Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОТКРАДНАХА МИ Я


dh_gogo

Recommended Posts

Ей хора точно мислех да се регистрирам,за да се похваля с новата си кола и да поздравя всички фенове на марката,а вместо това сега се регистрирам,за да споделя мъката,разочерованието и огурчението,които изпитвам в момента...

Сигурно няма и 10 дни откакто взех новата ми FABIA RS и ето че вече ми бе брутално и нагло открадната пред блока...

Просто нямам думи как да изкажа разочерованието си от тази държава,точно си мислех ето приемат ни в ЕС и всичко започва да се подрежда,а то какво се оказва....

Естествено нямам никаква вяра,че някой ще намери колата,но това е друг въпрос.

И сега вече започвам да се замислям колкото и да не ми се иска и да ми е гадно за някаква по-обикновенна кола,защото видиш ли няма как да я опаза РС-а...

Ами това е от мен,наистина съжалявам,че трябваше да пиша тук по този повод,но се надявам поне някой да ме разбере...все пак споделена мъка половин мъка...

Със здраве и за Бога ПАЗЕТЕ СИ КОЛИТЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dh_gogo

    11

  • stenly

    9

  • PV

    8

  • yohi

    7

Най-много писали в темата

Ей, колега, лоша работа! Колата сигурно вече е новата придобивка на горд шиптер със спортни амбиции! Ей това е една от причините да следвам златното правило на американците: "Не си купувай кола, която не можеш да си позволиш да загубиш!" В тая бандитска държава колкото по-голяма трошка караш - толкова по-спокоен ще бъдеш за нея!

 

Надявам се застрахователите да не ти правят от техните номера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратителна работа наистина, мамка им мръсна на крадците.

И аз сега си гледам едни на снимки от миналата година мойта кола със старите (пак нови, откраднати) номера и ми стана гадно.

А нащо аларма, застраховка, откъде я открднаха - те са те "пасли" няколко дена крадците със сигурност. Поради тая причина като купихме Опел навремето първите дни седеше на платен паркинг, а после под прозореца край блока и паркиран между една ограда, а от другата му страна много близо Шкодата, да не могат да се отварят вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много съжълявам колега....

 

Иначе преди 3 месеца се опитаха да откраднат джипа на баща ми (абе то и един джип - Suzuki Samurai). Бяха изпотрошили бравите и бяха скапали акумулатора, но не бяха намерили ключето за прекъсване на тоците. От тогава в колата е монтиран бутон за бежичен звънец. На всяко отваряне на врата/капак звъни в къщи! Като си я кара той не му пречи, ама пипне ли чужд - много бързо звъним на полиция :mrgreen:

 

Поздрави

 

PS: Системата няма изключване - просто знаеш кога алармата е фалшива и кога истинска! Че иначе ще се намериат тарикати да я хакнат....

 

PS2: От тая латиница забравих правописа на български...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно си имал каско

сега като ти дадат парите - пак си купи същата кола

напук на всичко

въпреки че няма да си възстановиш загубите 1:1, но все пак

автомобила е доста скъп и би трябвало застрахователи да я потърсят

те си знаят къде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

За съжаление не е толкова лесно. Първо се обявява за издирване - 6 месеца. Преди в закона пишеше че за коли над 15k лева издирването е 1 година. След това получаваш документ от полиция, че автомобила не е намерен. С този документ отиваш при застрахователя. И там има около месец административно забавяне и след това си взимаш парите от застраховката. Та цялата процедура продължава от 7 до 14 месеца...

За съжаление горната процедура ми е позната - на братовчед ми му свиха Octavia-та....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в най-добрия случай ще има раздвижване след около 2-3 месеца...

Доколкото за нова кола,едва ли някога пак ще мога да си позволя точно тази :cry:

Наистина обмисляме алтернативи като Seat Ibiza, VW golf 4 и като се замисля това е общо взето..

Споделете в опита за намирането на коли?Аз лично съм много песимистично настроен,но нали знаете надеждата умира последна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мамка им - вече и шкоди почнаха да крадат апашите, да ги е..а! То и жигулки още крадат мангалите, ама за тия стари коли толкова не боли... за застраховката зависи в коя компамия си. За Бул инс се чуваше, че там мутричките бързичко ти намират и ти връщат колата, или ако все пак не успеят - получаваш някоя от същия модел подобна на твоята;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на лизинг и те си определят застрахователя,в случая АЛИАНЦ и незнам дали техните агенти ще намерат колата,а какво остава да ми дадът да ползвам друга кола....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dh_gogo, човече, не бих имал кола дори за 7000-8000лв и да нямам гараж. Ако имах като твоята нямаше да мога да спя дори...освен в нея де...съжалявам много и дано ти я намерят. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна история!Тея гадове да им изсъхнат ръцете! :evil: След като взех Шкодата много се чудех дали да я оставя на паркинг след като има пълно каско, но явно не съм сбъркал, оставяйки я!Дано намерят колата :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОбре де мамицата им мръсна крадлива,какво ще правят с тая кола ми е мн интересно след като няма никакви документи,ключове и т.н.?????

И въобще според вас може ли да се надявам да я открият от полицията или застрахователя въобще или няма смисъл от празни надежди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откраднаха ни една Лада 2107 през 1992 г, юли месец пред блока. Около полунощ е било, деградатите от съседното кафе почти видели как потеглят с мръсна газ. Имаше бастун на волана, а точно същата вечер не махнахме кабел, палец или някой предпазител, защото щяхме да караме сутринта кучето на лекар. Нищо повече не чухме за нея.

Що се отнася до това кво ще я правят без документи, питай Несторчо, сина на шефа на КАТ, тая вечер са го пуснали от ареста. Той ще й оправи документите на колата и може да си я познаеш някъде на улицата. Всичко е една мафия по веригата полиция, следствие, гранична полиция и т. н. Най-добре се свържи с някое ченге - мутра с връзки с автокрадците, та ако им внесеш някой лев да ти я върнат. За съжаление това е реалността.

Както писа колегата по-горе, най-добре е да имаш ключе за прекъсване на запалването. Не че и то 100% ще помагне, но поне ще ги забави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОбре де мамицата им мръсна крадлива,какво ще правят с тая кола ми е мн интересно след като няма никакви документи,ключове и т.н.?????

И въобще според вас може ли да се надявам да я открият от полицията или застрахователя въобще или няма смисъл от празни надежди?

 

Няма да се учудя и да ти звъннат на мобилния и да ти поискат пари за нея... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лошо :) кофти държава сме и това е.

относно това какво ще я правят. имам 2 преки наблюдения над крадени коли.

1. на баща ми фиат уно преди доста време беше(~95г), докара колата пред блока от австрия в 22ч и към 3ч има фиат няма фиат>>> Астор пасти да яде. понеже имаме едно съседче което не си изкарва прехраната с много легален труд и баща ми отиде веднага при него за 1 ден колата беше пред нас, съответно срещу някой лев, но комшията каза, че за отрицателно време се правят се фалшиви документи и колата е била на път за сърбия.

2. на шефа ми мерцедес 190, някакви келеши го бяха гепили за да се позабавляват. от полицията намериха кола изоставена в някакво забутано село в близост до софия. колата беше изпотрошена,карана като джип по разорана нива изкорубено от вътре всичко. даже са си направили 'майтапа ' да отворят 2 от вратите и да минат в близост до дърво назад>>> колата беше станала като едни стари трабант ли бяха заз ли и аз не знам.

 

дано те потърсят за откуп, от там чрез полицайте да си я вземеш, макар, че и те с в играта или по-добре да си се заблудил и да си я паркирал на съседна улица;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОбре де мамицата им мръсна крадлива,какво ще правят с тая кола ми е мн интересно след като няма никакви документи,ключове и т.н.?????

И въобще според вас може ли да се надявам да я открият от полицията или застрахователя въобще или няма смисъл от празни надежди?

Сори за инцидента, но ако чакаш на полицията нема стане.Алиаца ще си изчакат срока и ще ти предложат 100% от сумата/което нете устройва заради направените расходи/По добре вземи случая в свой ръце.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как са запалили двигателя..след като ключовете са защитени с електронен код , мисля че имобилайзер се казваше ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , неискам да ти давам напразни надежди относно колата т.к. незнам как процедират ЕТ и Алианц в такива ситуации , но преди време на мой приятел откраднаха бус с 2 оставащи вноски и човека продължи да си ги плаща и след изтичане на 3 те месеца лизингодателя изиска от застрахователя да изкара нов бус за човека , та е възможно да имаш нов повод за радост .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжелявам за инцидента- наистина е ужасно неприятно.

Все пак твоите загуби ще се сведат до 3-6 месеца без кола.

Ако си купиш голф 4 мисля че съдбата му ще бъде абсолютно същата.

По принцип не съм чувал фабията да е от най - крадените автомобили но твоята е RS което си е направо друга графа - ценово говорим.

Но найстина не би триабвало да имаш особени притеснения при положение че е в Алянц- ще изчакат полицията да я обяви за неоткриваема и ти я плащат както ти е по полицата. Естествено и те си я търсят но те са не съм сигурен че ще я открият.

Колкото до това как са я отворили и как са обезвредили охранителните средства - ти изобщо не се притесниаваи - нашите джамбази се славят с отлични умения. Каквото решат го крадат. Дали ще е S600 (който повярвай ми е доста по добре защитен от шкодата) или лада - не е проблем само да си го харесат и заминава.

Преди имаше един слух че колите на Булинс ги крадат по малко но сега не знам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам, че уж колите на БулИнс ги крадяли по-малко,ама те като си искат Алианц от лизинга ние какво можем да направим...

Начи те ще въстановат парите, но при евентуално нова кола ще се плаща ОТНОВО пътен данък,ОТНОВО застрахователна премия,която до колкото знам се губи.... и оп 2000 левчета назад...

За сега никой не се е свързал с мен...а да ви кажа честно нямаме мн връзки с подземния свят или там с някви бандюги, че да поема случая в мои ръце...иска ми се, но какво мога да направя като не познавам нужните хора...

Колеги да ви кажа,толкова ми е гадно като се сетя колко работих и какви лишения изтърпях,за да си взема колата,направо ми е толкова гадно и факта, че сега пак трябва да ползвам услугите на ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ....наистина мн съжалявам, че ви занимавам с мойте болежки, но все пак ви благодаря за изказаните мнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dh_gogo, от опит ти казвам - моли се да не ти я намерят!!! Преди години ни откраднаха един Фиат Ритмо, тогава тъкмо беше излязал новия модел. Беше застрахована, имаме бая връзки в тази област и т.н. Ни кост ни вест от колата няколко седмици и точно 2 седмици преди да изтече срока я намериха. Бяха я взели някви цигани - карали я като луда, осмърдяли я, изпотрошили я - като я видях ми се плачеше... Така че по-добре да не ти я намерят!!!!

 

Колата ти е застрахована и ще ти изплатят пълната сума. Ако е на лизинг говори с шефа на ЕТ да ти дадат някаква оборотна или има и друга вариант - да ти доставят същата директно като си продължиш лизинга и само си платиш пътни данъци и такива простотии.

 

Съжалявам за случилото се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш застраховката и купуваш същата! Разучваш как стоят нещата с платените паркинги около вас или си купуваш гараж! Можеш да си направиш едно ЦК ключе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това ЦК ключе?

Другото,което 1 приятел ме посъветва е да си сложа някакъ чип,който се води като GPS и фактически се знае постоянно местоположението на колата...някои има ли повече инфо отностно този вид защита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.