разбирам ги

преди 10ина години ме изкараха от колата на светофара

за това ти казвам че няма да ги спреш ако са я набелязали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , разбирам ги

преди 10ина години ме изкараха от колата на светофара

за това ти казвам че няма да ги спреш ако са я набелязали

 

Съжалявам за случилото се! И на мен ми откраднаха едно фордче на 800км. с музиката и алармата в багажника (в кутии), подготвени за инсталация в автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , разбирам ги

преди 10ина години ме изкараха от колата на светофара

за това ти казвам че няма да ги спреш ако са я набелязали

 

Съжалявам за случилото се! И на мен ми откраднаха едно фордче на 800км. с музиката и алармата в багажника (в кутии), подготвени за инсталация в автомобила.

еми значи разбираш за какво става дума .

Просто се надяваме вече да случим на надежден застраховател който да намали загубите колкото може :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , разбирам ги

преди 10ина години ме изкараха от колата на светофара

за това ти казвам че няма да ги спреш ако са я набелязали

 

Съжалявам за случилото се! И на мен ми откраднаха едно фордче на 800км. с музиката и алармата в багажника (в кутии), подготвени за инсталация в автомобила.

еми значи разбираш за какво става дума .

Просто се надяваме вече да случим на надежден застраховател който да намали загубите колкото може :oops:

 

Ами да, доста неприятни са тези случки :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко разгледах едни безжични звънци в близкия магазин - цените са от 10-12 до 17 лв. Но не можах да ги разгледам добре, че имаше навалица. Трябва да измисля начин да го свържа или с прекъсвачи като тия дето слагат алармаджиите, или към светлините за отваряне на вратите. Засега обаче си купих едно ключе и ще прекъсна тока някъде - отдавна трябваше да го направя, щото сега колата може да я запали на практика всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе каквото и да се направи ще му намерят цаката. Давам два примера от личен опит - Волво S80 в подземен гараж на кооперация - сутринта има само 2-3 метра черни следи от гуми,явно са я изтеглили и директно натоварили,тогава тъкмо беше излязла колата и по-трудно се отваряха. Втори пример - Мерцедес Е класа открадната от платен паркинг тука до нас - вързали пазача и задигнали необезпокоявани колата...

 

Кво да ви кажа - българите са сред най-добретие автокрадци все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.