Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Есенна среща: Орлова скала 06-07.10.2018г.


malkiq

Recommended Posts

Уважаеми колеги,

 

По традиция всяка година Шкода клуб България организирана национална есенна среща. Този път за място на провеждане на мероприятието сме избрали комплекс"Орлова скала". Намира се в с. Лопян, община Етрополе.

Селището се състои от хотелска част, четири самостоятелни къщи, ресторант-механа и открит плувен басейн с шезлонги и чадъри. Предлага 52 места за настаняване, 18 спални помещения и 18 санитарни възела.

Хотелската част представлява двуетажна сграда, на първият етаж на която се намират фоайе с рецепция и лоби бар, сауна и 5 двойни стаи (стандарт), а на вторият етаж са разположени още 5 двойни стаи (лукс), предлагащи и покрити тераси с чудесен изглед. Всяка стая има самостоятелен санитарен възел с вана, климатик, локално парно, сателитна телевизия, интернет и мини бар.

Самостоятелните къщички притежават по два апартамента (всеки със самостоятелен вход) – общо 8 за комплекса. Апартаментите се състоят от оборудвана кухня, хол, спалня и просторна покрита тераса. Всеки апартамент е със самостоятелен санитарен възел, климатик, локално парно, сателитна телевизия и интернет.

В отделна постройка на територията на вилното селище се намира просторен и светъл ресторант с чудесна кухня. Капацитетът му е 60 места в основната зала на 2 нива и още 60 места на открито на лятната тераса. Персоналът на ресторанта организира празнуването на официални тържества и е на разположение на гостите, като изпълнява меню по желание на клиента! 

За любителите на риболова домакините предлагат възможност за улов на риба от рибарника в комплекса, като уловеното количество риба се претегля и заплаща по цените в менюто на ресторанта. 

Комплексът разполага с външно барбекю, детски кът и охраняем паркинг.

Точно над вилното селище се намира природната забележителност Орлов камък - Червената скала, където живеят редки видове грабливи птици. Друга основна забележителност на селото е църквата Св. Петър и Павел, която е малка и полувкопана в земята църква от 19 век. На 5 км е Етрополският манастир. Почитателите на планински преходи могат да посетят крепостта Черти град или хижа Свищи плаз.

 

Дати на провеждане: 06-07.10.2018г.

 

За да запазим целия хотел за нас, домакините ни помолиха за навременни резервации!!!

 

Как да резервирате стая.

Обаждате се на телефон 087 762 6966 След като направите вашия избор за стая, ще трябва да преведете 30% от сумата за нощувката на хотела. 

 

Програмата е забава и почивка в комплекса. На място, ако има достатъчно желаещи, можем да отделим 2-3 часа в събота за разходка и игри.

 

Заповядайте с цялото семейство и не забравяйте банските. Очакваме ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    16

  • Боре

    12

  • maxrpm

    9

  • Алекси Георгиев

    9

Най-много писали в темата

Мммм... Предусещам, че времето ще е много пивко тогава. Айде нека сме живи, здрави и най- вече свободни откъм ангажименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой мислил ли е да съберем тук резервациите на хората, които ще идват и евентуално да запазим целия комплекс?

 

Аз съм от петък за 2 вечери в апартамент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата направена резервация е моята :)

 

Учтивия Лос трябва да побърза. Инак пак ще мрънкЯ, че съм му взел стаята под носа. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - И аз имам резервация от Петък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Лелеее, налага се да променя резервацията. На 05.10.2018 година съм на Сватба. Ще дойда значи 06.10.2018 година за една нощувка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ваше сведение, Учтивият Лос си има резервация за 3 /три/ нощувки - Петък, Събота и Неделя  :tongue_1:  :tongue_1:  :tongue_1:

 

Съответно, изобщо няма да мрънкЯ, а ще чака само ...  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Готов съм с резервацията :banger_2:

 

Мммм... Предусещам, че времето ще е много пивко тогава...

 

Интересна работа и аз такава за такава прогноза на времето чух  :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна работа и аз такава за такава прогноза на времето чух :P

Ники, ти май от сега си започнал да тренираш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Абе запазих и аз един апартамент, ама да взема ли ракийка да не взема ли ..... това е въпросът. :eusa_think:  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа,като питах за резервация от Петък за 2 вечери, каката на телефона веднага

каза ..." Аааа вие сте от Шкода клуба" ... Баси как стават тия работи ? :) ... да не е нЕква ясновидка, а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, ти май от сега си започнал да тренираш :)

 

Ич не съм спирал  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко лични впечатления: условията за почивка и пивкави срещи са общо взето доста добри: има градинка с няколко беседки с маси вътре, мини футболно игрище, детска площадка. Велосипеди под наем - 3 лв/час. Тенис на маса в хотелската част, но не знам дали/колко се заплаща. Има външен басейн, който според мен няма отопление на водата, която към началото на октомври сигурно ще е доста поизстинала. Особено ако се има в предвид прогнозата за скорошно рязко застудяване.

 

Ресторантът се намира в отделна сграда в страни от хотелската част и вилите, което има два плюса - миризмите и пушека от кухнята не са толкова осезаеми, ако човек е седнал на терасата или край басейна, а също и шумът късно вечер/нощем не е толкова силен, ако в ресторанта има някакъв купон. Хубава боб чорба сервират, а и като цяло кухнята не е лоша.

 

Вероятно си струва да се отбележи, че нямат ПОС терминал (или вероятно има, но не искат да се ползва), така че банковите карти са безполезни и е добре човек да си носи в брой. Също така, кафето и чаят не са включени към закуската - плащат се отделно.

Доста хладно става нощем, но стаите са обзаведени със стенни елекрически печки (видях, че има и парна инсталация, но дали работи по принцип, не знам). Поне така беше в апартамента в една от къщичките, в който бяхме.

 

PS. Пътят, по който се стига до мястото е тесен еднолентов двупосочен със завои, така че трябва да се кара внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко лични впечатления: условията за почивка и пивкави срещи са общо взето доста добри: има градинка с няколко беседки с маси вътре, мини футболно игрище, детска площадка. Велосипеди под наем - 3 лв/час. Тенис на маса в хотелската част, но не знам дали/колко се заплаща. Има външен басейн, който според мен няма отопление на водата, която към началото на октомври сигурно ще е доста поизстинала. Особено ако се има в предвид прогнозата за скорошно рязко застудяване.

 

Ресторантът се намира в отделна сграда в страни от хотелската част и вилите, което има два плюса - миризмите и пушека от кухнята не са толкова осезаеми, ако човек е седнал на терасата или край басейна, а също и шумът късно вечер/нощем не е толкова силен, ако в ресторанта има някакъв купон. Хубава боб чорба сервират, а и като цяло кухнята не е лоша.

 

Вероятно си струва да се отбележи, че нямат ПОС терминал (или вероятно има, но не искат да се ползва), така че банковите карти са безполезни и е добре човек да си носи в брой. Също така, кафето и чаят не са включени към закуската - плащат се отделно.

 

Доста хладно става нощем, но стаите са обзаведени със стенни елекрически печки (видях, че има и парна инсталация, но дали работи по принцип, не знам). Поне така беше в апартамента в една от къщичките, в който бяхме.

 

PS. Пътят, по който се стига до мястото е тесен еднолентов двупосочен със завои, така че трябва да се кара внимателно.

 

 

Благодаря за инфото, напълно кореспондира със снимките. И определено, мястото е точно за  :cheers:

 

Което поне за мен, е супер.  :banger_2:

 

А, водата в басейна, ще я проверим  :derisive:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се киснеш, а? Да нося ли бутилка? Или по-добре две, че оная ни омаля бързо?

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, и аз съм с теб в басейна!

 

Хихихи, а после ще ми разправят, че в България нямало моржове и морски слонове  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, и аз съм с теб в басейна!

 

 

Хихихи, а после ще ми разправят, че в България нямало моржове и морски слонове  :tongue_1:

 

Аз ще си седя на брега добре облечен и ще ви наливам и викам наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.